|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты: |
Жанғабыл Ақбота Бектұрсынқызы |
|
Сынып: |
6В сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Күні: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.10
6.2.2.11 алгебралық
түрлендірулердің көмегімен теңсіздіктерді
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің анықтамасын білу; -Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешудің алгоритмін білу және есеп шығаруда қолдану; -Алгебралық түрлендірулердің
көмегімен теңсіздіктерді |
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
|
|
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйыстастыру кезеңі 5минут |
Сәлемдесу Оқушылардың көңіл күйін сұрап болған соң оқушыларды түгелдеймін. Сабақ бойы өзін-өзі бағалау парақтарын таратамын.Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін. Сабақтың мақсатын таныстырамын Жағымды ахуал туындату үшін видео көмегіне жүгінемін. Топқа бөлу Қаңтар айынының дәйекм сөзі арқылы топқа бөлу |
Сәлемдесу. Топтарға бөліну. Сабаққа дайындығын бастайды. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады. Асык тандап,топка бөлінеді Сабақтың мақсатымен танысады; сұрақтар болса мұғалімге жолдайды |
Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі + немесе – қойып бағалайды |
слайд Тәттілер; Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары |
|
Сабақтың басы 10минут |
Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында бірнеше сұрақтар қойып, ондық бөлшектерді оқытамын Сұрақтар: "Миға шабуыл" тапсырмасын асық әдісімен презентацияда көрсеттім -Сан аралықтары дегеніміз не? -Сан аралығының қандай түрлерін білесіңдер? -Қатаң теңсіздіктің шешімдер жиыны координаталық түзуде қалай кескінделеді? -Қатаң емес теңсіздіктің сан аралығын жазу үшін қандай жақша қолданылады? |
Сұрақтарға жауап береді; Слайдтан
миға шабуыл сұрақтарына жауап береді |
Дескриптор бойыныша Бағалау парақтарына белгілеп отырады алған баллдарын; Дұрыс жауап берген оқушыларға мотивация беру үшін ауызша бағалайды. «жарайсың», «дұрыс», «өте жақсы» т.б. |
Оқу құралдары; Бағалау парағы;
Тапсырмалар жазылған карточкалар |
|
Сабақтың ортасы
20 минут |
Бекіту тапсырмаларын беру 1 тапсырма Жеке жұмыс. АВС деңгейлік тапсырмаларын беремін. Оқушылар өз деңгейіне қарап тапсырмаларды шығара алғанынша шығарады. Берілетін уақыт 5 минут |
Оқушылар слайдтағы тапсырмаға ауызша жауап береді. Қатенің қай тұстан қате кеткенін айтады
|
Дескриптор: -сызықтық теңсіздікті шығару алгоритімін біледі; -жауабын жазады ҚБ «Смайликтер» |
Слайд; Оқу құралдары; Бағалау парағы. Бағалау сайликтері
|
|
|
Жұппен жұмыс Оқушыларға карточкалар таратып беремін. Жұппен орындау керектігін ескертемін
|
Жұптық тапсырмасы Оқушылар жұппен берілген тапсырманы орындайды
|
Барлық жұптың тапсырмалары Бірдей болғандықтан, жұптар бірін бірі «светофор» әдісімен бағалайды «Жасыл» өте жақсы «Сары» жақсы, 1 қатесі бар «қызыл» қате көп н\е шығармаған
Және де әр оқушы бағалау парағына алған ұпайын жазып отырады |
Карточкалар , слайд, оқу құралдары |
|
3 тапсырма Топпен жұмыс Топтық жұмыстарды «Қоржындағы асық» әдісімен беремін
Оқушылар: тапсырмаларды топпен орындайды, тапсырманы бірінші болған топ қоңырау басу арқылы белгі береді. Мұғалім есептерінің дұрыстығына көз жүгіртеді. Барлық топтар болған соң, топбасшылар «ЕЛШІ» әдісімен келесі топқа барып өз тапсырмаларын түсіндіріп шығады |
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Қоржындағы асық» тапсырмалары
Әр топ берілген сан аралықтарының бірігуін қиылысуын табады Әр топқа 3 есептен |
Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды
Өте жақсы түсіндірді
Орташа түсіндік
Түсіндіре алмайды |
Асық ату тапсырмасы Постерлер, маркер, оқу құралдары, тақта |
|
|
Сабақтың соңы 10минут
Қорытынды |
Ал енді тамаққа тойып болған соң қалайша телефон қарап ойнамаймыз? Телефондарыңды алып мына QR код арқылы бір ойынды ойнап кішкене сергіп қалайық. Осылай сабақты тест тапсырмасы арқылы қорытындылаймын
|
Оқушылар wordwall.net платформасы арқылы тест тапсрмаларын орындайды
|
wordwall.net платформасы өзі
7 баллдық шкаламен бағалап береді. Әр оқушы тапсырманы орындап болған сәтте жинаған ұпайын көре алады. |
https://wordwall.net/ru/resource/53039477
