Махатма Ганди атындағы №92 мамандандырылған лицейі
Қысқамерзімді жоспар
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік.Мәндес теңсіздіктер.
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу.
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Практиканттың аты-жөні: |
|
|
Күні: |
10.02.2023 ж |
|
Сыныбы:6 «а» |
Қатысушылар саны: 12 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.10. Kx>b, kx<b түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шешу; 6.2.2.12 Теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеy; 6.2.2.13 Теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шеше алады; -Теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндей алады; -Теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жаза алады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин. 3мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. Балалар ортаға шеңбер бойы тұрып бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Үй жұмысын тексеру. Үй жұмысын сұраймын. Үй жұмысы жауаптарын тексеремін. |
Әр оқушы өзінің сыныптастарына жылы лебіздерін білдіреді.
Үй жұмысын «өзара бағалау» әдісі арқылы тексеру. Үй жұмысына берілген есептер жауабын оқушылар өзін-өзі тексереді. |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Қалыптастырушы бағалау «Өзін-өзі бағалау» арқылы Кері байланыс: мұғалім оқушылардың өзін-өзі тексеруін қадағалайды. |
Интерактивті тақта арқылы слайд |
|
8 мин |
«Қайталау оқу анасы» сұрақтары арқылы өткен тақырыпты бекіту мақсатында балалардың әрқайсына кездейсоқ 1 сұрақтан беріледі Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
1.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікте қанша айнымалы болады? 2.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу дегеніміз не? 3.Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не? 4.Мәндес теңсіздіктің 1ші ережесін айтыңыз? 5.Мәндес теңсіздіктің 2 ші ережесі? 6.Мәндес теңсіздіктің 3ші ережесі 7.Теңсіздіктің шешімі қандай жағдайда бос жиын болады? 8.Сан аралықтарының қанша түрі бар? 9.Мына теңсіздіктің шешімін айтыңыз? 5х-4>26 10.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешкен кезде ең алдымен не істейміз? 11.Егер теңсіздіктің екі жақ бөлігі де бірдей теріс санға көбейтіліп немесе бөлінсе не өзгереді? 12.Мына теңсіздіктің шешімдер жиынын айтыңыз? 5х>25 |
Бағалау Дұрыс және нақты жауап үшін-2 балл Жартылай жауап берсе-1балл |
Колесо фортуны |
|
Сабақтың ортасы 6 мин.
|
Жеке жұмыс. Мақсаты:Тақырыпты бекіту мақсатында , оқушылардың есептерді шығаруда жіберетін қателерін көру, жалпы сыныптың түсінбеген есептерін бекітіп алу мақсатында. |
А деңгейі
B деңгейі
|
Бағалау А деңгейін толық орындаса 3балл В деңгейін толық аяқтаса +3 балл Толық орындаса -6 балл Дескриптор Амалдарды орындап , теңсіздіктің шешімін дұрыс табады-1балл Сан осіне салады-1балл Шешімдер жиынын көрсетеді-1балл |
Презентация |
|
Жұптық Жұмыс 5 мин |
« Сөйлесетін серіктес» әдісі арқылы |
Теңсіздікті шешіңдер
2)
|
Дескриптор: Амалдарды орындап ,теңсіздікті дұрыс есептеп шығарады - 2 балл |
Жұмыс дәптерлері |
|
Топпен жұмыс 9 мин |
Мақсаты: Тақырыпты бекіту мақсатында күрделі есептер шығару |
|
Толық - 3 балл Дескриптор: Теңсіздіктің шешімін табады-1балл Сан осіне сызып,шешімдер аралығын жазады-2балл |
Жұмыс дәптерлері |
|
4 мин |
Логикалық сұрақ және есептер Балалардың логикалық ойлау қабілетін және тез әрі дұрыс ойланып жауап бере алуын қадағалау,байқау. |
Ж:1
Ж:6
Ж:15
Ж:Алмұрт
Жауабы :Осы 5 жұмыскер.
Ж:2
Жауабы: Тоғыз жерінен кесіледі
4
Жауабы: үшеу
|
Бағалау Әр дұрыс жауап үшін- 1балл |
Ауызша немесе жасырын ұяшық таңдау арқылы |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин.
|
«Жетістік баспалдағы» арқылы сабақты қаншалықты меңгергенін, сабақтан алған әсерін бағалайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы беріледі. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу 6 сынып
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу 6 сынып
Махатма Ганди атындағы №92 мамандандырылған лицейі
Қысқамерзімді жоспар
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік.Мәндес теңсіздіктер.
