«Бекітемін»:
Оқу ісінің орынбасары: Утегенова А.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Әбдуәлиева А.Ж. |
|
|
Күні: |
14.02.2023. |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар: - Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің анықтамасын біледі; - Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешудің алгоритмін біледі; - Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табады; -Табылған шешімдерді бір координаталық түзуде кескіндейді; - Координаталық түзуден жүйедегі теңсіздіктердің ортақ шешімдерін табады. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезендері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен амандасу; Оқушыларды түгендеу. |
Оқушылар амандасады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
Үй тапсырмасын тексеру: №970 (Plicker бағдарламасы арқылы) Қайталау сұрақтары 1.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі деп? 2.Теңсіздіктерді шешу дегеніміз не? 3.Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не? 4.Сан аралығының түрлері? «Миға шабуыл» «BOWLing» ойыны
|
Дұрыс жауабын қолдарындағы QR код арқылы көрсетеді Cұрақтарға жауап береді Оқушылар жеке, қол көтеру арқылы жауап береді. Егер оқушы қателессе, келесі оқушы жауап бере алады. |
Сұрақ – жауап (мұғалім - оқушы ) Әр дұрыс жауапқа: 1 балл |
QR код |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5минут |
1.«Қатесін тап»
|
Оқушылар тақтада берілген кестедегі қателіктерді табады, түсіндіреді. |
Дұрыс орындаған оқушыға: 1 балл |
1000 тг – 1 балл |
|||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
2.Сәйкестендіру
|
Оқушылар тақтадағы сәйкестендіруді орындайды. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Жұптық жұмыс. 3. Сематикалық карта
|
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды. Бірінші әрі дұрыс орындаған жұп, теңсіздіктер жүйесін тақтаға жазады. |
Әр дұрыс есепке 2 балл |
Таратпа қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Сергіту сәті: «Мен таптым»
|
Оқушылар кезекпен 1 ден бастап санайды. 6 санына келген оқушы «алты» деп айтпай, «мен таптым» деп айтуы керек |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
15 минут |
Оқулықпен жұмыс. №969
№983
|
Оқулықтағы есепті жеке орындайды, және кездейсоқ дөңгелек арқылы таңдалған оқушы есепті тақтаға орындайды. |
Әр дұрыс есепке 2 балл |
Математика 2-бөлім Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
Жеке жұмыс.
|
Оқушылар жеке тест жұмысын орындайды. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. №979 Кері байланыс.
|
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс береді. Сабақтың ұнаған тұстарын, ұсыныстарын және сұрақтарын жазып тақтаға іледі. |
|
Кеспе қағаздар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу
«Бекітемін»:
Оқу ісінің орынбасары: Утегенова А.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Әбдуәлиева А.Ж. |
|
|
Күні: |
14.02.2023. |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар: - Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің анықтамасын біледі; - Бір айнымалысы бар теңсіздікті шешудің алгоритмін біледі; - Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табады; -Табылған шешімдерді бір координаталық түзуде кескіндейді; - Координаталық түзуден жүйедегі теңсіздіктердің ортақ шешімдерін табады. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезендері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен амандасу; Оқушыларды түгендеу. |
Оқушылар амандасады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
Үй тапсырмасын тексеру: №970 (Plicker бағдарламасы арқылы) Қайталау сұрақтары 1.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі деп? 2.Теңсіздіктерді шешу дегеніміз не? 3.Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не? 4.Сан аралығының түрлері? «Миға шабуыл» «BOWLing» ойыны
|
Дұрыс жауабын қолдарындағы QR код арқылы көрсетеді Cұрақтарға жауап береді Оқушылар жеке, қол көтеру арқылы жауап береді. Егер оқушы қателессе, келесі оқушы жауап бере алады. |
Сұрақ – жауап (мұғалім - оқушы ) Әр дұрыс жауапқа: 1 балл |
QR код |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5минут |
1.«Қатесін тап»
|
Оқушылар тақтада берілген кестедегі қателіктерді табады, түсіндіреді. |
Дұрыс орындаған оқушыға: 1 балл |
1000 тг – 1 балл |
|||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
2.Сәйкестендіру
|
Оқушылар тақтадағы сәйкестендіруді орындайды. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Жұптық жұмыс. 3. Сематикалық карта
|
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды. Бірінші әрі дұрыс орындаған жұп, теңсіздіктер жүйесін тақтаға жазады. |
Әр дұрыс есепке 2 балл |
Таратпа қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Сергіту сәті: «Мен таптым»
|
Оқушылар кезекпен 1 ден бастап санайды. 6 санына келген оқушы «алты» деп айтпай, «мен таптым» деп айтуы керек |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
15 минут |
Оқулықпен жұмыс. №969
№983
|
Оқулықтағы есепті жеке орындайды, және кездейсоқ дөңгелек арқылы таңдалған оқушы есепті тақтаға орындайды. |
Әр дұрыс есепке 2 балл |
Математика 2-бөлім Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
Жеке жұмыс.
|
Оқушылар жеке тест жұмысын орындайды. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. №979 Кері байланыс.
|
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс береді. Сабақтың ұнаған тұстарын, ұсыныстарын және сұрақтарын жазып тақтаға іледі. |
|
Кеспе қағаздар |
шағым қалдыра аласыз



























