|
Білім беру ұйымының атауы |
№89 IT Мектеп -лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жалдыбаева Г |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01/25.01 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сүйектің байланыс түрлері: қозғалмайтын, жартылай қозғалмалы, қозғалмалы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.6.3 сүйектің байланыс түрлерін салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сүйектің байланыс түрлерін салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау кретерий |
Білім алушы: Сүйектердің байланыс түрлерін ажыратады; Сүйектің байланыс түрлерін сипаттайды; Сүйектердің байланысу түрлері мен атқаратын қызметтері арасындағы байланысты салыстырады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 1-5 мин 6-10 мин Жаңа сабаққа Кіріспе Мағынаны ашу. 11-25 мин Сабақтың ортасы 26-35 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау үшін оқушыларға адам қаңқасы моделін ұсынып, ондағы сүйектердің қозғалысын зерттеу тапсырмасы ұсынылады. Оқушылар сүйектерді қозғап көріп, әрбір екі сүйектің арасындағы байланысына назар аударады. Сабақтың бағалау критерийлері таныстырылады. Топқа бөлу: «Бағдаршам» түстері арқылы «Қозғалмалы» -жасыл түс «Жартылай қозғалмалы»- сары түс «Қозғалмайтын» -қызыл түс Алдыңғы білімді пысықтау: «Ыстық орындық» әдісі арқылы лездік сұрақтар қойып, алдыңғы сабақпен байланыстырамын 1.Сүйектің сыртын не жабады? 2.Сүйек қандай жасушалардан тұрады? 3.Ағзаның толық сүйектенуі қанша жастан кейін жүзеге асады? 4.Сүйектің микроскопиялық құрылысы қандай? 5.Сүйектің химиялық құрамы қандай? 6.Бейорганикалық заттар сүйекке қандай қасиет береді? 7.Органикалық заттар сүйекке қандай қасиет береді?
Мұғалім түсіндірмесі. Тақырып бойынша қысқаша түсінік беру 1-тапсырма. Жж «Біз екеуміз» әдісі арқылы оқушылар қозғалмайтын, жартылай қозғалмалы, қозғалмалы сүйектерді сәйкестендіреді:
2-тапсырма. ТЖ «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі оқушыларға топтық жұмыс беремін. І-топ: Қозғалмалы сүйектерді сипаттау
ІІ-топ: Жартылай қозғалмалы сүйектерді сипаттау
І
Мұғалім оқушылардың сипаттамаларына сай әр түрлі сұрақтар қоя отырып, кері байланыс береді.
3-тапсырма: «Суретке қара» әдісі (Жеке жұмыс) Сүйектердің түрлерін қарап, байланыс типтерін анықтап, кестені толтырыңдар
|
Оқушылар орындарынан тұрып өз көңіл- күйлерін белгілі бір затқа (құбылысқа) теңеп жеткізеді, тыңдалым, айтылым дағдыларын дамытуға бағытталады. Бағдаршам түстес домалақ қиындыларды таңдай отырып, топқа бірігеді
Ыстық орындықта отырған оқушы сұраққа жылдам жауап береді. Бірнеше оқушыдан сұралады. Алдыңғы білімдерін еске түсіреді
Жаңа тақырып бойынша ақпарат алады, пәндік білімді меңгереді
Оқушылар жұптарға бірігіп сәйкестендіру кестесін орындайды, алған білімдерін пайдаланады.
Флипчарт парағына оқушылар берілген тапсырма бойынша сүйектерді сипаттайды. Мәтінді толық меңгереді. Барлық оқушылардың талқылау кезінде сөйлеуге мүмкіндігі бар
Оқушылар өз бетінше алған білімдерін қолдана отырып, суретке назар аударып кестені толтырады. Оқушы жеке тапсырма орындауға машықтанады.
|
ҚБ «Керемет», «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталан-дыру.
Дескриптор -сүйек жасушаларын біледі - сүйектің химиялық құрамын біледі - сүйектің микроскопиялық құрылысын біледі
Дескриптор -қозғалмай тын сүйектерді ажыратады -қозғалатын сүйектерді ажыратады -жартылай қозғалатын сүйектерді ажыратады ҚБ «Бас бармақ» әдісі Дұрыс жауап үшін 1 балл
Дескриптор -қозғалмай тын сүйектерді сипаттайды -қозғалатын сүйектерді сипаттайды -жартылай қозғалатын сүйектерді сипаттайды
ҚБ «Жұлдызша» әдісі Дұрыс жауап үшін 1 балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жалдыбаева Гульнара УсипбеккызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Биология
Тақырып бойынша 31 материал табылды
БиологияМатериал туралы қысқаша түсінік
8 сынып Сүйектің байланыс түрлері
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

ІІ- топ:
Қозғалматын сүйектерді
сипаттау














