Қазақстан
Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Биомеханиканы
робототехникада қолдану. Инженерлік биомеханика (экзоқаңқа,
робототехника). Медициналық биомеханика
(протездеу).
(Сабақ
тақырыбы)
|
Бөлім: |
10.4 D Биомедицина және биоинформатика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 « » |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Биомеханиканы робототехникада қолдану. Инженерлік биомеханика (экзоқаңқа, робототехника). Медициналық биомеханика (протездеу). |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.4.1 - биомеханиканы робототехникада қолдалынуын зерттеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар биомеханиканы робототехниада қолдануды, инженерлік биомеханиканы оқып біледі. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып тәртібін қадағалау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда Топқа бөлуді арнай рондом платформасында жүргізеді |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Сынып тәртібін сақтайды, мотивациялық сөздер айтады. 1топ- 2топ- 3топ- |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Сабақ платформада
жасақталған Топты арнай рандом генераторы арқылы бөлуhttps://www.classtools.net/random-group-generator/ |
|
|
Алдыңғы білім айдары бойынша 1. Саркомер – бұл ... .
2. Бұлшықет талшықтары саркомерлердің негізгі компоненттерін атайды.
3. Миофибриллалар дегеніміз не?
4. Бұлшықет талшықтарының құрылымы қандай?
|
Оқушылар берілген суретті мұқият қарастырады Анықтамасын айтады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: - Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -тапсырмаларға түсініктеме береді -сұрақтарға жауап береді -суретпен жұмыс жасайды. |
Слаид Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе Мағынаны білу
|
(Ұ) «Ой қозғау» әдісі Бейнекөрсетілім
ұсынада Терминдерді жазып алуға береді
|
Мағынаны білу үшін берілген тапсырманы талқылайды, ой бөліседі дұрыс жауаптарын белгілейді; Бағалау критерийі: - -берілген тасырманы ұжымдық талқылайды дұрыс жауабын бір оқушыдан шығып белгілейді |
Мақсаты: Функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Жарайсың! Керемет! Сөздерімен мұғалімнің бағалауы |
презентация с Тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/55430271 |
|
Сабақтың ортасы мағынаны түсіну
|
Оқушыларға бүгінгі тақырыпты меңгеруге арналған Топтық, жұптық, тапсырмалар Жеке тапсырмалар ұсынылады Топтасып -Берілген суреттерді сөйлетеді сұрақтарға жауап береді Жұптасып-Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды Жеке жұмыс- ҚБ тапсырма |
Оқушылар бейнекөрсетілімді мұқият тыңдайды Мұғалімнің түсіндірмесіне назар аударады. Тыңдалым дағдысы қалыптасады.Қажетті ақпартты даптерге жазып алады |
Оқушылардың жауабына қарай мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Каспий бонустар |
п |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны қолдану
|
|
Бағалау критерий: -Оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын орындайды -сыныптастарының пікірін қолданады |
Дескриптор: -суретерді сәйкес сөздермне орналастырады Барлығы -3балл Бағалау Смарт сағат арқылы өзін өзі бағалайды |
Слайд куэр код тарпсырмалар https://learningapps.org/view25307906 |
|
Сабақтың ортасы мағынаны жинақтау
|
Мағынаны жинақтау бөлімі бойншы жұптық тапсырмалар ұсынады. 1.Биомеханика ғылымның қандай бөлімін зерттейді?
2. Биомеханика сендердің көзқарастарың бойынша қайда қолданылуы мүмкін?
3. Сендердің пікірлерің бойынша биомеханиканың болашағы қандай болады? 4. Биомеханика – бұл .. .
5. Биомеханиканы қолдану тәжірибесін алғаш ұсынған ұлы адамдар кімдер?
|
Бағалау критерий -Оқушылар топта жұптасады -Барабанды айналдыра отырып сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Биомеханика ұғымын айтады Сұрақтарға жауап береді - Барлығы-3балл |
https://wordwall.net/ru/resource/55431219 тапсырмалар |
|
Сабақтың ортасы мағынаны бағалау |
Жеке жұмыстар беріледі. ҚБ тапсырмасын жеке оқушыларға ұсынады 3. Ауа бұлшықетінің жұмыс жасау қағидасы қалай құрылған?
4. Ауа бұлшықеттерін іс-жүзінде қайда және қалай қолдануға болады?
. |
Бағалау критерий -. |
Дескриптор: -Жалпы – 3 балл. -тапсырманы орындайды, сұрақтарға жауап береді |
ҚБ тапсырмасы |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Кері байланыс
|
«Жетістік баспалдағы» әдісі мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
(Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды) |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Биомеханиканы робототехникада қолдану. Инженерлік биомеханика (экзоқаңқа, робототехника). Медициналық биомеханика (протездеу).
