Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін:
Бөлім: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
Педагогтің Т.А.Ә. |
Актамакова Анеля Маратовна |
Күні: |
09.02.2023ж |
Пән/Сынып: |
Математика, 6 сынып. |
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.11 алгебралық түрлендірулердің көмегімен теңсіздіктерді , түріндегі теңсіздіктерге келтіру; 6.2.2.12 теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеу; 6.2.2.13теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жазу; |
Сабақтың мақсаты: |
|
Бағалау критерийі: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешеді; Бір айнымалысы бар қос теңсіздікті шеше алады; Мәтінді есептердің теңсіздік арқылы шешіп жауабын жазады. |
Сабақтың барысы
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Амандасу «Топқа бөлу» Бүгінгі сабақта бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді тақырыбын жалғастырамыз «Анти-жалқаулық» витамин беремін Үй тапсырмасын тексеру Өткенді еске түсіру 1) Сан аралықтарының неше түрі бар? 2) Теңсіздік нешеге бөлінеді? 3) Бүтін санға мысал келтір 4)Сан аралығын қиылысуы тап |
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Жағымды ахуал тудыру мақсатында «Classtools.net» әдісі арқылы төрт топқа бөлу
Топ басшысын сайлап, бағалау парағын алады Өткенге шолу жасап ережелерді айтып, сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау түсіндіру
|
«Classtools.net» -программасы арқылы топқа бөлу Бағалау парағы Слайд |
25мин |
Негізгі бөлім |
Оқулықпен жұмыс №960 (1,3) №961 (1,3) |
Оқушылар есеп шығарып, жауап жазады. |
Дескриптор: - теңсіздікті шешу алгоритмін қолданады -ұқсас мүшелерді біріктіреді -координаталық сәуледе кескіндейді -жауабын жазады Жалпы балл-4 |
Оқулық |
Жұптық жұмыс
|
Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды |
Дескриптор: -теңсіздікті дұрыс шешеді -аналитикалық жауабын белгілейді. «1-3»дұрысы -1б «4-6»дұрысы -1б Жалпы балл-2 |
«Socrative» платформасы |
||
Сергіту сәті «Магия» |
Оқушылар санды тандайды Заңдылық табады. |
Смайлик |
Үлестірме парақшалар |
||
Топтық жұмыс 1 топ – Бірінші бассейнге 100 л су құйылған, ал екіншісіне 150 л. Әрбір сағат сайын бірінші бассейнге 15л, ал екіншісіне 5л су құйылады. Қай уақытта бірінші бассейндегі су екіншісіне қарағанда артық болады? 2 топ –Құлан мен Шудың арасы 110 км. Құланнан 14 км/сағ жылдамдықпен велосипедші шыққан уақытта оған қарама-қарсы бағытта Шудан мотоциклші шықты. Олар бір-бірімен 2,5 сағаттан кем уақыт өткенде кездесуі үшін мотоциклшінің жүру жылдамдығы қандай болуы керек екенін бағалаңдар 3 топ- Өзен жағасындағы А пункті мен В пунктінің арақашықтығы 56 км-ден кем емес. Саяхатшылар 3 сағ 45 мин-та моторлы қайықпен А пунктінен В пунктіне барып қайтты. Моторлы қайықтың меншікті жылдамдығы 30 км/сағ, ағыс жылдамдығы 2 км/сағ. Саяхатшылар моторлы қайықпен А пунктінен В пунктіне ағыспен жүзіп, қанша уақытта баратынын бағалаңдар. 4 топ- Атқыш 15 рет атты. Ол әрбір атқанда нысанаға дәл тигізгені үшін 6 ұпай алатын болса, әрбір бос атқаны үшін 2 ұпайынан айырылады. Атқыш ойын соңында 34 ұпайдан артық жинау үшін, оның нысанаға дәл тигізу санын бағалаңдар. |
Әр топ өз міндеттерін орындайды. Өздерінің тапсырмаларын бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды, орындайды. |
Дескриптор: - есептің шарттын құрады -теңсіздікті шешеді -жауабын жазады Жалпы балл-3 |
«Baamboozle» программасы Плакат, маркер, парақшалар, «Classtools» таймер |
||
6 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Қалыптастырушы бағалау Бір топқа жеті түрлі бір есеп беріледі. |
Тапсырманы орындайды, бағалау парағына белгілейді. Слайд арқылы тексереді. |
Дескриптор: -теңсіздікті шешеді Жалпы балл- 1
|
Карточка, бағалау парағы |
4 мин |
|
Бағалау Рефлексия
Үй тапсырмасы: №962 есеп |
Ақшаларын санайды Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Бағалау парағы арқылы бағаланады. Кері байланыс |
Слайд |