Материалдар / Биология пәнінен 6,7,8 сыныптарға арналған жаңартылған білім мазмұны бойынша ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Биология пәнінен 6,7,8 сыныптарға арналған жаңартылған білім мазмұны бойынша ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материалдар шағын жинақталған мектептің мұғалімдері үшін қосымша әдістемелік көмек боп табылады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қазан 2018
825
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Пәні: Object

Biology

Сабақ тақырыбы: Theme of lesson

Rosacea

Класс/ Class

6

Өтетін уақыты/date

«28»_ақпан________201

Уақыты:


Өткізілетін орны/ place of realization



Бала саны-4

Number of students


Сабаққа қатысқаны/ Present:


Қатыспағаны/ Absent:


Сабақтың мақсаты:

The aim:

Clarification of the type of construction Rosasea


Тілдік мақсат:

Language aims:

Rosacea plants belonding to the cnows the name of the Englich


Күтілетін нәтиже:

Expected results on an object:

Oқушылар раушангүлділер тұқымдасы туралы біледі;

Осы тұқымдасқа жататын өсімдіктерді ажырата,талдай алады;


Тілдік нәтиже:

Expected results on a language:


Оқушылар жаңа сабақ бойынша берілген тапсырмаларды топпен,жекелей орындай алады;

Термин сөздерді білу арқылы сөздік қорын молайтады;

Қажетті құрал-жабдықтар:

Necessary equipment and devices :

А4 қағазы, маркер, интерактивті тақта т.б

Қосымша ресурстар:

Additional resources:


Ход урока/ Motion of lesson

Сабақ кезеңдері/

Stage of lesson

Tasks and exercises

Примечания

Notes

Ұйымдастыру кезеңі/Org. moment:







Сергіту сәті:

Warming up:























































Негізгі бөлім/ main part:






















Сәлемдесу/сергіту сәті/ Greeting/is a limbering-up:

М:Сәламатсыздар ма? Құрметті оқушылар! Отырыңыздар! Көңіл-күйлеріңіз қалай?Бүгін сабақта кім кезекші? Бүгін қандай күн? Сабақта кім жоқ?

T: Good morning, dear children! Sit down! How are you? What date is it today?


What date- қандай күн?




Ойын: «Психологиялық дүкен»

Game: Psychology shop

Мақсаты:Оқушының дүниетанымдық қасиетін жаңашыл тұрғыдан қалыптастыру;

Сіздер Англия елінің бір көшесінде қыдырып келе жатырсыздар.кенет бұрылыста ғажайып дүкенге тап болдыңыз.Ондағы тауарлар адами қасиеттер мен қабілет түрлері.Сатушы тек (бартер) айырбас жасайды.Өздеріңе ұнағанқасиетті немесе қабілетті алу үшін өз бойыңдағы артық немесе жағымсыз деп санайтын қасиетпен алмастырасыз.Саудаларыңызға сәттіік тілеймін.

1.Жауапкершілік/responsibility

2.Шапшаңдық/casy going

3.Белсенділік/ active









Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру:

Checking previous knowledge of students :



1.«Артығын тап та, түсіндір»

Ітоп. Жатаған шырша,қарағай,зеравшан аршасы,қарғакөз, гүлді өсімдіктер.

ІІ топ.Балқарағай, қырықбуын,плаун,орамжапырақ, бақша шалғамы.

2.Шыққан сөздерді байланыстырып, үй тапсырмасын айту







Жаңа сабақ

Cұрақтарға жауап беріңіздер?/Answer the questions:

р/с

Мәтін

белгі

1

Жабықтұқымды өсімдіктердің 250мыңдай түрі бар

-

2

Жабықтұқымды өсімдіктер спора арқылы көбейеді

+

3

Халық шаруашылығында пайдасы мүлдем жоқ

-

4

Шаршыгүлділер тұқымдасына қарағай жатады

+

5

Шаршыгүлділер тұқымдасы жабықтұқымдыларға жатпайды

-

6

Жабықтұқымдыларға раушангүлділер тұқымдасы да жатады????

Жаңа мәлімет

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады

Раушангүлділерді өсімдіктердің құрылысы,осы тұқымдасқа жататын өсімдіктердің түрлері мен пайда-зияны туралы екі топқа мәтін беріледі,сол бойынша постер құрастыру

І топ.Раушангүлді өсімдіктердің гүлінің құрылысы

ІІ топ.Раушангүлді өсімдіктердің түрлері мен пайда-зияны


Criteria Poster

Beautiful design

Open content

Record reference words

Speaker to be able to open it


Сипаттамасы тапсырмалар мен жаттығулар үшін пайдаланылатын берілген жаңа сөздер мен сөз тіркестерін мен сөз тіркестері (тәсілдері түсіндіру, жаңа сөздер)

Стратегиялары:

Даму стратегиясын дағдыларын тыңдау:

Даму стратегиясы бойынша ауызша сөйлеу:




Group work. Divide into groups . Show your works to the class and explain it.








Конверт- тапсырма:


«Ашықтұқымдылар тобына»:

Раушангүлді өсімдіктердің құрылысы.

Жер шарында раушангүлділердің 3000-нан астам түрі бар.Қазақстанда олардың 36туысқа жататын 190-дай түрлері өседі:мойыл,шетен,алмұрт,алма ағаштары т.б. Раушан,итмұрын-бұталы өсімдіктер.Шыршай,теңгежапырақ,бүлдірген-көпжылдық шөптектес өсімдіктер.

Раушангүлділердің жапырақтары барлығында бірдей емес.

