Материалдар / Білім беруде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Білім беруде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану

Материал туралы қысқаша түсінік
Білім беруде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
387
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Коучинг жоспары №4

Тақырыбы: Білім беруде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану

Мақсаты: Бұл сабақ оқыту мен оқудың тиімділігін арттыру мақсатында мұғалімдер жаңа сандық технологияларды пайдалана алатын орынжайлар туралы бастапқы мәлімет береді.Мұғалімдерге сессия барысында АКТ бойынша түсінік беру,сабақта АКТ-ны қолданудың тиімді жолдарын ұсыну.

Әдіс-тәсілдер: Ақылдың алты қалпағы,эссе жазу,постермен жұмыс, аяқталмаған сөйлемдер.

Дереккөздер,ресурстар: Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті тақта



Уақыт

Кезеңдер

Коучтың іс – әрекеті

Мұғалімнің іс - әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

5 мин

Кіріспе


«Кеме» ойыны арқылы топқа бөлу

3 топқа бөлініп, топтың атын жазады.


Топқа бөлу жолдарын үйренеді

2

15 мин

Таныстырылым


1.Презентация

Білім беруде АКТ-ны қолдану

2. «Саусақтар арқылы мінезді анықтау» жаттығуын жасау

Белсенді тыңдайды

Түртіп алу әдісі

Қолжетімді жаңа технологиялармен танысу.

Сабақтарды жоспарлауда жаңа технологияларды пайдалануға шолу жасау.

3

30 мин

Негізгі бөлім


1.АКТ оқу үдерісін қалайша жақсарта алады? Постермен жұмыс

2. «Ақылдың алты қалпағы» әдісін таныстыру.

Компьютердің пайдалы,зиянды жақтары бойынша ой қозғайды.

Постер қорғайды,белсенді іс-әрекет орнайды

Өз ойларын дәлелдейді

4

10 мин

Қорытынды


1.Кері байланыс

2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды сөз

Э.Бононың «Плюс-минус- қызықты» әдісін пайдалану

Мұғалімнің сабақтарында көрініс табады




Коучинг жоспары №2

Тақырыбы: Сын тұрғысынан ойлауды қалыптастыру

Мақсаты: Сессия барысында мұғалімдерге түрлі тапсырмаларды орындату арқылы СТО бойынша түсінік беру.

Әдіс-тәсілдер: Эссе жазу,постермен жұмыс, «3-2-1 стратегиясы»

Дереккөздер,ресурстар: Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті тақта



Уақыт

Кезеңдер

Коучтың іс – әрекеті

Мұғалімнің іс - әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

5 мин

Кіріспе


Тірек сөздер арқылы топқа бөлу

3 топқа бөлініп, топтың атын жазады. Берілген сөз арқылы тілек айтады.


Топқа бөлу жолдарын үйренеді.

2

15 мин

Таныстырылым


1.Топ тақырыбына байланысты эссе жаздырады

2.Сергіту сәті

Тақырыпқа байланысты эссе жазады.

Топтар бірін-бірі бағалайды.

Критерийлер арқылы эссе жазады,топ бірін-бірі бағалайды.

3

30 мин

Негізгі бөлім


1.Презентация

«Сын тұрғысынан ойлау деген не?»

2.Суреттер арқылы ойларын білу

3. Берілген көрсетілім бойынша тапсырма береді.Әр топ көргені бойынша,естігені бойынша постер жасау керектігін айтады.

Көрсетілім арқылы керегін түртіп алады.Топтық тапсырмаларды орындайды.Постер қорғайды,белсенді іс-әрекет көрсетеді.

Өз ойларын дәлелдейді

4

10 мин

Қорытынды


1.Кері байланыс

2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды сөз

«3-2-1» стратегиясы бойынша парақшаларды толтырып береді

Мұғалім үйренген әдіс-тәсілдерін өз сабағында пайдаланады.










Коучинг жоспары №1

Тақырыбы: Сын тұрғысынан ойлауға үйрете отырып топтық жұмысты дамыту

Мақсаты: Сессия барысында мұғалімдерге СТО бойынша түсінік қалыптастыру,мысалдар арқылы топтық жұмыстың тиімділігі жайлы ой бөлісу.

