|
Тақырып |
«Биомеханиканы робототехникада қолдану.» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тінәлі Б.О |
|
Күні: |
27.11.2024 |
|
Курс, топ |
Аспаз 2 курс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Биомеханиканың робототехникада қалай қолданылатынын білу . Биомеханизм мағынасын түсіну |
|
Оқыту нәтижелері |
Робототехникадағы биомеханикаға мысалдар келтіріп сипаттау және робототехниканың дамуындағы биологияның рөлін талқылау. |
|
Қажетті ресурстар |
Оқулықтар, интерактивті тақта , презентация, дәптер |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. б) Үй жұмысын пысықтау: в) Жаңа сабаққа қызығушылық ояту, тақырыпты анықтау мақсатында «Железный человек» бейнефильмінен үзінді көрсетіледі. Студенттерден роботар мен адамдар туралы ой пікірлерін сұрайды |
Амандасады Тапсырмаларды орындайды Бейнефильмді көреді
Өз ойларымен бөліседі |
Бағалау парақшасы беріледі |
Оқулық 11 сын, тақта, Бейнефильм «Железный человек»
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Ойлан – Жұптас – Топтас - Бөліс» әдісі
- Қазіргі таңдағы Роботтардың шапшаң, икемді қозғалуы қандай ғылымның дамуымен байланыстырасың? (жауабыңды түсіндір) -Не үшін бізге робототехниканы дамыту керек? -Егер сен жасанды интелектпен жұмыс жасайтын робот құрастырсаң оған қандай ереже енгізер едің? |
Жұптық жұмыс жасайды: сұрақтарға жауап береді
кем дегенде 5себеп келтір
Кем дегенде 5 ереже |
Бағалау мадақтау сөздер арқылы жүреді.
100 балдық жүйе |
Оқулық 11 сын Презентация Тақта
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
Жаңа сабақты «DEAL» әдісімен түсіндіреді.
«DEAL»
а/ ауа бұлшықеттері ә/ нитинолды сымдар
Бекіту: Функционалдық сауаттылыққа тапсырма: «ПОПС» «Темір адам» өзінің қозғалыс мүмкіндіктерін арттыру үшін биомеханика конструкцияларын тиімді пайдалану жолдарын ұсынуды қажет етіп отыр. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,….». Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…». Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын….». Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім…». |
Сабақты мұқият тыңдайды. Талдауға қатысады, постер қорғайды
Өз жауаптарын ұсынады |
100 бал жүйе |
Презентация Мәтін |
|
ЕББҚ |
«Биологиялық диктант» Биомеханика-бұл тірі ________ қозғалыс мүмкіндіктерін және ________ әрекетін зерттейтін _________ саласы. Биомеханика салалары: _________ биомеханика; ____________ биомеханика; _____________биомеханика. |
Диктантты дәптерге орындайды. |
100 балдық жүйе
|
Карточка |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Студенттер бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Бағалау мадақтау арқылы |
|
|
Үй тапсырмасы. 1 мин |
Бір жануарды таңдап қозғалу биомеханикасын зерттеу. Жануарлар қозғалысының мысалдары: шұбалшаң, жұлдызқұрт, балара, балық, бақа, жылан, құс (бірқазан, қоқиқаз, тырна), сүтқоректілер (сілеусін, кенгуру, газель). |
ануарлар қозғалысының мысалдары: шұбалшаң, жұлдызқұрт, балара, балық, бақа, жылан, құс (бірқазан, қоқиқаз, тырна), сүтқоректілер (сілеусін, кенгуру, газель). |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Биомеханиканы робототехникада қолдану.»
«Биомеханиканы робототехникада қолдану.»
|
Тақырып |
«Биомеханиканы робототехникада қолдану.» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тінәлі Б.О |
|
Күні: |
27.11.2024 |
|
Курс, топ |
Аспаз 2 курс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Биомеханиканың робототехникада қалай қолданылатынын білу . Биомеханизм мағынасын түсіну |
|
Оқыту нәтижелері |
Робототехникадағы биомеханикаға мысалдар келтіріп сипаттау және робототехниканың дамуындағы биологияның рөлін талқылау. |
|
Қажетті ресурстар |
Оқулықтар, интерактивті тақта , презентация, дәптер |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. б) Үй жұмысын пысықтау: в) Жаңа сабаққа қызығушылық ояту, тақырыпты анықтау мақсатында «Железный человек» бейнефильмінен үзінді көрсетіледі. Студенттерден роботар мен адамдар туралы ой пікірлерін сұрайды |
Амандасады Тапсырмаларды орындайды Бейнефильмді көреді
Өз ойларымен бөліседі |
Бағалау парақшасы беріледі |
Оқулық 11 сын, тақта, Бейнефильм «Железный человек»
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Ойлан – Жұптас – Топтас - Бөліс» әдісі
- Қазіргі таңдағы Роботтардың шапшаң, икемді қозғалуы қандай ғылымның дамуымен байланыстырасың? (жауабыңды түсіндір) -Не үшін бізге робототехниканы дамыту керек? -Егер сен жасанды интелектпен жұмыс жасайтын робот құрастырсаң оған қандай ереже енгізер едің? |
Жұптық жұмыс жасайды: сұрақтарға жауап береді
кем дегенде 5себеп келтір
Кем дегенде 5 ереже |
Бағалау мадақтау сөздер арқылы жүреді.
100 балдық жүйе |
Оқулық 11 сын Презентация Тақта
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
Жаңа сабақты «DEAL» әдісімен түсіндіреді.
«DEAL»
а/ ауа бұлшықеттері ә/ нитинолды сымдар
Бекіту: Функционалдық сауаттылыққа тапсырма: «ПОПС» «Темір адам» өзінің қозғалыс мүмкіндіктерін арттыру үшін биомеханика конструкцияларын тиімді пайдалану жолдарын ұсынуды қажет етіп отыр. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,….». Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…». Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын….». Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім…». |
Сабақты мұқият тыңдайды. Талдауға қатысады, постер қорғайды
Өз жауаптарын ұсынады |
100 бал жүйе |
Презентация Мәтін |
|
ЕББҚ |
«Биологиялық диктант» Биомеханика-бұл тірі ________ қозғалыс мүмкіндіктерін және ________ әрекетін зерттейтін _________ саласы. Биомеханика салалары: _________ биомеханика; ____________ биомеханика; _____________биомеханика. |
Диктантты дәптерге орындайды. |
100 балдық жүйе
|
Карточка |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Студенттер бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Бағалау мадақтау арқылы |
|
|
Үй тапсырмасы. 1 мин |
Бір жануарды таңдап қозғалу биомеханикасын зерттеу. Жануарлар қозғалысының мысалдары: шұбалшаң, жұлдызқұрт, балара, балық, бақа, жылан, құс (бірқазан, қоқиқаз, тырна), сүтқоректілер (сілеусін, кенгуру, газель). |
ануарлар қозғалысының мысалдары: шұбалшаң, жұлдызқұрт, балара, балық, бақа, жылан, құс (бірқазан, қоқиқаз, тырна), сүтқоректілер (сілеусін, кенгуру, газель). |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















