«Жетісу облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесінің
«Үштөбе қаласының гуманитарлық колледжі» МКҚК
Оқу сабағының жоспары № 10
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір орында орындалатын бұрылулар. Саптық және жорықтық адым |
|||||
|
Модуль/пән атауы |
ЖББ. Алғашқы әскери және технологиялық дайындық |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Р.Е. Мелисов |
|||||
|
Күні: |
29.11 |
|
|
|||
|
Курс, топ |
08 топ |
|
|
|||
|
Сабақтың түрі |
Аралас |
|||||
|
Мақсаты, міндеттері |
Взвод және бөлім құрамында жекеленген саптық тәсілдер бойынша саппен қозғалыс жасау үшін берілген пәрменді орындайды. |
|||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарының саптық жарғыларының жалпы негіздері мен талаптарын орындау және білу. |
|||||
|
Қажетті ресурстар |
Интербелсенді тақта, слайдтар, оқу бейне сабақтары, электронды оқулықтар, бейнематериалдар, макеттер. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
|||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі |
1.Әскерисапқатұрғызу 2. Кезекшінің баяндамасын тыңдау. 3. Оқушылардың тазалығына, сабаққа дайындығына көңіл бөлу |
Амандасады. Кезекші сабақта жоқ білім алушыларды айтады. |
Бағалау оқу процесінің ажырамас бөлігі болып табылады. |
|||
|
2.Өткен тақырыпты қайталау |
Сап және оның элементтері. Алдын-ала және орындауға берілетін пәрмендер. Сапқа тұрғанға дейінгі және саптағы сарбаздың міндеттері Саптық тұрыс. «Сапқа тұр!», «Түзел!», «Тік тұр!», «Еркін тұр!», «Реттел!», «Тоқтат!», «Бас киімдеріңді (киімді) ШЕШ!», «Бас киімдеріңді (бас киімді) КИ!» пәрмендерін орындауды; |
Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау критерийлері: 1) Сапқа тұрғызу, қозғалыс жасау үшін пәрмендер береді, сап элеметтерін анықтайды. 2) Взвод және бөлім құрамында жекеленген саптық тәсілдер бойынша саппен қозғалыс жасау үшін берілген пәрменді орындайды. Дескриптор: Дұрыс талдау, мәселені шешу-10 балл Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріңіз, әрбір дұрыс негізделген жауап бағаланады-5 балл (60 ұпай) |
|||
|
3.Жаңа материалды игеру |
1.Саптық тәсілдерді орнында тұрып орындау. 2. Қозғалыста орындалатын саптық тәсілдер; 3.Бөлімшенің кеңейтілген сапқа тұруы. 4.Бөлімшені жорықтық сапқа тұрғызу. 5.Саптық тәсілдерді орнында және қозғалыста орындау. |
Сұрақтар мен жауаптар арқылы жаңа тақырыпты бекіту. Жаңа тақырып бойынша мәлеметтерді жазады. |
|
|||
|
4. Өткен материалды бекіту |
Тапсырмалар, жаттығулар орындау. |
Тапсырмалар мен жаттығуларды орындайды. |
Бағалау критерийлері: 1) Берілген бұйрыққа бойынша іс-әрекет жасайды. 2) Жорықтық және саптық адыммен қозғалады, бұрылыстар жасайды. Ережелерді жазыңыз-5 балл, ережелерді әр дұрыс түсіндіру-10 балл. (40 ұпай) |
|||
|
5.Сабақты қорытындылау |
Баға қою, ескертулер жариялау |
Қорытынды жасайды |
Сабақ үшін алынған қорытынды баға қойылады |
|||
|
6.Рефлексия |
Сабақтың мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сыныпта қандай атмосфера болды? Мен жүргізген саралау жұмыс істеді ме? Мен белгіленген мерзімге жеттім бе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
|||
|
7.Үй тапсырмасы |
А.Н.Рыспаев «Алғашқы әскери және технологиялық дайындық » 11 с. 44-50, 51-54 |
Үй тапсырмасын орындаңдайды. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір орында орындалатын бұрылулар. Саптық және жорықтық адым
