275 орта мектеп Бекітемін ________оқу ісінің жөніндегі орынбасары
|
Бөлімі |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты жөні |
Баратова С. |
|
Күні |
17.02.2025 |
|
Сынып 6 |
Қатысқаны |
|
Сабақ тақырыбы |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйке оқыту мақсаттары |
6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; |
|
Сабақ мақсаты |
- бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін біледі; - бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешеді, есептер шығара алады; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық. - тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; - өз бетінше әрекет ету және жобаларды іске асыру; -бақылау, өлшеу, эксперименттер мен тәжірибелер жүргізу; |
|
Апта дәйексөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі /уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур |
|
Сабақ басы |
«Сұрақ-жауап» әдісі. Үй тапсырмасын ауызша тексереді, айтылым, тыңдалым дағдыларын арттырады Үй жұмысын тексеру №960 ҚБ: «Пікіріңді білдір» Саралау: диалог және қолдау Бір қадам алға...» ширату сұрақтары -Қандай сан аралықтарын білесіңдер? -Қандай сан аралығы интервал деп аталады? -Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады? |
Үй жұмысын тексеру №960 Сұрақ-жауап: -Қандай сан аралықтарын білесіңдер? -Қандай сан аралығы интервал деп аталады? -Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады? |
|
слайд |
|
Негізгі бөлім |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу. Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімі дегеніміз жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысын тура теңсіздікке айналдыратын айнымалының мәндері. Мысалы: Теңсіздіктер жүйесін шешейік:
|
Бір айнымалы бар сызықтыұ теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін табу үшін: 1)жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табу керек; 2)табылған шешімдеріді бір координаталық түзуде кескіндеу керек; 3)координаталық түзуден жүйедегі теңсіздіктердің ортақ шешімдерін табу керек немесе бірде-бір шешімі болмайтындығын дәлелдеу керек.
|
Әр дұр есеб 1 балл |
|
|
Сабақ ортасы |
І. Топтық жұмыс №968. І топ ІІ топ ІІІ топ
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Саралау: Қорытынды ІІ. «Бірге ойлаймыз» жұптық жұмыс. №969. Теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін табыңдар: 1)
|
Топтық жұмыс №968. І топ ІІ топ ІІІ топ
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Саралау: Қорытынды ІІ. «Бірге ойлаймыз» жұптық жұмыс. №969. Теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін табыңдар: 1)
|
Әр дұр есеб 1 балл |
Оқулық |
|
Жеке жұмыс |
Жеке жұмыс: «Ойлан тап» |
|
Оқу лық |
|
|
Соңы |
Үй жұмысы.№969. 2) 4) 6) Қорытынды. Бағалау |
Үй жұмысы.№ |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу
275 орта мектеп Бекітемін ________оқу ісінің жөніндегі орынбасары
|
Бөлімі |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты жөні |
Баратова С. |
|
Күні |
17.02.2025 |
|
Сынып 6 |
Қатысқаны |
|
Сабақ тақырыбы |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйке оқыту мақсаттары |
6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; |
|
Сабақ мақсаты |
- бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін біледі; - бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешеді, есептер шығара алады; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық. - тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; - өз бетінше әрекет ету және жобаларды іске асыру; -бақылау, өлшеу, эксперименттер мен тәжірибелер жүргізу; |
|
Апта дәйексөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі /уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур |
|
Сабақ басы |
«Сұрақ-жауап» әдісі. Үй тапсырмасын ауызша тексереді, айтылым, тыңдалым дағдыларын арттырады Үй жұмысын тексеру №960 ҚБ: «Пікіріңді білдір» Саралау: диалог және қолдау Бір қадам алға...» ширату сұрақтары -Қандай сан аралықтарын білесіңдер? -Қандай сан аралығы интервал деп аталады? -Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады? |
Үй жұмысын тексеру №960 Сұрақ-жауап: -Қандай сан аралықтарын білесіңдер? -Қандай сан аралығы интервал деп аталады? -Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады? |
|
слайд |
|
Негізгі бөлім |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу. Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінің шешімі дегеніміз жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысын тура теңсіздікке айналдыратын айнымалының мәндері. Мысалы: Теңсіздіктер жүйесін шешейік:
|
Бір айнымалы бар сызықтыұ теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін табу үшін: 1)жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табу керек; 2)табылған шешімдеріді бір координаталық түзуде кескіндеу керек; 3)координаталық түзуден жүйедегі теңсіздіктердің ортақ шешімдерін табу керек немесе бірде-бір шешімі болмайтындығын дәлелдеу керек.
|
Әр дұр есеб 1 балл |
|
|
Сабақ ортасы |
І. Топтық жұмыс №968. І топ ІІ топ ІІІ топ
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Саралау: Қорытынды ІІ. «Бірге ойлаймыз» жұптық жұмыс. №969. Теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін табыңдар: 1)
|
Топтық жұмыс №968. І топ ІІ топ ІІІ топ
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Саралау: Қорытынды ІІ. «Бірге ойлаймыз» жұптық жұмыс. №969. Теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін табыңдар: 1)
|
Әр дұр есеб 1 балл |
Оқулық |
|
Жеке жұмыс |
Жеке жұмыс: «Ойлан тап» |
|
Оқу лық |
|
|
Соңы |
Үй жұмысы.№969. 2) 4) 6) Қорытынды. Бағалау |
Үй жұмысы.№ |
|
|
шағым қалдыра аласыз















