|
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:6 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.12 теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеу; 6.2.2.13 теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушы-лықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 10 мин.
|
1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды жинақтау, оқу құралдарын түгендеу. Амандасу. Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. 2. Психологиялық ахуал 3. Сыныпты топтарға бөлу: Оқушылар кораптан сандар алады кейін белсенді тақтада көрсетілген номерлеріне қарай топқа бөлініп отырады. 1-топ «Интервал» 2-топ «Жартылай интервал» 3-топ «Кесінді» 4-топ «Сәуле» Жұпқа арналған ереже:
4. Үй тапсырмасын тексеру:
Колесо фартуна көмегімен оқушы таңдау арқылы тексеру
х≤14 y>1 x>-8 (-∞; 14] (1; +∞) (-8; +∞)
4) 2y≤y+8 5) 11≥x+2 6) 3y>5y+4 y≤8 x≤9 y<-2 (-∞; 8] (-∞; 9] (-∞; -2)
|
2-топ: 3-топ: 4-топ:
4. Үй тапсырмасын өзін-өзі тексеру әдіспен бағалау, жауаптар тақтада көрсетіледі. Дескриптор: Білім алушы - алгебралық түрлендірулердің көмегімен қарапайым түріндегі теңсіздіктерге келтіреді; - теңсіздіктерді шешеді; - есептің шешімдерін координаталық түзуде кескіндейді; - есептің шешімдерін сан аралығында жазады. |
Мұғалім ұйымдас-тыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушылар-ды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Әрбір дұрыс есепке 1 ұпайдан |
Смайликтер
Flippity програмасы бойынша
Слайд
«Математика 6» Әбілқасымова А Кучер Т.П З.Ә.Жұмағұлова
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин
«Түртіп алу» стратегиясы 10 минут
|
«Кім жылдам» №1. Теңсіздікті шешіңіздер : а) 2х ≤ 10 б) х+3 ≥ 7 в) −4х < 8 г) -х< 5
№2. Координаттық түзуде көрсетілгенді аралық түрінде жазыңыз:
|
Жауаптар: №1 а) х ≤5 б) х ≥ 4 в) х > −2 г) х > −5
№2
Дескриптор: Білім алушы: - интервалды жазады; - жарты интервалды жазады; - сәулені жазады; - кесіндіні жазады; |
№1тапсырма б/ша- 8 ұпай
№2тапсырма б/ша- 4 ұпай
|
Презентация Қоcымша 1 Wordwall
Карточкалар Тақтаға орындалады
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. «Қатесін тап» 1)5у-9≤3-7у, 2)3х+1≥4х-5, 3)6-5у˃3у-2, 4)3-7у<-5у-3, 5у-7у≤3-9, 3х-4х≥-5+1, 5у-3у˃-2-6, 7у-5у<-3-3, -2у≤-6, -х≥-4, 2у˃-8, 2у<-6,
у
2. Сәйкестендіру тесті:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



3.
х≤4. у
-4.
у˃-3.












