Биология сабақтарына қатысу, дұрыс өтілуін қадағалау.
Қаңтар айынның 13 мен 17 аралығында 7-10 сынтар аралығында биология пәніне сабақтарға қатысу жүргізілді. Сабаққа қатысу мақсатым.
-Оқушылардың сабаққа деген қабілетін зерделеу;
-Оқушылардың сабаққа деген қатысын бақылау;
-Берілген тапсырмалардың қаншалықты орындайтының қадағалау;
-Мұғалімнің сабақ жүргізу әдісін қадағалау;
-Мұғалімнің оқушылар мен қарым-қатынасын зерделеу;
-Сабақ мақсатына сай оқушылар қызметін ұйымдастыру;
-Оқушылардың пәнге және мұғалімге қарым-қатынасы;
14 қаңтар күні 8 а сыныбына биология сабағына қатысып, сабақтың өтуін, барысын, ұйымдастырылуын, оқушылардың қарым-қатынасы қадағаланды. Сабақтың тақырыбы: «Терінің маңызы, құрлысы мен қызметі». Осы сабақ барысын бастамас бұрын мұғалім сынып оқушылармен амандасып, жоқ оқушыларды түгендеп. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Сұрақ:
- Қағаз қаттыма жұмсақпа ?
- Мата қаттыма жұмсақпа ? - деген сұрақтар арқылы қойғанда, оқушы қағаз бен матаны ұстап қарап оның айырмашылығын ұстап арқылы ажыратып айтты. Себебі: Алақанымыз арқылы заттың жұмсақ немесе қатты екенін сипап немесе ұстап арқылы теріге әсер ету фокторы болып табылады деп тақырыптын мақсатымен таныстырды.
Оқушыларға Цифрлық платформа арқылы сұралады
Бүйрек https://wordwall.net/resource/45616291 арқылы оқушыларға көптеген сұрақтар қою арқылы оқушылардың зейін шоғырландырды. Келесі әдіс « Кинометафора» тәсілі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын қояды, ұжымдық талқылау жүргізеді, сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады. Оқушылар бұл тақырыпта көптеген мәліметтер алды. Мадақтау арқылы мұғаліммен кері байланыс орнатылды. Жарайсын!, тамаша!, керемет! -деген жауаптар арқылы оқушыларды жігерлендірді. Оқушыларды жұпқа бөлу әдісі арқылы суреттер арқылы тапсырмалар берілді. Тамырсаны оқушылар тиянақты орындап мұғаліммен кері байланыс жасады. Бекіту тапсырмасына кесте толтыру жеке оқушыларға беріліп, оқушылар орындап мұғаліммен кері байланыс « Білім қоржыны» тәсіл жасады. Оқушылар сабақ соңында бағаланды. Жалпы сабақ барысында сыныпта оқушылар мен мұғалім арасында байланыс жақсы деңгейде болды, мұғалім оқушыларға тапсырманы оқушы деңгейіне, жасына сай әзірленген, оқушы тиянақты орындап сабақ сонында бағаланып, үй тапсырмасы берілді.
16 қаңтар күні 7 ә сыныбына биология пәніне қатыс жүргізілді. Сабақ тақырыбы: “Жануарлардың зәр шығару жүйесінің эвалюциясы”. мұғалім үйымдастыру кезеңін жүргізді. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеді. “ Менің досым ” әдісі арқылы оқушылар өз жұьбын тапты. Алдыңғы білім бойынша “Ой қозғау” әдісі бойынша сұрақ-жауап арқылы алды. Қызығушылықты оятып, бүрек туралы түсіндірді. “ Кел ойланайық” әдісі арқылы оқушылар бүйректін зәр шығару мүшесінің негізгі қызметін атқаратын анықтап және оның маңызымен танысты. Тірек сызба арқылы маңызы, қызметі, құрлысы бөлімдері бойынша оқушылар тапсырма орындады. “Жақсы тілек” әдісі арқылы бағаланса, “Білім шамы” әдісі арқылы кері байланыс жасалды, оқушы дәптермен оқулықпен, дидактикалық материалдармен жұмыс орындалып сабақ соңында бағаланды. Жалпы сабақ оқушымен мұғалім арасында баланыс жақсы, оқушы деңгейіне, диагнозына байланысты дидактикалық тапсырмалар жақсы қолданылды.
16 қаңтар күні 9 “ә” сыныпта биология сабаққа қатыс жүргізілді. Сабақ тақырыбы: “ Анаэробты және аэробты тыныс алу үдерістерін механизмі”. Сабақ бастамас бұрын мұғалім оқушыларға психологиялық ахуал ұйымдастырды. Оқушылардан «Аялдама» тәсілі арқылы өткен тақырып бойынша оқушыларға сұрақ қойып, жауап алды. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып , жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. Анаэробты ж\е аэробты тыныс алу https://youtu.be/UPsM6eHePnQ мұғалім тақырып бойынша қышқаша негізгі термендер арқылы түсіндіріп оқушыларды. “Кубик” әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлді.
