Қысқамерзімді жоспар
Бөлім: |
Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Педагогтің аты-жөні: |
Касайнова А.С. |
Күні: |
15.04.2024 ж. |
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп ... |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. |
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді; «Жерұйық» фильмі туралы мәлімет алады. Халықтар достығы жайында шағын көлемді мәтіндердің негізгі идеясын түсінеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ)
“Ұлттар
достығы” әдісі
арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
Қазақастанды мекендейтін ұлттардың
аты жазылған қағаз таратылады. «QAZ
MATH»
платформасы арқылы 2 топ құрады.
«Бейбітшілік», «Достық» атты топтарға
жайғасады. Топ мүшелерінен үйге
жаттауға берілген достық, бейбітшілік,
ынытымақтастық туралы мақал
сұралады. Бағалау сабақтың барлық кезеңінде жүріп отырады. |
Бағалау критерийі: - Орфоэпиялық норманы сақтап оқиды. - Сөйлем құрылымын сақтайды. - Достық туралы мақал айтады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК
экраны |
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында 1-тапсырмада берілген ой қозғау сұрақтарды таныстыру, сол сұрақтарға жауап іздейтінімізді айта кету.
|
Оқушылар сұрақтарды оқиды, танысады. Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар осы сұрақтардың жауабын білетін болады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы
|
Сөздік жұмысы Мұғалім сөздік жұмысына көмек береді, қосымша ақпарат көздерінен түсінбеген сөздеріне анықтама жасайды. |
Айтылым Ұлтаралық келісім – межнациональное согласие Мәдени орталық – культурный центр Жер аудару - выселение; |
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Сөздіктер |
|
№3-тапсырма Топтық жұмыс Оқулықта
берілген мәтінді топтар дауыстап
оқиды. Жазылым Барлық ұлт өкілдері ынтымақтастықта өмір сүруде. 1995 жылы 1 наурызда Қазақстан халқы ассамблеясы құрылды. Өзге ұлт өкілдерінің Қазақстанға келу тарихы "Жерұйық" фильмінде жақсы көрсетілген. Фильм Абайдың сөзімен басталады. 1 наурыз - өзге ұлт өкілдерінің қазақ халқына алғыс айтатын күні.
Жазылым 4-тапсырма. Сәйкестендіру. Оқушы «Люмио» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасын жеке орындайды.
|
Тыңдалым Оқылым Оқыған мәтіннен не түсінгендерін айтады.
Жазылым Оқушылар түсіп қалған сөздерді орнына қояды.
Жазылым
Оқулықта берілген кестені сәйкестендіру тапсырмасы арқылы толтырады.
|
«Люмио» платформасы дұрыс жауапты көрсетеді. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.
Платформа оқушылардың алған баллын өзі көрсетеді.
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Ақ парақтар
Сызба
Кесте |
|
Сабақты бекіту Топ басшыларына сұрақ
Шын, жалған ақпаратты анықта
Қорытынды тапсырма.
1-тапсырмада берілген сұрақтардың жауабын қарастырайық
|
Әр топтан бір оқушы шығып, берілген ақпараттың шын немесе жалған екенін анықтайды.
Топтар. Платформа ұсынған сұрақттың бірнеше жауаптың ішінен дұрысын анықтайды. |
Платформа әр бір дұрыс жауапты анықтап отырады
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі. |
Интербелсенді тақта
Слайдтар
Кесте
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
Бағалау
|
«Ұлттар достығы» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы 5-тапсырма. Сұраққа жауап жазу |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. . Жазылым Үй тапсырмасын жазады.Сыныпқа кеп бөліседі. |
Мұғалім оқушыларды тақтада ілінген кесте арқылы бағалайды. |
Бағалау парағы, кесте |
«Бекітемін»
_________________________
15.04.2024 ж.
Адамзаттың бәрін сүй,
бауырым деп...
5 «Ж» сыныбы
Пән мұғалімі Касайнова А.С.
