Тексерілді:
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Какенова Ж.С. |
|
|
Күні: |
18.01.2024 |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір бағыттағы қалып қою қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.8** қуып жету қозғалысы мен қалып қою қозғалысына байланысты формулаларды шығарып алу және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. 9-тапсырма S = 700 м V1=200 м/мин V2= 150 м/мин t=? Ш: Vқаш=V1-V2=200 – 150 =50 м/мин t = S : Vқаш = 700 : 50 = 14 мин Ж: 14 мин кейін қуып жетеді Ендеше бүгінгі сабағымызда бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді талдап, шешуін табатын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. Жаңа тақырыпты ашу
|
Үй жұмысын тексереді.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
слайд |
||||||||
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
Қабырғада ілінген суреттердің тапсырмасы 2) Сызбаға қараңдар. Ш: Vжақ=V1-V2=60-10=50км/саг t=S:Vжақ=200:50=4 Ж: 4сағ кейін қуып жетеді. Жастықтың тапсырмасы 3) Есепті шығарыңдар. Vқаш=V1-V2=75-50=25км/саг S=Vқаш*t=25*3=75км
Ж: арақашықтығы 3 сағ кейін 75 км болады.
Дирижабль тапсырмасы 4) Есеп бойына сызба сызып, оны шығарыңдар. Vқаш=V1-V2=90-70=20км/саг t = S:Vқаш =60:20=3сағ Ж: 3 сағ кейін арақашықтығы 60 км болады.
Мысықтың тапсырмасы 5) Сызбаны қарап, есеп құрастырыңдар, оны шығарыңдар. Бір қаладан бір уақытта мотоциклші мен велсипедші жолға шықты. Велосипедшінің жылдамдығы 16км/сағ, мотоциклшінің жылдамдығы 25км/сағ.4 сағаттан кейін олардың арақашықтығы қандай болады? Vқаш=V1-V2=25-16=9км/саг S= Vқаш*t=9*4=36км Ж: арақашықтықтары 36км болады.
-Балалар, Арман есігін ашты. Сендерге үлкен рақмет айтып жатыр. Далаға шықса, көрші қыз құлап қалайын деді. Арман оған көмектесті.
-Суреттен нені көріп тұрмыз? -Бұл қай мезгіл? -Қыз неге құлады? -Көктайғақ қалай пайда болады? -Осы кезде қауіпсіздік сақтау үшін не істеу керек? Жолдағы қозғалыста қалай қауіпсіздік сақтайды деп ойлайсыңдар? 1.)Есепті шығарыңдар. Ш:1-мәшине: 60*2=120 м 2-мәшине: 40*2=80 м 3-мәшине: 75*2=150 м Ж: Суреттегі автокөліктерге арналған қауіпсіз арақашықтықтар: 120м, 80м, 150м. |
Тапсырмаларды орындайды.
Тапсырма орындайды.
Тапсырма орындайды.
Көктайғақ кезіндегі қауіпсіздік ережелерін құрастырады
|
Дескриптор: Есептің шешуін, жауабын шығарады-2балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл.
Есептің шешуін шығарады-1балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-2балл.
Сызбаны қарап, есеп құрастырады, шешуін, жауабын шығарады-2балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл.
Өрнектердің мәнін есептейді-1балл. |
|
||||||||
|
Қорытынды 2 мин |
Кері байланыс: «Plickers» платформасында тест орындайды. Үй тапсырмасы: 34-бет №9. |
Ойын айтады. жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір бағыттағы қалып қою қозғалысы
Бір бағыттағы қалып қою қозғалысы
Тексерілді:
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Какенова Ж.С. |
|
|
Күні: |
18.01.2024 |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір бағыттағы қалып қою қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.8** қуып жету қозғалысы мен қалып қою қозғалысына байланысты формулаларды шығарып алу және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. 9-тапсырма S = 700 м V1=200 м/мин V2= 150 м/мин t=? Ш: Vқаш=V1-V2=200 – 150 =50 м/мин t = S : Vқаш = 700 : 50 = 14 мин Ж: 14 мин кейін қуып жетеді Ендеше бүгінгі сабағымызда бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді талдап, шешуін табатын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. Жаңа тақырыпты ашу
|
Үй жұмысын тексереді.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
слайд |
||||||||
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
Қабырғада ілінген суреттердің тапсырмасы 2) Сызбаға қараңдар. Ш: Vжақ=V1-V2=60-10=50км/саг t=S:Vжақ=200:50=4 Ж: 4сағ кейін қуып жетеді. Жастықтың тапсырмасы 3) Есепті шығарыңдар. Vқаш=V1-V2=75-50=25км/саг S=Vқаш*t=25*3=75км
Ж: арақашықтығы 3 сағ кейін 75 км болады.
Дирижабль тапсырмасы 4) Есеп бойына сызба сызып, оны шығарыңдар. Vқаш=V1-V2=90-70=20км/саг t = S:Vқаш =60:20=3сағ Ж: 3 сағ кейін арақашықтығы 60 км болады.
Мысықтың тапсырмасы 5) Сызбаны қарап, есеп құрастырыңдар, оны шығарыңдар. Бір қаладан бір уақытта мотоциклші мен велсипедші жолға шықты. Велосипедшінің жылдамдығы 16км/сағ, мотоциклшінің жылдамдығы 25км/сағ.4 сағаттан кейін олардың арақашықтығы қандай болады? Vқаш=V1-V2=25-16=9км/саг S= Vқаш*t=9*4=36км Ж: арақашықтықтары 36км болады.
-Балалар, Арман есігін ашты. Сендерге үлкен рақмет айтып жатыр. Далаға шықса, көрші қыз құлап қалайын деді. Арман оған көмектесті.
-Суреттен нені көріп тұрмыз? -Бұл қай мезгіл? -Қыз неге құлады? -Көктайғақ қалай пайда болады? -Осы кезде қауіпсіздік сақтау үшін не істеу керек? Жолдағы қозғалыста қалай қауіпсіздік сақтайды деп ойлайсыңдар? 1.)Есепті шығарыңдар. Ш:1-мәшине: 60*2=120 м 2-мәшине: 40*2=80 м 3-мәшине: 75*2=150 м Ж: Суреттегі автокөліктерге арналған қауіпсіз арақашықтықтар: 120м, 80м, 150м. |
Тапсырмаларды орындайды.
Тапсырма орындайды.
Тапсырма орындайды.
Көктайғақ кезіндегі қауіпсіздік ережелерін құрастырады
|
Дескриптор: Есептің шешуін, жауабын шығарады-2балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл.
Есептің шешуін шығарады-1балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-2балл.
Сызбаны қарап, есеп құрастырады, шешуін, жауабын шығарады-2балл.
Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл.
Өрнектердің мәнін есептейді-1балл. |
|
||||||||
|
Қорытынды 2 мин |
Кері байланыс: «Plickers» платформасында тест орындайды. Үй тапсырмасы: 34-бет №9. |
Ойын айтады. жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз
