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу.
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Практиканттың аты-жөні: |
|
|
Күні: |
10.02.2023 ж |
|
Сыныбы:6 «а» |
Қатысушылар саны: 12 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.10. Kx>b, kx<b түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шешу; 6.2.2.12 Теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеy; 6.2.2.13 Теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шеше алады; -Теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндей алады; -Теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жаза алады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин. 3мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. Балалар ортаға шеңбер бойы тұрып бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Үй жұмысын тексеру. Үй жұмысын сұраймын. Үй жұмысы жауаптарын тексеремін. |
Әр оқушы өзінің сыныптастарына жылы лебіздерін білдіреді.
Үй жұмысын «өзара бағалау» әдісі арқылы тексеру. Үй жұмысына берілген есептер жауабын оқушылар өзін-өзі тексереді. |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Қалыптастырушы бағалау «Өзін-өзі бағалау» арқылы Кері байланыс: мұғалім оқушылардың өзін-өзі тексеруін қадағалайды. |
Интерактивті тақта арқылы слайд |
|
8 мин |
«Қайталау оқу анасы» сұрақтары арқылы өткен тақырыпты бекіту мақсатында балалардың әрқайсына кездейсоқ 1 сұрақтан беріледі Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
1.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікте қанша айнымалы болады? 2.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу дегеніміз не? 3.Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не? 4.Мәндес теңсіздіктің 1ші ережесін айтыңыз? 5.Мәндес теңсіздіктің 2 ші ережесі? 6.Мәндес теңсіздіктің 3ші ережесі 7.Теңсіздіктің шешімі қандай жағдайда бос жиын болады? 8.Сан аралықтарының қанша түрі бар? 9.Мына теңсіздіктің шешімін айтыңыз? 5х-4>26 10.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешкен кезде ең алдымен не істейміз? 11.Егер теңсіздіктің екі жақ бөлігі де бірдей теріс санға көбейтіліп немесе бөлінсе не өзгереді? 12.Мына теңсіздіктің шешімдер жиынын айтыңыз? 5х>25 |
Бағалау Дұрыс және нақты жауап үшін-2 балл Жартылай жауап берсе-1балл |
Колесо фортуны |
|
Сабақтың ортасы 6 мин.
|
Жеке жұмыс. Мақсаты:Тақырыпты бекіту мақсатында , оқушылардың есептерді шығаруда жіберетін қателерін көру, жалпы сыныптың түсінбеген есептерін бекітіп алу мақсатында. |
А деңгейі
B деңгейі
|
Бағалау А деңгейін толық орындаса 3балл В деңгейін толық аяқтаса +3 балл Толық орындаса -6 балл Дескриптор Амалдарды орындап , теңсіздіктің шешімін дұрыс табады-1балл Сан осіне салады-1балл Шешімдер жиынын көрсетеді-1балл |
Презентация |
|
Жұптық Жұмыс 5 мин |
« Сөйлесетін серіктес» әдісі арқылы |
Теңсіздікті шешіңдер
2)
|
Дескриптор: Амалдарды орындап ,теңсіздікті дұрыс есептеп шығарады - 2 балл |
Жұмыс дәптерлері |
|
Топпен жұмыс 9 мин |
Мақсаты: Тақырыпты бекіту мақсатында күрделі есептер шығару |
|
Толық - 3 балл Дескриптор: Теңсіздіктің шешімін табады-1балл Сан осіне сызып,шешімдер аралығын жазады-2балл |
Жұмыс дәптерлері |
|
4 мин |
Логикалық сұрақ және есептер Балалардың логикалық ойлау қабілетін және тез әрі дұрыс ойланып жауап бере алуын қадағалау,байқау. |
Ж:1
Ж:6
Ж:15
Ж:Алмұрт
Жауабы :Осы 5 жұмыскер.
Ж:2
Жауабы: Тоғыз жерінен кесіледі
4
Жауабы: үшеу
|
Бағалау Әр дұрыс жауап үшін- 1балл |
Ауызша немесе жасырын ұяшық таңдау арқылы |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин.
|
«Жетістік баспалдағы» арқылы сабақты қаншалықты меңгергенін, сабақтан алған әсерін бағалайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы беріледі. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз



















