Күні: 22.01.24
|
Мұғалімніңаты-жөні: Мырзагужинова
Ж.К
|
Сынып: 6«Ә»
|
Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін
шешу
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
6.2.2.4
түріндегі теңдеулерді шешу, мұндағы a және b – рационал
сандар;
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар:
арақашықтығын
пайдаланады;
-
Айнымалысы
модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық
теңдеуді шешуде санның модулінің анықтамасының формуласын
пайдаланады;
-
Есептеулерде санның
модулінің қасиеттерін пайдаланады;
-
Бір айнымалысы бар
теңдеудің қасиеттерін біледі;
-
Бір айнымалысы бар
сызықтық теңдеулерді шешеді.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Мұғалімнің
әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5
минут
|
Ұйымдастыру.
Амандасу.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың сабаққа дайныдығын тесеру. Топқа бөлу. Үй тапсырмасын
тексеру, қиындық туғызған есептерге нұсқау жасау, кері байланыс
беру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
анықтау.
|
Психологиялық
ахуал
Керемет
Жақсы
Талпын
Үй тапсырмасын
тексереді
|
Оқушылар әр топты
бағалайды
|
Жұмыс дәптерлері,
6-сынып оқулығы, слайд
|
Негізгі
бөлім Тақырыпты
ашу
5
минут
|
«Миға
шабуыл» өткен сабақ бойынша қайталау
сұрақтары. Есептеулерде модульдің негізгі қасиеттерін
толықтырады
|
׀х׀ = a
теңдеуінің
1)
a 0 , б/да неше түбірі
болады?
Теңдеудің 2 түбірі
болады
2) a=0, б/да неше түбірі
болады? Теңдеудің 1 түбірі
болады
3) a<0, б/да неше түбірі
болады? Теңдеудің
түбірі б
олмайды
|
Оқушылар әр топты
бағалайды
|
слайд
|
Топпен
жұмыс
15
минут
|
Топтық
жұмыс
Оқушылар
топтық жұмыста деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор:
Білім
алушы
- модульдік
теңдеуден сызықтық теңдеуге көшеді;
- модулі бар теңдеудің
түбірін табады.
- бірінші түбірді
табады;
- екінші түбірді
табады.
- 1
теңдеудің шешімі жоқ екенін тұжырымдайды.
|
Әр түрлі
түсті карточкаларды таңдайды
-
көк түс- оңай
тапсырмалар
-
жасыл түс-орташа
тапсырмалар
-
қызыл түс- қиын
тапсырмалар
оқушылар
деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
Топқа арналған
ереже:
ынтымақтастықта жұмыс жасау
А тобы
оңай тапсырмалар:
В тобы
орташа тапсырмалар:
С тобы
қиын тапсырмалар:
-
=9 Жауабы:
-8;2
-
=6
Жауабы:-4;8
|
Оқушылар әр топты
бағалайды
|
Таратпа қағаз,
слайд
|
Жұптық
жұмыс
15
минут
|
Сергіту
сәті (доппен
ойын)
"Кітап
-білім бұлағы“ (Оқулықпен жұмыс ). Әр топтан 1 оқушыдан шығып
оқулықтағы Дескриптор: Білім
алушы
- сыртқы
модульді ашады;
- ішкі
модульді ашады;
- модульдік
теңдеуден сызықтық теңдеуге көшеді;
- модулі бар теңдеудің
түбірін табады.
есептерді
шығарады
Оқушылар
жеке жұмыста жеке тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор: (1-2)Білім
алушы
- түрлендірулерді
орындайды;
- сызықты теңдеулерге
көшеді;
- сызықтық теңдеулерді
шешеді;
- теңдеу түбірлерінің
санын табады;
- есептің
жауабын негіздейді.
«Тарсия
әдісі»
әр түрлі
фигуралардың суреті шығады
Дескриптор: Білім
алушы
- модульі
бар теңдеудің түбірін табады;
- бейнені
құрастырады;
|
1-топ №830(1)
=6
2-топ №830(2)
=27
3-топ №830(3)
=20
Оқушылар
әр түрлі фигураларды таңдайды
Оқушылар
сұрақтардың жауптарын сәйкестендіреді
|
Оқушылар әр топты
бағалайды
|
6-сынып оқулығы, жұмыс
дәптерлері, бейне таратпа қағаз
|
Соңы
5
минут
|
Бағалау
Үйге тапсырма: №829
(ж) есеп.
Рефлексия: «Бағдаршам »
әдісі
|
Оқушылар әр
топтарды бағалайды
|
10 балдық жүйемен
бағалау
9-10 балл «5»
7-8 балл «4»
6-4 балл «3»
Оқушылардың
белсенділігі бойынша жинаған баллдары бойынша
бағаланады.
|
Жұмыс дәптерлері,
6-сынып оқулығы, слайд
|
Саралау – оқушыларға
қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау іріктелген
тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес
қолдау көрсету жұмыстары.
|
Тапсырманы толық дұрыс
орындаған оқушыларды марапаттау
|
Нұсқаулықпен
жүргізіледі.
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақ
мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ
қол жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта
саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың
уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ
туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Жалпы
баға
Сабақтың
жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
Сабақ барысында
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|