Әдіс-тәсілдер: «Саяхатқа шығу» әдісі, «Фишбоун» әдісі,постермен жұмыс

Дереккөздер,ресурстар: Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті тақта



Уақыт

Кезеңдер

Коучтың іс – әрекеті

Мұғалімнің іс - әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

5 мин

Кіріспе


«Саяхатқа шығу» ойыны арқылы топқа бөлу

3 топқа бөлініп, топтың атын жазады.


Топқа бөлу жолдарын үйренеді

2

15 мин

Таныстырылым


1.Топтың атын таңдау,ұран айту,төсбелгісін жасау

2.Сергіту сәті

Топқа ат қояды,ұранын айтады,төсбелгісін жасайды.

Топтық жұмыстың тиімділігі жайлы түсінік қалыптасады.

3

30 мин

Негізгі бөлім


1. «Жабайы қаздар» сабағын көрсетеді.

2.Тақырыпқа байланысты жаттығу жасатады.

3. «Фишбоун» әдісін таныстырады.

Топтық тапсырма береді.

І топ-Қиын оқушы

ІІ топ-ҰБТ бойынша

ІІІ топ-Телефонның сабаққа әсері


1.Көрсетілімді мұқият көріп,өзіне керегін түртіп алады.

2.Сырттан келген екі мұғалімге екі түрлі мәміледе болады.

3.Топтық тапсырмаларды орындайды.

1.Көрсетілім бойынша топтық жұмыстың 5 тиімді жолын үйренеді.

2.Сабақ барысында оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнауын қадағалауды біледі.

3. «Фишбоун» әдісі арқылы кедергілерден шығуға болатыны жайлы түсінік қалыптасады.

4

10 мин

Қорытынды


1.Кері байланыс

2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды сөз

Аяқталмаған сөйлемдер арқылы кері байланыс береді.

Мұғалім сабақтарында қолдана алады.






Коучинг жоспары №3

Тақырыбы: Тілім-мақтанышым (Диалогтік оқыту,әңгіменің үш түрі)

Мақсаты: Сессия барысында мұғалімдерге әңгіменің үш түрін үйрете отырып,Ана-тіліміздің қадір-қасиеті,мәртебесі,бүгінгі күндегі жай-күйі жайлы ой бөлісу.

Әдіс-тәсілдер: Диалогтік оқыту, әңгіменің үш түрі

Дереккөздер,ресурстар: Плакат,маркер,стикер,смайлик,интерактивті тақта

Уақыт

Кезеңдер

Коучтың іс – әрекеті

Мұғалімнің іс - әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

5 мин

Кіріспе


Тірек сөздер арқылы топқа бөлу

3 топқа бөлінеді, «ТІЛ» сөзі шығады.


Топқа бөлу жолдарын үйренеді

2

15 мин

Таныстырылым


1. Берілген тірек сөзі бойынша тілек айту керектігін түсіндіреді.

2.Сергіту сәті


1.Қолында берілген сөзді қатыстырып қасындағы әріптесіне тілек айтады.


«Жақсы сөз жарым ырыс» деген мақалдың мәнін түсінеді

3

30 мин

Негізгі бөлім


1.Диалогтік оқыту туралы түсінік береді.

2.Презентация

Мерсер-әңгіменің үш түрі бойынша түсіндіреді.

3.Тақырыпқа байланысты топтық тапсырма береді.

І топ- «Ана тілінің мәртебесі» (әңгіме-дебат)

ІІ топ-ҰБТ бойынша қазақ тіліне байланысты қойылатын сұрақтар

(кумулятивті әңгіме)

ІІІ топ-Тіл туралы Заң (зерттеушілік әңгіме)


Тақырып бойынша қойылған көрсетілімнен керегін түртіп алады.

Берілген тапсырмаларды орындауға ат салысады.

1.Көрсетілім бойынша топтық жұмыстың 5 тиімді жолын үйренеді.

2.Сабақ барысында оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнауын қадағалауды біледі.

3. «Фишбоун» әдісі арқылы кедергілерден шығуға болатыны жайлы түсінік қалыптасады.

4

10 мин

Қорытынды


1.Кері байланыс

2.Мадақтау ,қолдау 3.Қорытынды сөз

Аяқталмаған сөйлемдер арқылы кері байланыс береді.

Мұғалім сабақтарында қолдана алады.








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!