Бөлім
|
Өзім туралы
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Тасболат Бибігүл
Закарияқызы
|
Сынып:
2
|
Қатысқандар саны: 8
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Білім күні
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша
берілген сұрақтарға жауап беру
2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді
пайдалана отырып жеткізу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Өлеңнің мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап беру
Тірек сөздер арқылы ойыңды
жеткізу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Көңіл
күй»
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін
білдіреді.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA
|
Сабақтың
ортасы
(5
мин)
10 мин
|
«Ой қозғау» әдісі
Суреттерге қарап, «Қызықты
демалыс» тақырыбында әңгімеле.
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатын хабарлау
Өлеңнің мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап беру
Тірек сөздер арқылы ойыңды
жеткізу
1-тапсырма ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Автордың өмірі мен
шығармашылығын таныстыру
Өлеңді оқы.
Түсініксіз сөздердің мағынасын
түсіндір.
«Дауыстап ойлау»
әдісі
-Өлең не туралы?
ЕББҚ
Өлең не туралы?
Талқылау
сұрақтары:
1.
Өлеңде
адамның күзгі еңбегі туралы не айтылған?
|
Суреттерге қарап тақырып
бойынша әңгімелейді
1.өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді
2. автор туралы
әңгімелейді
3.түсініксіз сөздердің
мағынасын ашады
Сұраққа жауап береді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Лайктар салынған
таратпа
Дескриптор:
-өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді(1б)
-автор туралы
әңгімелейді(1б)
-түсініксіз
сөздердің мағынасын ашады(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап
береді
|
Оқулық
1-тапсырма
4-бет
Ө.Тұрманжанов
тың суреті
А4
Оқулық
4-5–беттер
|
10 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Құрастыр»
әдісі
Бүгін балалар үшін қандай
күн?
Сөздерді пайдаланып, әңгіме
құра.
ЕББҚ
Білім күні
туралы не білесің?
Талқылау
сұрақтары:
1.Өлеңнен өзіңе қажет қандай
ақпарат білдің?
Қол жаттығуы «Қырыққабат
тұздау»
Біз қырыққабатты кесеміз,
кесеміз,
Біз қырыққабатты тұздап,тұздап
аламыз.
Енді сәбізді үккіштен жақсылап
өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз,
басамыз.
|
1.
сұраққа жауап береді
2.сөздерді пайдаланып, әңгіме
құрайды
3.тақырыптан
ауытқымайды
Сұраққа жауап береді
Қол жаттығуын жасайды
|
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді(1б)
-сөздерді пайдаланып, әңгіме
құрайды(1б)
-тақырыптан
ауытқымайды
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап
бербеді
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Дәптер
қаламсап
|
8 мин
|
3 – тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Сөздердің айтылуы мен
жазылуын ажыратып айт.
Неліктен мектепті анаға
теңейміз?
ЕББҚ
Неліктен мектепті анаға
теңейміз?
Талқылау
сұрақтары:
1.Оқу мен білімнің тағы
қандай пайдасы бар?
|
1.
бірінші сөздің жазылуын
айтады
2.екінші сөздің айтылуын
айтады
3.мектепті анаға теңеу себебін
түсіндіреді
4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін
бағалау
Дескриптор:
-бірінші сөздің
жазылуын айтады(1б)
-екінші сөздің айтылуын
айтады(1б)
-мектепті анаға теңеу себебін
түсіндіреді(1б)
-қорытынды
жасайды(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
- сұраққа жауап
береді
|
Оқулық
4-тапсырма
5 -бет
|
Сабақтың
соңы
7 мин
|
Кері байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!»
әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық
түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты түсіндім,
сұрағым бар(7,8 лайк)
Бүгінгі сабақты
түсінбедім
(5,6 лайк)
Үйге тапсырма
Өлеңнің соңғы шумағын жаттап
ал
|
Бүгінгі сабақтан алған
білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай
бояған лайктары арқылы анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Лайк суреті салынған таратпа
Көк қарын
даш
|