Қысқа мерзімді сабақ жоспары Математика 6 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.12 теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар теңсіздіктердің шешімдерін аралық түрінде жазып, оларды координаталық түзуде кескіндейді; шекара нүктелерін, ашық және жабық нүктелерді дұрыс белгілейді және шешімді сан осі бойында көрсете алады. |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Жасампаздық және Жаңашылдық Жасампаздық: оқушылар тапсырмаларды орындауда шығармашылық танытып, өз ойларын ұсынады. Жаңашылдық: оқушылар жаңа тәсілдер мен идеяларды қолдана отырып, өзгерістерге ашық болуды үйренеді. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Жұмыс
түрі: жеке -сабақтың мақсатымен таныстыр |
Оқушылар жеке жұмыс жасай отырып, өздерінің эмоционалдық күйін талдайды: (Қажет болса) Неліктен осы деңгейді таңдағанын қысқаша түсіндіреді (мысалы: «Менің зарядым 100%, сабаққа дайынмын»). |
Оқушылар ұсынылған «зарядтардың» ішінен (20%, 50%, 85%, 100%) біреуін таңдайды. |
жасанды интеллектісі арқылы жасалынған пайыздық бағалау |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ноутбук әдісі -Сан аралықтары дегеніміз не? -Сан аралығының қандай түрлерін білесіңдер? -Қатаң теңсіздіктің шешімдер жиыны координаталық түзуде қалай кескінделеді? -Қатаң емес теңсіздіктің сан аралығын жазу үшін қандай жақша қолданылады? Бекіту тапсырмаларын береді; түсіндіреді |
- Тақырып бойынша бұрыннан бар білімдерін ортаға салады. - Басқа оқушылардың жауаптарын толықтырады. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша кері байланысы«Жарайсың!», «Тамаша!» |
Интерактивті тақта, Тақырыпқа қатысты көрнекіліктер (заттар, презентация, сұрақтар тізбегі). |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
«Білім шамы» әдісі Жеке жұмыс I нұсқа II нұсқа 1) 20 + 2x > 0 1) 4x + 1 ≥ 45 2) 35 - 5x < 0 2) -5 + 13x ≤ 60 3) 81x + 9 ≥ 0 3) 23x + 2 ≤ -21
|
- Теңсіздік шешімін координаталық түзуде кескіндейді. - Ашық және жабық нүктелерді ажыратады. - Аралықты дұрыс белгілейді. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Презентация, тапсырмалар, дәптер |
|
|
|
«Telegram» әдісі Теңсіздікті шешіңіздер : а) 2х ≤ 10 д) у-4 ≥ 14 б) х+3 ≥ 7 е) −3у > −9 в) −4х < 8 г) -х < 5 |
- Әр теңсіздікті айнымалыға қатысты шешеді. - Қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын дұрыс қолданады. - Теріс санға бөлгенде белгіні дұрыс өзгертеді. - Шешімді дұрыс математикалық түрде жазады. |
«Мадақтау»: Мұғалім оқушының қадамын мақтап, жігерлендіреді («Формуланы өте дұрыс таңдадың»). |
Интерактивті тақта, презентация, тақта, бор. |
|
|
|
«Шаңырақ» әдісі Топтық жұмыс 1) 0,7x + 8 > 0,8x - 1; 2) 6y + 12 ≥ 30 − 3y; 3) 7y + 4 ≥ 25 − y; 4) 9,5x - 11 ≤ 11,5x + 3; 5) 4y + 10 ≥ 26 - 2y; 6) 5y − 8 ≤ 14 + 2y;
7) 29x +
|
- Теңсіздікті түрлендіреді және ықшамдайды. - Шешімін табады. - Жауапты дұрыс форматпен жазады |
Критериалды бағалау: Топтар бір-бірін дескрипторлар бойынша бағалайды. |