|
|
Реслексия Оқушыларға алдын ала парталарына дайындап қойған үш түрлі алманың бірін таңдап ағашқа ілулерін сұраймын. Алма ағашы арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. Бағалау жұмыстарын жинап аламын. Оқушылардың белсенділігіне қарай,жинаған ұпайына қарай бағалап өтемін |
Оқушылар алма ағашына алмаларды іледі Сары түс- орташа түсіндім Қызыл түс-толық түсіндім Жасыл түс-білмеген, түсінбегенім көп болды
Үйге тапсырма: № есеп |
Бағалау парақтары бойынша жалпы ұпайдың пайызын шығарып 1-10 баллдық шкаламен бағалау |
Алма ағашы Бағалау парағы |
Өзін өзі бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні:___________________________ Үй тапсырмасы орындалды. Қоятын балыңыз: балл Орындалмаса 0 балл |
|
Сұрақтарға жауап бердім Ия 1 балл Жоқ- 0 балл |
|
Жеке тапсырма Өзім орындадым, түсіндім: 3 балл Досымның көмегіне жүгіндім: 2 балл Орындай алмадым 0 балл |
|
Жұптық тапсырма Мен жұптық тапсырманы орындауда көбірек жұмыс жасадым : 2 балл Досыммен бірге орындадым: 1 балл Орындай алмадық 0 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым 4 балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
wordwall.net платформасындағы тест жұмысынан толық жауап бердім: 2 балл жартылай жауап бердім: 1 балл қателерім көп: 0 балл |
|
Қосымша тапсырма орындауға тақтаға шықтым
И |
Өзін өзі бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні:___________________________ Үй тапсырмасы орындалды. Қоятын балыңыз: балл Орындалмаса 0 балл |
|
Сұрақтарға жауап бердім Ия 1 балл Жоқ- 0 балл |
|
Жеке тапсырма Өзім орындадым, түсіндім: 3 балл Досымның көмегіне жүгіндім: 2 балл Орындай алмадым 0 балл |
|
Жұптық тапсырма Мен жұптық тапсырманы орындауда көбірек жұмыс жасадым : 2 балл Досыммен бірге орындадым: 1 балл Орындай алмадық 0 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым 4 балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
wordwall.net платформасындағы тест жұмысынан толық жауап бердім: 2 балл жартылай жауап бердім: 1 балл қателерім көп: 0 балл |
|
Қосымша тапсырма орындауға тақтаға шықтым
И |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты: |
Жанғабыл Ақбота Бектұрсынқызы |
|
Сынып: |
6В сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Күні: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.10
6.2.2.11 алгебралық
түрлендірулердің көмегімен теңсіздіктерді
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің анықтамасын білу; -Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешудің алгоритмін білу және есеп шығаруда қолдану; -Алгебралық түрлендірулердің
көмегімен теңсіздіктерді |
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
|
|
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйыстастыру кезеңі 5минут |
Сәлемдесу Оқушылардың көңіл күйін сұрап болған соң оқушыларды түгелдеймін. Сабақ бойы өзін-өзі бағалау парақтарын таратамын.Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін. Сабақтың мақсатын таныстырамын Жағымды ахуал туындату үшін видео көмегіне жүгінемін. Топқа бөлу Қаңтар айынының дәйекм сөзі арқылы топқа бөлу |
Сәлемдесу. Топтарға бөліну. Сабаққа дайындығын бастайды. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады. Асык тандап,топка бөлінеді Сабақтың мақсатымен танысады; сұрақтар болса мұғалімге жолдайды |
Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі + немесе – қойып бағалайды |
слайд Тәттілер; Бағалау парағы; Слайд; оқу құралдары |
|
Сабақтың басы 10минут |
Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында бірнеше сұрақтар қойып, ондық бөлшектерді оқытамын Сұрақтар: "Миға шабуыл" тапсырмасын асық әдісімен презентацияда көрсеттім -Сан аралықтары дегеніміз не? -Сан аралығының қандай түрлерін білесіңдер? -Қатаң теңсіздіктің шешімдер жиыны координаталық түзуде қалай кескінделеді? -Қатаң емес теңсіздіктің сан аралығын жазу үшін қандай жақша қолданылады? |
Сұрақтарға жауап береді; Слайдтан
миға шабуыл сұрақтарына жауап береді |
Дескриптор бойыныша Бағалау парақтарына белгілеп отырады алған баллдарын; Дұрыс жауап берген оқушыларға мотивация беру үшін ауызша бағалайды. «жарайсың», «дұрыс», «өте жақсы» т.б. |
Оқу құралдары; Бағалау парағы;
Тапсырмалар жазылған карточкалар |
|