Бір орында орындалатын бұрылулар. Саптық және жорықтық адым
«Жетісу облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесінің
«Үштөбе қаласының гуманитарлық колледжі» МКҚК
Оқу сабағының жоспары № 10
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір орында орындалатын бұрылулар. Саптық және жорықтық адым |
|||||
|
Модуль/пән атауы |
ЖББ. Алғашқы әскери және технологиялық дайындық |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Р.Е. Мелисов |
|||||
|
Күні: |
29.11 |
|
|
|||
|
Курс, топ |
08 топ |
|
|
|||
|
Сабақтың түрі |
Аралас |
|||||
|
Мақсаты, міндеттері |
Взвод және бөлім құрамында жекеленген саптық тәсілдер бойынша саппен қозғалыс жасау үшін берілген пәрменді орындайды. |
|||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарының саптық жарғыларының жалпы негіздері мен талаптарын орындау және білу. |
|||||
|
Қажетті ресурстар |
Интербелсенді тақта, слайдтар, оқу бейне сабақтары, электронды оқулықтар, бейнематериалдар, макеттер. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
|||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі |
1.Әскерисапқатұрғызу 2. Кезекшінің баяндамасын тыңдау. 3. Оқушылардың тазалығына, сабаққа дайындығына көңіл бөлу |
Амандасады. Кезекші сабақта жоқ білім алушыларды айтады. |
Бағалау оқу процесінің ажырамас бөлігі болып табылады. |
|||
|
2.Өткен тақырыпты қайталау |
Сап және оның элементтері. Алдын-ала және орындауға берілетін пәрмендер. Сапқа тұрғанға дейінгі және саптағы сарбаздың міндеттері Саптық тұрыс. «Сапқа тұр!», «Түзел!», «Тік тұр!», «Еркін тұр!», «Реттел!», «Тоқтат!», «Бас киімдеріңді (киімді) ШЕШ!», «Бас киімдеріңді (бас киімді) КИ!» пәрмендерін орындауды; |
Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау критерийлері: 1) Сапқа тұрғызу, қозғалыс жасау үшін пәрмендер береді, сап элеметтерін анықтайды. 2) Взвод және бөлім құрамында жекеленген саптық тәсілдер бойынша саппен қозғалыс жасау үшін берілген пәрменді орындайды. Дескриптор: Дұрыс талдау, мәселені шешу-10 балл Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріңіз, әрбір дұрыс негізделген жауап бағаланады-5 балл (60 ұпай) |
|||
|
3.Жаңа материалды игеру |
1.Саптық тәсілдерді орнында тұрып орындау. 2. Қозғалыста орындалатын саптық тәсілдер; 3.Бөлімшенің кеңейтілген сапқа тұруы. 4.Бөлімшені жорықтық сапқа тұрғызу. 5.Саптық тәсілдерді орнында және қозғалыста орындау. |
Сұрақтар мен жауаптар арқылы жаңа тақырыпты бекіту. Жаңа тақырып бойынша мәлеметтерді жазады. |
|
|||
|
4. Өткен материалды бекіту |
Тапсырмалар, жаттығулар орындау. |
Тапсырмалар мен жаттығуларды орындайды. |
Бағалау критерийлері: 1) Берілген бұйрыққа бойынша іс-әрекет жасайды. 2) Жорықтық және саптық адыммен қозғалады, бұрылыстар жасайды. Ережелерді жазыңыз-5 балл, ережелерді әр дұрыс түсіндіру-10 балл. (40 ұпай) |
|||
|
5.Сабақты қорытындылау |
Баға қою, ескертулер жариялау |
Қорытынды жасайды |
Сабақ үшін алынған қорытынды баға қойылады |
|||
|
6.Рефлексия |
Сабақтың мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сыныпта қандай атмосфера болды? Мен жүргізген саралау жұмыс істеді ме? Мен белгіленген мерзімге жеттім бе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
|||
|
7.Үй тапсырмасы |
А.Н.Рыспаев «Алғашқы әскери және технологиялық дайындық » 11 с. 44-50, 51-54 |
Үй тапсырмасын орындаңдайды. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