Ресурстар: тапсырмалар, дәптер, презентация. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Маған сабақ түсінікті болды -Маған сабақ қиын болды Үй тапсырмаларын жазып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Математика 6 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.12 теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар теңсіздіктердің шешімдерін аралық түрінде жазып, оларды координаталық түзуде кескіндейді; шекара нүктелерін, ашық және жабық нүктелерді дұрыс белгілейді және шешімді сан осі бойында көрсете алады. |
||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Жасампаздық және Жаңашылдық Жасампаздық: оқушылар тапсырмаларды орындауда шығармашылық танытып, өз ойларын ұсынады. Жаңашылдық: оқушылар жаңа тәсілдер мен идеяларды қолдана отырып, өзгерістерге ашық болуды үйренеді. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Жұмыс
түрі: жеке -сабақтың мақсатымен таныстыр |
Оқушылар жеке жұмыс жасай отырып, өздерінің эмоционалдық күйін талдайды: (Қажет болса) Неліктен осы деңгейді таңдағанын қысқаша түсіндіреді (мысалы: «Менің зарядым 100%, сабаққа дайынмын»). |
Оқушылар ұсынылған «зарядтардың» ішінен (20%, 50%, 85%, 100%) біреуін таңдайды. |
жасанды интеллектісі арқылы жасалынған пайыздық бағалау |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ноутбук әдісі -Сан аралықтары дегеніміз не? -Сан аралығының қандай түрлерін білесіңдер? -Қатаң теңсіздіктің шешімдер жиыны координаталық түзуде қалай кескінделеді? -Қатаң емес теңсіздіктің сан аралығын жазу үшін қандай жақша қолданылады? Бекіту тапсырмаларын береді; түсіндіреді |
- Тақырып бойынша бұрыннан бар білімдерін ортаға салады. - Басқа оқушылардың жауаптарын толықтырады. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша кері байланысы«Жарайсың!», «Тамаша!» |
Интерактивті тақта, Тақырыпқа қатысты көрнекіліктер (заттар, презентация, сұрақтар тізбегі). |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
«Білім шамы» әдісі Жеке жұмыс I нұсқа II нұсқа 1) 20 + 2x > 0 1) 4x + 1 ≥ 45 2) 35 - 5x < 0 2) -5 + 13x ≤ 60 3) 81x + 9 ≥ 0 3) 23x + 2 ≤ -21
|
- Теңсіздік шешімін координаталық түзуде кескіндейді. - Ашық және жабық нүктелерді ажыратады. - Аралықты дұрыс белгілейді. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Презентация, тапсырмалар, дәптер |
|
|
|
«Telegram» әдісі Теңсіздікті шешіңіздер : а) 2х ≤ 10 д) у-4 ≥ 14 б) х+3 ≥ 7 е) −3у > −9 в) −4х < 8 г) -х < 5 |
- Әр теңсіздікті айнымалыға қатысты шешеді. - Қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын дұрыс қолданады. - Теріс санға бөлгенде белгіні дұрыс өзгертеді. - Шешімді дұрыс математикалық түрде жазады. |
«Мадақтау»: Мұғалім оқушының қадамын мақтап, жігерлендіреді («Формуланы өте дұрыс таңдадың»). |
Интерактивті тақта, презентация, тақта, бор. |
|
|
|
«Шаңырақ» әдісі Топтық жұмыс 1) 0,7x + 8 > 0,8x - 1; 2) 6y + 12 ≥ 30 − 3y; 3) 7y + 4 ≥ 25 − y; 4) 9,5x - 11 ≤ 11,5x + 3; 5) 4y + 10 ≥ 26 - 2y; 6) 5y − 8 ≤ 14 + 2y;
7) 29x +
|
- Теңсіздікті түрлендіреді және ықшамдайды. - Шешімін табады. - Жауапты дұрыс форматпен жазады |
Критериалды бағалау: Топтар бір-бірін дескрипторлар бойынша бағалайды. |
Ресурстар: тапсырмалар, дәптер, презентация. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Маған сабақ түсінікті болды -Маған сабақ қиын болды Үй тапсырмаларын жазып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
шағым қалдыра аласыз