-
топ Анаэробты тыныс алу
-
топ Аэробты тыныс алу туралы таныстырылым жасауды ұсынады.
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, оқулықпен қатар әлеуметтік желі ресурстарын қолдана алады.Кері байланыс:
« Сэндгвич» әдісі арқылы беріледі бұл тапсырмада.
Сабақты бекіту «Кім жылдам?» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасады, ЕББҚ оқушыға қолдау көрсетеді. 1-тапсырма Жұптық жұмыс
2-тапсырма «Венн диаграммасы» Анаэробты және аэробты тыныс алуды салыстырыңдар. 3-тапсырма ЕББК Бос ұяшыққа қажетті санды жаз. Осы бекіту тапсырмаларын оқушылар жауапкершілікпен орындап, дәптерге жазды.
«Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды, яғни оқушы кесте толтыру арқылы сабақ соңында бағаланды. Жалпы сабақ барысында, оқушылар мен мұғалім арасында байланыс жақсы орнатылған, бұл сабақта оқушылар жақсы мағлұматтар алып, өздеріне керекті сұрақтарға жауап таба білді. Берілген топтық және жұптық, жеке жұмыстар оқушы деңгейіне жасына ерекше қабілеттілігіне қарап ұйымжастырылып, жасақталған. 7-10 сынып арналған биология пән бойынша күнтізбелік-тақырыптық жоспарға сай сабақ жүргізілуде, биология пәні бойынша жаңартылған оқу бағдарламасы әр тақырыпқа белгіленген оқу мақсаттары бар. Осы сабаққа қатысу нәтежесінде оқытудың негізгі әдісі болып мұғалім мен оқушының қарым-қатынасы, белсенді жұмыс нәтежесі анықталды. Тақырыптар күнделік.kz платформасына толтырылып, оқушылардың бағасы уақытылы қойлып отырды. Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығы, ынтасы жақсы. Сабақ барысында мұғалімнің қолданатын көрнекілік материалдары, дидактикалық, бинероликтер мен цифрлық платформа кенінен қолданылған, оқушылардың сабаққа қатысуы жақсы.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Биология сабақтарына қатысу, дұрыс өтілуін қадағалау.
Биология сабақтарына қатысу, дұрыс өтілуін қадағалау.
Биология сабақтарына қатысу, дұрыс өтілуін қадағалау.
Қаңтар айынның 13 мен 17 аралығында 7-10 сынтар аралығында биология пәніне сабақтарға қатысу жүргізілді. Сабаққа қатысу мақсатым.
-Оқушылардың сабаққа деген қабілетін зерделеу;
-Оқушылардың сабаққа деген қатысын бақылау;
-Берілген тапсырмалардың қаншалықты орындайтының қадағалау;
-Мұғалімнің сабақ жүргізу әдісін қадағалау;
-Мұғалімнің оқушылар мен қарым-қатынасын зерделеу;
-Сабақ мақсатына сай оқушылар қызметін ұйымдастыру;
-Оқушылардың пәнге және мұғалімге қарым-қатынасы;
14 қаңтар күні 8 а сыныбына биология сабағына қатысып, сабақтың өтуін, барысын, ұйымдастырылуын, оқушылардың қарым-қатынасы қадағаланды. Сабақтың тақырыбы: «Терінің маңызы, құрлысы мен қызметі». Осы сабақ барысын бастамас бұрын мұғалім сынып оқушылармен амандасып, жоқ оқушыларды түгендеп. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Сұрақ:
- Қағаз қаттыма жұмсақпа ?
- Мата қаттыма жұмсақпа ? - деген сұрақтар арқылы қойғанда, оқушы қағаз бен матаны ұстап қарап оның айырмашылығын ұстап арқылы ажыратып айтты. Себебі: Алақанымыз арқылы заттың жұмсақ немесе қатты екенін сипап немесе ұстап арқылы теріге әсер ету фокторы болып табылады деп тақырыптын мақсатымен таныстырды.