Пәні қазақ тілі мен әдебиеті
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір атаның балалары
Қысқамерзімді жоспар
Бөлім: |
Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Педагогтің аты-жөні: |
Касайнова А.С. |
Күні: |
15.04.2024 ж. |
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп ... |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. |
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді; «Жерұйық» фильмі туралы мәлімет алады. Халықтар достығы жайында шағын көлемді мәтіндердің негізгі идеясын түсінеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ)
“Ұлттар
достығы” әдісі
арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
Қазақастанды мекендейтін ұлттардың
аты жазылған қағаз таратылады. «QAZ
MATH»
платформасы арқылы 2 топ құрады.
«Бейбітшілік», «Достық» атты топтарға
жайғасады. Топ мүшелерінен үйге
жаттауға берілген достық, бейбітшілік,
ынытымақтастық туралы мақал
сұралады. Бағалау сабақтың барлық кезеңінде жүріп отырады. |
Бағалау критерийі: - Орфоэпиялық норманы сақтап оқиды. - Сөйлем құрылымын сақтайды. - Достық туралы мақал айтады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК
экраны |
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында 1-тапсырмада берілген ой қозғау сұрақтарды таныстыру, сол сұрақтарға жауап іздейтінімізді айта кету.
|
Оқушылар сұрақтарды оқиды, танысады. Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар осы сұрақтардың жауабын білетін болады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы
|
Сөздік жұмысы Мұғалім сөздік жұмысына көмек береді, қосымша ақпарат көздерінен түсінбеген сөздеріне анықтама жасайды. |
Айтылым Ұлтаралық келісім – межнациональное согласие Мәдени орталық – культурный центр Жер аудару - выселение; |
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Сөздіктер |
|
№3-тапсырма Топтық жұмыс Оқулықта
берілген мәтінді топтар дауыстап
оқиды. Жазылым Барлық ұлт өкілдері ынтымақтастықта өмір сүруде. 1995 жылы 1 наурызда Қазақстан халқы ассамблеясы құрылды. Өзге ұлт өкілдерінің Қазақстанға келу тарихы "Жерұйық" фильмінде жақсы көрсетілген. Фильм Абайдың сөзімен басталады. 1 наурыз - өзге ұлт өкілдерінің қазақ халқына алғыс айтатын күні.
Жазылым 4-тапсырма. Сәйкестендіру. Оқушы «Люмио» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасын жеке орындайды.
|
Тыңдалым Оқылым Оқыған мәтіннен не түсінгендерін айтады.
Жазылым Оқушылар түсіп қалған сөздерді орнына қояды.
Жазылым
Оқулықта берілген кестені сәйкестендіру тапсырмасы арқылы толтырады.
|
«Люмио» платформасы дұрыс жауапты көрсетеді. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.
Платформа оқушылардың алған баллын өзі көрсетеді.
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Ақ парақтар
Сызба
Кесте |
|
Сабақты бекіту Топ басшыларына сұрақ
Шын, жалған ақпаратты анықта
Қорытынды тапсырма.
1-тапсырмада берілген сұрақтардың жауабын қарастырайық
|
Әр топтан бір оқушы шығып, берілген ақпараттың шын немесе жалған екенін анықтайды.
Топтар. Платформа ұсынған сұрақттың бірнеше жауаптың ішінен дұрысын анықтайды. |
Платформа әр бір дұрыс жауапты анықтап отырады
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі. |
Интербелсенді тақта
Слайдтар
Кесте
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
Бағалау
|
«Ұлттар достығы» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы 5-тапсырма. Сұраққа жауап жазу |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. . Жазылым Үй тапсырмасын жазады.Сыныпқа кеп бөліседі. |
Мұғалім оқушыларды тақтада ілінген кесте арқылы бағалайды. |
Бағалау парағы, кесте |
«Бекітемін»
_________________________
15.04.2024 ж.
Адамзаттың бәрін сүй,
бауырым деп...
5 «Ж» сыныбы
Пән мұғалімі Касайнова А.С.
Пәні қазақ тілі мен әдебиеті
шағым қалдыра аласыз