Сабақтың ортасы
20 минут |
Бекіту тапсырмаларын беру 1 тапсырма Жеке жұмыс. АВС деңгейлік тапсырмаларын беремін. Оқушылар өз деңгейіне қарап тапсырмаларды шығара алғанынша шығарады. Берілетін уақыт 5 минут |
Оқушылар слайдтағы тапсырмаға ауызша жауап береді. Қатенің қай тұстан қате кеткенін айтады
|
Дескриптор: -сызықтық теңсіздікті шығару алгоритімін біледі; -жауабын жазады ҚБ «Смайликтер» |
Слайд; Оқу құралдары; Бағалау парағы. Бағалау сайликтері
|
|
|
Жұппен жұмыс Оқушыларға карточкалар таратып беремін. Жұппен орындау керектігін ескертемін
|
Жұптық тапсырмасы Оқушылар жұппен берілген тапсырманы орындайды
|
Барлық жұптың тапсырмалары Бірдей болғандықтан, жұптар бірін бірі «светофор» әдісімен бағалайды «Жасыл» өте жақсы «Сары» жақсы, 1 қатесі бар «қызыл» қате көп н\е шығармаған
Және де әр оқушы бағалау парағына алған ұпайын жазып отырады |
Карточкалар , слайд, оқу құралдары |
|
3 тапсырма Топпен жұмыс Топтық жұмыстарды «Қоржындағы асық» әдісімен беремін
Оқушылар: тапсырмаларды топпен орындайды, тапсырманы бірінші болған топ қоңырау басу арқылы белгі береді. Мұғалім есептерінің дұрыстығына көз жүгіртеді. Барлық топтар болған соң, топбасшылар «ЕЛШІ» әдісімен келесі топқа барып өз тапсырмаларын түсіндіріп шығады |
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Қоржындағы асық» тапсырмалары
Әр топ берілген сан аралықтарының бірігуін қиылысуын табады Әр топқа 3 есептен |
Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды
Өте жақсы түсіндірді
Орташа түсіндік
Түсіндіре алмайды |
Асық ату тапсырмасы Постерлер, маркер, оқу құралдары, тақта |
|
|
Сабақтың соңы 10минут
Қорытынды |
Ал енді тамаққа тойып болған соң қалайша телефон қарап ойнамаймыз? Телефондарыңды алып мына QR код арқылы бір ойынды ойнап кішкене сергіп қалайық. Осылай сабақты тест тапсырмасы арқылы қорытындылаймын
|
Оқушылар wordwall.net платформасы арқылы тест тапсрмаларын орындайды
|
wordwall.net платформасы өзі
7 баллдық шкаламен бағалап береді. Әр оқушы тапсырманы орындап болған сәтте жинаған ұпайын көре алады. |
https://wordwall.net/ru/resource/53039477
|
|
Реслексия Оқушыларға алдын ала парталарына дайындап қойған үш түрлі алманың бірін таңдап ағашқа ілулерін сұраймын. Алма ағашы арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. Бағалау жұмыстарын жинап аламын. Оқушылардың белсенділігіне қарай,жинаған ұпайына қарай бағалап өтемін |
Оқушылар алма ағашына алмаларды іледі Сары түс- орташа түсіндім Қызыл түс-толық түсіндім Жасыл түс-білмеген, түсінбегенім көп болды
Үйге тапсырма: № есеп |
Бағалау парақтары бойынша жалпы ұпайдың пайызын шығарып 1-10 баллдық шкаламен бағалау |
Алма ағашы Бағалау парағы |
Өзін өзі бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні:___________________________ Үй тапсырмасы орындалды. Қоятын балыңыз: балл Орындалмаса 0 балл |
|
Сұрақтарға жауап бердім Ия 1 балл Жоқ- 0 балл |
|
Жеке тапсырма Өзім орындадым, түсіндім: 3 балл Досымның көмегіне жүгіндім: 2 балл Орындай алмадым 0 балл |
|
Жұптық тапсырма Мен жұптық тапсырманы орындауда көбірек жұмыс жасадым : 2 балл Досыммен бірге орындадым: 1 балл Орындай алмадық 0 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым 4 балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
wordwall.net платформасындағы тест жұмысынан толық жауап бердім: 2 балл жартылай жауап бердім: 1 балл қателерім көп: 0 балл |
|
Қосымша тапсырма орындауға тақтаға шықтым
И |
Өзін өзі бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні:___________________________ Үй тапсырмасы орындалды. Қоятын балыңыз: балл Орындалмаса 0 балл |
|
Сұрақтарға жауап бердім Ия 1 балл Жоқ- 0 балл |
|
Жеке тапсырма Өзім орындадым, түсіндім: 3 балл Досымның көмегіне жүгіндім: 2 балл Орындай алмадым 0 балл |
|
Жұптық тапсырма Мен жұптық тапсырманы орындауда көбірек жұмыс жасадым : 2 балл Досыммен бірге орындадым: 1 балл Орындай алмадық 0 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым 4 балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
wordwall.net платформасындағы тест жұмысынан толық жауап бердім: 2 балл жартылай жауап бердім: 1 балл қателерім көп: 0 балл |
|
Қосымша тапсырма орындауға тақтаға шықтым
И |

шағым қалдыра аласыз




















