|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
19.09.23ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.5. Бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайтуды орындау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосуды үйрену |
||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
2 минут 13 минут |
Үй тапсырмасын тексеру № 7, 27-бет Өрнектердің мәнін тап. 58 -23 =35 46 – 21 = 25 28 +31 = 59 (7 + 4) +5 = 11 + 5=16 (9 + 6) + 3 = 15 +6 = 21 (7 + 8) + 1 = 15 +1 = 16 6 +5 = 11 8 +7 = 15 9 + 4 = 13 «Ой қозғау» әдісі Өрнектердің мәнін өсу ретімен жаз. Жауаптардың астына сәйкес әріптерді қойып,шыққан сөзді оқы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бір таңбалы сандарды разрядтан аттап қосуды үйрену
1-тапсырма ФС Топтық жұмыс «Құрастыр» әдісі Тиісті санды қой. 1 –топ 12 – 2 – 2 = 8 17 – 7 – 4 = 6 2 –топ 13 – 3 – 1 = 9 19 – 9 – 2 = 8 3 – топ 15 – 5 + 1 = 11 10 – 7 + 5 = 8 ЕББҚ Өрнектің мәнін есепте Талқылау сұрақтары: 1.Жақшасыз өрнектерде алдымен қай амал орындалады? |
Өрнектердің мәнін есептейді
Өрнектердің мәнін өсу ретімен жазады Жауаптардың астына сәйкес әріптерді қойып,шыққан сөзді оқиды.
1. бірінші өрнекке тиісті санды қояды 2.екінші өрнекке тиісті санды қояды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар
Дескриптор: -бірінші өрнекке тиісті санды қояды(1б) -екінші өрнекке тиісті санды қояды(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -өрнектің мәнін есептейді |
Таратпа қаламсап Таратпа қаламсап |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Барлығы – 18 Ересек а. – 9 Қалғаны - ? Ш: 18 – 9 = 9 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қосу мен азайтуды қалай орындадың? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. қысқаша шартын жазып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар
Дескриптор: - қысқаша шартын жазып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды
Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №4, 28-бет дәптер қаламсап Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Салыстыр 1 сағ = 60 мин 1 ай > 21 күн 5 дм > 6 см 30 см = 3 дм 10 күн < 2 апта 7 мин > 5 мин 1дм > 1 см 20 см = 2 дм 10 л < 12 л 5 кг < 7 кг 1 саг = 60 мин ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдардың орындалу ретін қалай анықтайсың? |
1. өлшем бірліктерді салыстырады 2.теңдіктер құрып жазады 3.теңсіздіктер құрып жазады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлшем бірліктерді салыстырады(1б) -теңдіктер құрып жазады(1б) -теңсіздіктер құрып жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №6, 29 –бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма №7, 29-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |
|
Ой қозғау
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