Жай жапырақтылар, күрделі жапырақтылар,

қауырсын тәрізді күрделі,саусақ салалы күрделі болып келеді.

Раушангүлділер-ағаш,бұта,көпжылдық шөптектес,гүлдері қосжынысты,қосжарнақты өсімдіктер тобы.Гүлшоғырлары алуан түрлі.Гүлсеріктері қосқабатты,5 тостағанша жапырақшасы және 5 күлтесі болады.Аталықтары өте көп.Аналықтары біреу немесе көп болады.Раушангүлділер бунақденелілер арқылы тозаңданады.Ал жемістері құстар,жарғанаттар және су арқылы таралады.

Раушангүлділердің жемістері де алуан түрлі болып келеді: құрғақ жемісті,шырынды жемісті және сүйекті-шырынды.



«Жабықтұқымдылар тобына»:

Раушангүлді өсімдіктердің түрлері мен пайда-зияны.

Раушангүлді өсімдіктерге: мойыл, шетен, итмұрын,раушан,жатаған,қазтабан,алма,алмұрт,долана,шие,өрік;бүлдірген,құлпынай,таңқурай,алхоры жатады.

Бұл өсімдіктердің пайдасы өте көп.Мысалы, алма, алмұрт,шие,өрік,шабдалыдан неше түрлі тағамдар жасауға болады. Варенье, компот,неше түрлі тәтті сусындар жасалады.Әсіресе, таңқурайдың вареньесі тұмаумен ауырғанда ыстық шәймен ішсең тез жазылып кетесің.Себебі, таңқурайдың құрамында 11%ға дейін қант,С,А,В витаминдері болады.Тұқымында 22% мөлшерінде май болады.Ал, раушан гүлін алатын болсақ,ол нағыз сәндік гүл.Раушангүлдің 25000 сорттары шығарылған.Раушан гүлінің күлтесінен май алынады,сонымен қатар,хош иісті заттар алынады.Ал,итмұрын жайлы айтатын болсақ,итмұрын біздің жерде өсіріледі.Ол-дәрілік өсімдік-оны шай сияқты қайнатып ішсе, бүйрек-несеп ауруларына бірден-бір ем.Сондықтан дәріханалардан қымбат-қымбат дәрі алғанша,неге өзіміздің байлығымызды пайдаланбаймыз дегім келеді.



Берілген өсімдіктерді ағылшын тіліне аудару;

Мойыл- Bird cherry

Шетен- Rowan

Итмұрын- rosehips

Раушан- roses

Қазтабан- Esteban

Алма,apple

Алмұрт- pear


Долана- hawthorn

Шие- cherri

Өрік- apricot

Құлпынай-strawberry

Таңқурай- raspberry,

алхоры - plum

(ауызша қайталау)






Раушангүлділер тұқымдасына жататын өсімдіктің суреті беріледі

(Берілген сурет бойынша оқушы қысқаша ағылшын тілінде түсінік береді)











apple raspberry



Кестемен жұмыс

Берілген тапсырманы екі тілде орындау

І топ.

Пайдалануы

Раушангүлділер/ Rosacea

Тағамға/


Мал азығына/


ІІ топ.

Пайдалануы

Раушангүлділер/ Rosacea

Сәндік үшін/


Медицинада/





Тест сұрақтары.

1.Жер шарында раушангүлділердің қанша түрі бар?

А)3000 нан астам

В)1500 дай

С)200 дей

2.Раушангүлділер тұқымдасына жатады:

А)итмұрын

В)арша

С)шырша

3.Сәндік үшін пайдаланылады:

А)Раушан

В)итмұрын

С)таңқурай

4.Жемісінде 11%-ға дейін қант,С,А,В витаминдері бар раушангүл тұқымдас өсімдік:

А)таңқурай

В)итмұрын

С)шие

5.Бұталы өсімдік:

А) Итмұрын

В)теңгежапырақ

С)бүлдірген



Reflection. «Бес саусақ»

Бес саусаққа оқушылар бүгінгі сабақтан үйренген бес сөзін қағазға қарамай жатады. Сол арқылы сабақ оқушының бүгінгі сабақтан қандай сөзді үйреніп кеткенін қорытынды жасай алады.



































Инструкции по планированию и проведению CLIL урока


  1. План урока составляется на основе вышеприведенного шаблона на английском языке

2. Все материалы, используемые на уроке, должны быть на английском языке (либо переведены на английский язык)

3. Цели по предметному содержанию (как в обычной практике школьного учителя) должны соответствовать критериям SMART

4. Обязательным компонентом урока CLIL является формулирование и реализация языковых целей, которые соответствуют SMART

5. Для достижения языковых целей, указанных в плане, заранее подбираютсяязыковые задания

6. Не обязательно фокусироваться на всех видах речевой деятельности на демонстрационном уроке. Если на одном уроке учитель работает над устной речью учащихся, на следующем уроке можно развивать навыки чтения и письма и.т.д.

7. Фрагмент урока на видео должен быть на английском языке и отражать основные принципы методики CLIL:

  • Озвучивание языковых целей учащимся

  • Активация предыдущих знаний учащихся

  • Ввод новых слов и терминологии

  • Включать 1-2 стратегии чтения/задание, направленное на развитие устной речи/стратегии развития навыков слушания /стратегии развития навыков письменной работы

  1. Фрагмент урока проводится с участием слушателей, которые будут выступать в роли учащихся

Примечание: Данный шаблон урока носит рекомендательный характер и не отменяет шаблон поурочного плана, используемого в школах республики на данный момент. Однако элементы данного шаблона могут быть добавлены в текущую структуру планирования урока при преподавании предмета на английском языке.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!