Биомеханиканы робототехникада қолдану. Инженерлік биомеханика (экзоқаңқа, робототехника). Медициналық биомеханика (протездеу).
Қазақстан
Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Биомеханиканы
робототехникада қолдану. Инженерлік биомеханика (экзоқаңқа,
робототехника). Медициналық биомеханика
(протездеу).
(Сабақ
тақырыбы)
|
Бөлім: |
10.4 D Биомедицина және биоинформатика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 « » |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Биомеханиканы робототехникада қолдану. Инженерлік биомеханика (экзоқаңқа, робототехника). Медициналық биомеханика (протездеу). |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.4.1 - биомеханиканы робототехникада қолдалынуын зерттеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар биомеханиканы робототехниада қолдануды, инженерлік биомеханиканы оқып біледі. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып тәртібін қадағалау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда Топқа бөлуді арнай рондом платформасында жүргізеді |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Сынып тәртібін сақтайды, мотивациялық сөздер айтады. 1топ- 2топ- 3топ- |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Сабақ платформада
жасақталған Топты арнай рандом генераторы арқылы бөлуhttps://www.classtools.net/random-group-generator/ |
|
|
Алдыңғы білім айдары бойынша 1. Саркомер – бұл ... .
2. Бұлшықет талшықтары саркомерлердің негізгі компоненттерін атайды.
3. Миофибриллалар дегеніміз не?
4. Бұлшықет талшықтарының құрылымы қандай?
|
Оқушылар берілген суретті мұқият қарастырады Анықтамасын айтады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: - Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -тапсырмаларға түсініктеме береді -сұрақтарға жауап береді -суретпен жұмыс жасайды. |
Слаид Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе Мағынаны білу
|
(Ұ) «Ой қозғау» әдісі Бейнекөрсетілім
ұсынада Терминдерді жазып алуға береді
|
Мағынаны білу үшін берілген тапсырманы талқылайды, ой бөліседі дұрыс жауаптарын белгілейді; Бағалау критерийі: - -берілген тасырманы ұжымдық талқылайды дұрыс жауабын бір оқушыдан шығып белгілейді |
Мақсаты: Функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Жарайсың! Керемет! Сөздерімен мұғалімнің бағалауы |
презентация с Тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/55430271 |
|
Сабақтың ортасы мағынаны түсіну
|
Оқушыларға бүгінгі тақырыпты меңгеруге арналған Топтық, жұптық, тапсырмалар Жеке тапсырмалар ұсынылады Топтасып -Берілген суреттерді сөйлетеді сұрақтарға жауап береді Жұптасып-Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды Жеке жұмыс- ҚБ тапсырма |
Оқушылар бейнекөрсетілімді мұқият тыңдайды Мұғалімнің түсіндірмесіне назар аударады. Тыңдалым дағдысы қалыптасады.Қажетті ақпартты даптерге жазып алады |
Оқушылардың жауабына қарай мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Каспий бонустар |
п |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны қолдану
|
|
Бағалау критерий: -Оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын орындайды -сыныптастарының пікірін қолданады |
Дескриптор: -суретерді сәйкес сөздермне орналастырады Барлығы -3балл Бағалау Смарт сағат арқылы өзін өзі бағалайды |
Слайд куэр код тарпсырмалар https://learningapps.org/view25307906 |
|
Сабақтың ортасы мағынаны жинақтау
|
Мағынаны жинақтау бөлімі бойншы жұптық тапсырмалар ұсынады. 1.Биомеханика ғылымның қандай бөлімін зерттейді?
2. Биомеханика сендердің көзқарастарың бойынша қайда қолданылуы мүмкін?
3. Сендердің пікірлерің бойынша биомеханиканың болашағы қандай болады? 4. Биомеханика – бұл .. .
5. Биомеханиканы қолдану тәжірибесін алғаш ұсынған ұлы адамдар кімдер?
|
Бағалау критерий -Оқушылар топта жұптасады -Барабанды айналдыра отырып сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Биомеханика ұғымын айтады Сұрақтарға жауап береді - Барлығы-3балл |
https://wordwall.net/ru/resource/55431219 тапсырмалар |
|
Сабақтың ортасы мағынаны бағалау |
Жеке жұмыстар беріледі. ҚБ тапсырмасын жеке оқушыларға ұсынады 3. Ауа бұлшықетінің жұмыс жасау қағидасы қалай құрылған?
4. Ауа бұлшықеттерін іс-жүзінде қайда және қалай қолдануға болады?
. |
Бағалау критерий -. |
Дескриптор: -Жалпы – 3 балл. -тапсырманы орындайды, сұрақтарға жауап береді |
ҚБ тапсырмасы |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Кері байланыс
|
«Жетістік баспалдағы» әдісі мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
(Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды) |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз



уреттер
















