|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақжанова М |
|
Күні: |
07.02.23ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.10 |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешуді білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 1) «Жақсы қасиеттер түзуі» тренингі. Сандық теңсіздіктер тек математикада емес, онымен қоса тарих, география, әдебиетте және күнделікті өмірде де пайдаланылатыны туралы айтады. Оқушыларға адамды координаталық түзу етіп алсақ, олардың бойында теріс жат әдеттермен қатар жақсы оң қасиеттері бар екені туралы айтады. Олай болса теріс әдеттерден арылып жақсы қасиеттерді еселей беруге тырысу керекпіз. Әр оқушы қасындағы адамның жақсы бір қасиетін айтып кету ұсынылады. . 2) Ширату жаттығуы Оқушыларға сан аралықтары жазылған қағаздары таратылады: (7 ; 15123 ) (- 5 ; 1515 ) (0 ; 3123 ) (- 300 ; 7 ) [ - 5 ; 500 ] [ 1 ; 612] [ 0 ; 88 ] [ - 1 ; 77 ] ( 66 ; + ∞ ) ( - ∞; 99 ) ( 0; + ∞ ) ( - 123 ; + ∞ ) ( - 1111; 0 ] ( - 1; 8123 ] ( 7; 210 ] ( - 100; 80 ] (- ∞ ; 1500 ] (- ∞ ; 451715 ] (- ∞ ; 1005 ] (- ∞ ; 456 ] [ 2789 ; + ∞ ) 3) Қайталау «Wordwall» платформасының «Жарылғыш әуе шары » ойыны арқылы өткен тақырыпты еске түсіру |
Әр оқушы қасындағы адамның жақсы бір қасиетін айтады Оқушылар сан аралықтары түріне қарай топтарға бөлінеді: «Кесінді», «Сәуле», «Интервал», «Жартылай интервал». Әр топтан 1 оқушы тақатаға шығып, тапсырманы орындайды.. Сан аралықтарына сәйкес теңсіздіктерді таңдау қажет. |
ҚБ Мадақтау«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. ҚБ Мадақтау«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. ҚБ Мадақтау«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин. Топтық жұмыс 10 мин. Топтық жұмыс Сабақтың соңы Жеке жұмыс 6мин. |
4 топқа тапсырма беріледі «Кесінді» тобы: 4х+3=2х-5
4х+3 «Интервал» тобы: 5х-6=2х+3
5х-6 «Жартылай интервал» тобы: 8х+1=5х+16
8х+1 «Сәуле» тобы: 7х-4=4х+11 7х-4 аx>b; ax<b; ax≥b; ax≤b, мұндағы а, в- қандайда бір сандар, х-айнымалы, түріндегі теңсіздіктер сызықтық теңсіздіктер деп аталады. Теңсіздікті шешу дегеніміз – оның барлық шешімдер жиынын табу немесе шешімдерінің болмайтынын дәлелдеу. Теңсіздікті шешу алгоритмі:
Топтарға «LearningApps» платформасы арқылы тапсырмалар беріледі. Топтар берілген теңсіздіктерді шешу арқылы, пазлды құрастырады. «Кесінді» тобы: ( -3; + ∞ ) «Интервал» тобы: (7; + ∞) «Жартылай интервал» тобы: ( - ∞; 9) «Сәуле» тобы: ( 0; + ∞ ) «LearningApps» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.
|
Оқушылар өз ойларын айтады, ережені тұжырымдайды, теңсіздікті шешудің алгоритмін айтады.
Оқушылар берілген теңсіздіктерді жауабымен сәйкестендіріп, пазлды құрастырады.
«Кесінді» тобы: шешімі ( -3; + ∞ ) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады: 1)12-4х <0 2) 8х>-24 3)6х+18>0 «Интервал» тобы: шешімі ( 7; + ∞ ) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады:
«Жартылай интервал» тобы: шешімі ( - ∞; 9) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады:
«Сәуле» тобы: шешімі ( 0; + ∞ ) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады:
|
|
Слайд
Слайд
Слайд |
||||||||||||||||||
|
Деңгейлік тапсырма |
І нұсқа
А .
3х
В.
2х-3 С. 3х-7 < х+1
ІІ нұсқа
А. 5у
В. 2х+3>5 С. 2х+1>х+6
ІІІ нұсқа
А.
8х
В.
