|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне және кері аудару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне және кері аудару |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Санау жүйесі» ұғымын анықтайды Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін салыстырады. сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстырады. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылар бір-бірімен бітімге, келісімге қол жеткізуге ұмтылуы тиіс. Сондықтан олар карточкалардың ретін өзара талқылап, өз пікірлерін білдіреді: 1. «Аналық тақта» дегеніміз не? 2. Аналық тақтаға қандай құрылғылар жалғанады? 3. Аналық тақта компоненттерінің қызметі? 4. «Чипсет» деген не? 5. Порт және оның қызметі 6. Шина түрлері 7. Компьютерде қандай қосымша тақталарын білесің? 8. Жүйелік блоктың енгізу-шығару порттарына қандай құрылғылар жалғанады? 9. Компьютер құрылысындағы аналық тақтаның рөлін бағалаңдар. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарға жауап береді. |
|
Кітап слайд |
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі - «Санау жүйесі» дегеніміз не және қандай санау жүйелерін білесіңдер? - Компьютер қандай санау жүйесімен жұмыс істейді? - Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауысуға бола ма? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Ауызша мадақтау, ынталандыру 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі Оқушылар позициялық және позициялық емес санау жүйелерін салыстырады. Дескриптор: - Санау жүйесінің түрлерін анықтай алады. - Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін ажырата алады. Фигуралар арқылы бағалау 2-тапсырма. 1. 879, 3254 және 12354 сандарын разрядтары бойынша жіктеңдер. 2. 11100112 ; 1010102 ; 111111102 ; 10001112 сандарын ондық жүйеге ауыстырыңдар. 3. Сегіздік санау жүйесіндегі санды ондық санау жүйесіне ауыстыру керек. 438 =?; 3258 =? ; 4838 =?; 7368=?; 12358 =? 4. Оналтылық санау жүйесіндегі санды ондық санау жүйесіне ауыстыру керек. 4А316 =?; 3СВ16 =? ; F438 =?; E318=?; 10D16 =? Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады. - Сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстыра алады. Фигуралар арқылы бағалау 3-тапсырма. - Санау жүйелерінің адам өміріндегі маңызын бағалаңдар. Дескриптор: Санау жүйелерінің маңыздылығы туралы тұжырым жасай алады. Оқушылардың жауаптарын шәкіл бойынша бағалау. «Сағат» әдісі. Сағат шәкіліне балл жазу арқылы бағалау |
Мұғалімді тыңдайды 2 балл 4 балл |
|
Кітап слайд Онлайын тақта |
|
Сабақтың соңы |
Шағын тест алу (Plickers, Кahoot программаларын қолдану) Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Табыс сатысы» әдісі Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысы бойынша пікірлерін жазады |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір санау жүесінен екінші санау жүйесіне және кері аудару 10 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне және кері аудару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне және кері аудару |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Санау жүйесі» ұғымын анықтайды Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін салыстырады. сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстырады. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылар бір-бірімен бітімге, келісімге қол жеткізуге ұмтылуы тиіс. Сондықтан олар карточкалардың ретін өзара талқылап, өз пікірлерін білдіреді: 1. «Аналық тақта» дегеніміз не? 2. Аналық тақтаға қандай құрылғылар жалғанады? 3. Аналық тақта компоненттерінің қызметі? 4. «Чипсет» деген не? 5. Порт және оның қызметі 6. Шина түрлері 7. Компьютерде қандай қосымша тақталарын білесің? 8. Жүйелік блоктың енгізу-шығару порттарына қандай құрылғылар жалғанады? 9. Компьютер құрылысындағы аналық тақтаның рөлін бағалаңдар. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарға жауап береді. |
|
Кітап слайд |
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі - «Санау жүйесі» дегеніміз не және қандай санау жүйелерін білесіңдер? - Компьютер қандай санау жүйесімен жұмыс істейді? - Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауысуға бола ма? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Ауызша мадақтау, ынталандыру 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі Оқушылар позициялық және позициялық емес санау жүйелерін салыстырады. Дескриптор: - Санау жүйесінің түрлерін анықтай алады. - Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін ажырата алады. Фигуралар арқылы бағалау 2-тапсырма. 1. 879, 3254 және 12354 сандарын разрядтары бойынша жіктеңдер. 2. 11100112 ; 1010102 ; 111111102 ; 10001112 сандарын ондық жүйеге ауыстырыңдар. 3. Сегіздік санау жүйесіндегі санды ондық санау жүйесіне ауыстыру керек. 438 =?; 3258 =? ; 4838 =?; 7368=?; 12358 =? 4. Оналтылық санау жүйесіндегі санды ондық санау жүйесіне ауыстыру керек. 4А316 =?; 3СВ16 =? ; F438 =?; E318=?; 10D16 =? Дескриптор: - Санау жүйелерін анықтай алады. - Сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстыра алады. Фигуралар арқылы бағалау 3-тапсырма. - Санау жүйелерінің адам өміріндегі маңызын бағалаңдар. Дескриптор: Санау жүйелерінің маңыздылығы туралы тұжырым жасай алады. Оқушылардың жауаптарын шәкіл бойынша бағалау. «Сағат» әдісі. Сағат шәкіліне балл жазу арқылы бағалау |
Мұғалімді тыңдайды 2 балл 4 балл |
|
Кітап слайд Онлайын тақта |
|
Сабақтың соңы |
Шағын тест алу (Plickers, Кahoot программаларын қолдану) Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Табыс сатысы» әдісі Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысы бойынша пікірлерін жазады |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