Оқушыларға Цифрлық платформа арқылы сұралады
Бүйрек https://wordwall.net/resource/45616291 арқылы оқушыларға көптеген сұрақтар қою арқылы оқушылардың зейін шоғырландырды. Келесі әдіс « Кинометафора» тәсілі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын қояды, ұжымдық талқылау жүргізеді, сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады. Оқушылар бұл тақырыпта көптеген мәліметтер алды. Мадақтау арқылы мұғаліммен кері байланыс орнатылды. Жарайсын!, тамаша!, керемет! -деген жауаптар арқылы оқушыларды жігерлендірді. Оқушыларды жұпқа бөлу әдісі арқылы суреттер арқылы тапсырмалар берілді. Тамырсаны оқушылар тиянақты орындап мұғаліммен кері байланыс жасады. Бекіту тапсырмасына кесте толтыру жеке оқушыларға беріліп, оқушылар орындап мұғаліммен кері байланыс « Білім қоржыны» тәсіл жасады. Оқушылар сабақ соңында бағаланды. Жалпы сабақ барысында сыныпта оқушылар мен мұғалім арасында байланыс жақсы деңгейде болды, мұғалім оқушыларға тапсырманы оқушы деңгейіне, жасына сай әзірленген, оқушы тиянақты орындап сабақ сонында бағаланып, үй тапсырмасы берілді.
16 қаңтар күні 7 ә сыныбына биология пәніне қатыс жүргізілді. Сабақ тақырыбы: “Жануарлардың зәр шығару жүйесінің эвалюциясы”. мұғалім үйымдастыру кезеңін жүргізді. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеді. “ Менің досым ” әдісі арқылы оқушылар өз жұьбын тапты. Алдыңғы білім бойынша “Ой қозғау” әдісі бойынша сұрақ-жауап арқылы алды. Қызығушылықты оятып, бүрек туралы түсіндірді. “ Кел ойланайық” әдісі арқылы оқушылар бүйректін зәр шығару мүшесінің негізгі қызметін атқаратын анықтап және оның маңызымен танысты. Тірек сызба арқылы маңызы, қызметі, құрлысы бөлімдері бойынша оқушылар тапсырма орындады. “Жақсы тілек” әдісі арқылы бағаланса, “Білім шамы” әдісі арқылы кері байланыс жасалды, оқушы дәптермен оқулықпен, дидактикалық материалдармен жұмыс орындалып сабақ соңында бағаланды. Жалпы сабақ оқушымен мұғалім арасында баланыс жақсы, оқушы деңгейіне, диагнозына байланысты дидактикалық тапсырмалар жақсы қолданылды.
16 қаңтар күні 9 “ә” сыныпта биология сабаққа қатыс жүргізілді. Сабақ тақырыбы: “ Анаэробты және аэробты тыныс алу үдерістерін механизмі”. Сабақ бастамас бұрын мұғалім оқушыларға психологиялық ахуал ұйымдастырды. Оқушылардан «Аялдама» тәсілі арқылы өткен тақырып бойынша оқушыларға сұрақ қойып, жауап алды. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып , жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. Анаэробты ж\е аэробты тыныс алу https://youtu.be/UPsM6eHePnQ мұғалім тақырып бойынша қышқаша негізгі термендер арқылы түсіндіріп оқушыларды. “Кубик” әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлді.
-
топ Анаэробты тыныс алу
-
топ Аэробты тыныс алу туралы таныстырылым жасауды ұсынады.
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, оқулықпен қатар әлеуметтік желі ресурстарын қолдана алады.Кері байланыс:
« Сэндгвич» әдісі арқылы беріледі бұл тапсырмада.
Сабақты бекіту «Кім жылдам?» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасады, ЕББҚ оқушыға қолдау көрсетеді. 1-тапсырма Жұптық жұмыс
2-тапсырма «Венн диаграммасы» Анаэробты және аэробты тыныс алуды салыстырыңдар. 3-тапсырма ЕББК Бос ұяшыққа қажетті санды жаз. Осы бекіту тапсырмаларын оқушылар жауапкершілікпен орындап, дәптерге жазды.
«Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды, яғни оқушы кесте толтыру арқылы сабақ соңында бағаланды. Жалпы сабақ барысында, оқушылар мен мұғалім арасында байланыс жақсы орнатылған, бұл сабақта оқушылар жақсы мағлұматтар алып, өздеріне керекті сұрақтарға жауап таба білді. Берілген топтық және жұптық, жеке жұмыстар оқушы деңгейіне жасына ерекше қабілеттілігіне қарап ұйымжастырылып, жасақталған. 7-10 сынып арналған биология пән бойынша күнтізбелік-тақырыптық жоспарға сай сабақ жүргізілуде, биология пәні бойынша жаңартылған оқу бағдарламасы әр тақырыпқа белгіленген оқу мақсаттары бар. Осы сабаққа қатысу нәтежесінде оқытудың негізгі әдісі болып мұғалім мен оқушының қарым-қатынасы, белсенді жұмыс нәтежесі анықталды. Тақырыптар күнделік.kz платформасына толтырылып, оқушылардың бағасы уақытылы қойлып отырды. Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығы, ынтасы жақсы. Сабақ барысында мұғалімнің қолданатын көрнекілік материалдары, дидактикалық, бинероликтер мен цифрлық платформа кенінен қолданылған, оқушылардың сабаққа қатысуы жақсы.
шағым қалдыра аласыз