4х+5 С. 4х+2>3х+1 |
Дескриптор: Білім алушы
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Рефлексия
Үйге тапсырма
|
№939-№940 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу ашық сабақ 6 сынып
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу ашық сабақ 6 сынып
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақжанова М |
|
Күні: |
07.02.23ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.2.10 |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешуді білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 1) «Жақсы қасиеттер түзуі» тренингі. Сандық теңсіздіктер тек математикада емес, онымен қоса тарих, география, әдебиетте және күнделікті өмірде де пайдаланылатыны туралы айтады. Оқушыларға адамды координаталық түзу етіп алсақ, олардың бойында теріс жат әдеттермен қатар жақсы оң қасиеттері бар екені туралы айтады. Олай болса теріс әдеттерден арылып жақсы қасиеттерді еселей беруге тырысу керекпіз. Әр оқушы қасындағы адамның жақсы бір қасиетін айтып кету ұсынылады. . 2) Ширату жаттығуы Оқушыларға сан аралықтары жазылған қағаздары таратылады: (7 ; 15123 ) (- 5 ; 1515 ) (0 ; 3123 ) (- 300 ; 7 ) [ - 5 ; 500 ] [ 1 ; 612] [ 0 ; 88 ] [ - 1 ; 77 ] ( 66 ; + ∞ ) ( - ∞; 99 ) ( 0; + ∞ ) ( - 123 ; + ∞ ) ( - 1111; 0 ] ( - 1; 8123 ] ( 7; 210 ] ( - 100; 80 ] (- ∞ ; 1500 ] (- ∞ ; 451715 ] (- ∞ ; 1005 ] (- ∞ ; 456 ] [ 2789 ; + ∞ ) 3) Қайталау «Wordwall» платформасының «Жарылғыш әуе шары » ойыны арқылы өткен тақырыпты еске түсіру |
Әр оқушы қасындағы адамның жақсы бір қасиетін айтады Оқушылар сан аралықтары түріне қарай топтарға бөлінеді: «Кесінді», «Сәуле», «Интервал», «Жартылай интервал». Әр топтан 1 оқушы тақатаға шығып, тапсырманы орындайды.. Сан аралықтарына сәйкес теңсіздіктерді таңдау қажет. |
ҚБ Мадақтау«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. ҚБ Мадақтау«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. ҚБ Мадақтау«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин. Топтық жұмыс 10 мин. Топтық жұмыс Сабақтың соңы Жеке жұмыс 6мин. |
4 топқа тапсырма беріледі «Кесінді» тобы: 4х+3=2х-5
4х+3 «Интервал» тобы: 5х-6=2х+3
5х-6 «Жартылай интервал» тобы: 8х+1=5х+16
8х+1 «Сәуле» тобы: 7х-4=4х+11 7х-4 аx>b; ax<b; ax≥b; ax≤b, мұндағы а, в- қандайда бір сандар, х-айнымалы, түріндегі теңсіздіктер сызықтық теңсіздіктер деп аталады. Теңсіздікті шешу дегеніміз – оның барлық шешімдер жиынын табу немесе шешімдерінің болмайтынын дәлелдеу. Теңсіздікті шешу алгоритмі:
Топтарға «LearningApps» платформасы арқылы тапсырмалар беріледі. Топтар берілген теңсіздіктерді шешу арқылы, пазлды құрастырады. «Кесінді» тобы: ( -3; + ∞ ) «Интервал» тобы: (7; + ∞) «Жартылай интервал» тобы: ( - ∞; 9) «Сәуле» тобы: ( 0; + ∞ ) «LearningApps» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.
|
Оқушылар өз ойларын айтады, ережені тұжырымдайды, теңсіздікті шешудің алгоритмін айтады.
Оқушылар берілген теңсіздіктерді жауабымен сәйкестендіріп, пазлды құрастырады.
«Кесінді» тобы: шешімі ( -3; + ∞ ) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады: 1)12-4х <0 2) 8х>-24 3)6х+18>0 «Интервал» тобы: шешімі ( 7; + ∞ ) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады:
«Жартылай интервал» тобы: шешімі ( - ∞; 9) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады:
«Сәуле» тобы: шешімі ( 0; + ∞ ) сан аралығы болатын теңсіздіктерді табады:
|
|
Слайд
Слайд
Слайд |
||||||||||||||||||
|
Деңгейлік тапсырма |
І нұсқа
А .
3х
В.
2х-3 С. 3х-7 < х+1
ІІ нұсқа
А. 5у
В. 2х+3>5 С. 2х+1>х+6
ІІІ нұсқа
А.
8х
В.
4х+5 С. 4х+2>3х+1 |
Дескриптор: Білім алушы
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Рефлексия
Үйге тапсырма
|
№939-№940 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














