|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
Мектеп:Әл –Фараби атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кашкинбаева Гульзира Карсакбаевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.3 бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді біледі; Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешеді; |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушы лық ты ояту. Ұжымдық жұмыс. Жұптық жұмыс. |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбер. Оқушылармен амандасу. - Ал балалар, бүгін барлығымыз бір-бірімізге тілек тілейміз. Оқушылар шеңберге тұрып, мұғалімге қарап: «сізге шығармашылық табыс» және бір-біріне қарап: «бізге көтеріңкі көңіл күй»,-деп айтады.
«Көршінді тексер» әдісі бойынша үй жұмысын тексеру.
|
Шеңберге тұрып бір –бірлеріне сәттілік тілейді
Интербелсенді тақтада жазылған есептің жауаптарымен салыстырады. Шығарылмаған есептерге көңіл аудару. |
Дескриптор: Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарай сың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау: Дұрыс жауапка 2 ұпай қойылады Домбыра
|
Жұмыс дәп тері |
|
Ұжымдық жұмыс. |
Миға шабуыл «Сыйлық әдісі» арқылы өткен тақырыпты қайталау
|
Оқушылар формула және ережелерді қайталайды. есеп шығаруда формуланы пайдаланады |
Дескриптор: аныктаманы біледі, формуланы айтады Есептерді шығарады
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 ұпай қойылады
|
ДК экраны Формула жазылган Оқулық 6-сынып.
|
|
Сабақтың ортасы
Топтық жұмыс.
|
«Бірге ойлаймыз,сөйлейміз, есептейміз» әдісі арқылы топтық жұмыс.Әр топқа көгершіннен хат келеді. Теңдеуді шешіп, түбірлерін табыңдар:
І топ 2 (3х -1) = 4(х+3) -14+2х 8х -3(2х -3)= 7х -2(5х+8) ІІ топ 1,1х -0,9х+4 = 4+0,2х 14 (2х -3) -5 (х+4) = 2(3х +5) +5х |
Түсінбеген есептерді бір-біріне түсіндіреді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды. |
Дескриптор: - жақшаларды ашады; - берілген
теңдеуді - теңдеудің түбірін табады
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай қойылады. |
ДК экраны Үлестір мелі қағаз |
|
Сергіту сәті |
«Додокаэдр» әдісі арқылы оқушыларды сергіту |
Додокаэдрдегі сурет арқылы бір –бірін сергітеді |
|
Додокаэдр |
|
Тақтамен оқулықпен жұмыс
Дарынды, үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс |
«Ой қозғау» әдісі №794 № 810 Дарынды оқушыларға Тапсырмалар А деңгейі
А деңгейі
С деңгейі.
|
Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды |
Дескриптор:
- бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді; - ұқсас мүшелерді біріктіреді; - теңдеудің түбірін табады.
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы.
|
|
Сабақты бекіту Жеке жұмыс Сабақтың соңы.
Кері байланыс «Білім почтасы» әдісі |
«Сұрақ -жауап» әдісі
Үй тапсырмасы: №795
|
Оқушылар тестті орындайды Оқушылырдың тақырып бойынша түсінгенін пайымдау мақсатында “Тест” әдісін қолданып шапшаңдыққа және жеке қарқынмен жұмыс істеуге дағдылантыра мын
|
|
ДК экраны
6 -сынып оқулығы.
https://www.educaplay.com/resource-editor/ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
Мектеп:Әл –Фараби атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кашкинбаева Гульзира Карсакбаевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.3 бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді біледі; Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешеді; |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушы лық ты ояту. Ұжымдық жұмыс. Жұптық жұмыс. |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбер. Оқушылармен амандасу. - Ал балалар, бүгін барлығымыз бір-бірімізге тілек тілейміз. Оқушылар шеңберге тұрып, мұғалімге қарап: «сізге шығармашылық табыс» және бір-біріне қарап: «бізге көтеріңкі көңіл күй»,-деп айтады.
«Көршінді тексер» әдісі бойынша үй жұмысын тексеру.
|
Шеңберге тұрып бір –бірлеріне сәттілік тілейді
Интербелсенді тақтада жазылған есептің жауаптарымен салыстырады. Шығарылмаған есептерге көңіл аудару. |
Дескриптор: Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарай сың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Бағалау: Дұрыс жауапка 2 ұпай қойылады Домбыра
|
Жұмыс дәп тері |
|
Ұжымдық жұмыс. |
Миға шабуыл «Сыйлық әдісі» арқылы өткен тақырыпты қайталау
|
Оқушылар формула және ережелерді қайталайды. есеп шығаруда формуланы пайдаланады |
Дескриптор: аныктаманы біледі, формуланы айтады Есептерді шығарады
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 ұпай қойылады
|
ДК экраны Формула жазылган Оқулық 6-сынып.
|
|
Сабақтың ортасы
Топтық жұмыс.
|
«Бірге ойлаймыз,сөйлейміз, есептейміз» әдісі арқылы топтық жұмыс.Әр топқа көгершіннен хат келеді. Теңдеуді шешіп, түбірлерін табыңдар:
І топ 2 (3х -1) = 4(х+3) -14+2х 8х -3(2х -3)= 7х -2(5х+8) ІІ топ 1,1х -0,9х+4 = 4+0,2х 14 (2х -3) -5 (х+4) = 2(3х +5) +5х |
Түсінбеген есептерді бір-біріне түсіндіреді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды. |
Дескриптор: - жақшаларды ашады; - берілген
теңдеуді - теңдеудің түбірін табады
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай қойылады. |
ДК экраны Үлестір мелі қағаз |
|
Сергіту сәті |
«Додокаэдр» әдісі арқылы оқушыларды сергіту |
Додокаэдрдегі сурет арқылы бір –бірін сергітеді |
|
Додокаэдр |
|
Тақтамен оқулықпен жұмыс
Дарынды, үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс |
«Ой қозғау» әдісі №794 № 810 Дарынды оқушыларға Тапсырмалар А деңгейі
А деңгейі
С деңгейі.
|
Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды |
Дескриптор:
- бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді; - ұқсас мүшелерді біріктіреді; - теңдеудің түбірін табады.
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы.
|
|
Сабақты бекіту Жеке жұмыс Сабақтың соңы.
Кері байланыс «Білім почтасы» әдісі |
«Сұрақ -жауап» әдісі
Үй тапсырмасы: №795
|
Оқушылар тестті орындайды Оқушылырдың тақырып бойынша түсінгенін пайымдау мақсатында “Тест” әдісін қолданып шапшаңдыққа және жеке қарқынмен жұмыс істеуге дағдылантыра мын
|
|
ДК экраны
6 -сынып оқулығы.
https://www.educaplay.com/resource-editor/ |
шағым қалдыра аласыз



















