|
Білім беру ұйымы |
Ақтерек ОМ |
||||
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
13.01.25ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырбаева Ж .О |
||||
|
Сынып:3Ә |
Қатысқандар саны: 28 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.6 бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді үйренеді |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2минут) 3минут |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Өткен сабақты еске түсіру «Ұстап ал» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №3, 6-бет Салыстыр. 500 : 2 = 1000 : 4 900 : 2 > 700 : 50 70 : 5 > 300: 50 «Ой қозғау» әдісі Шебер 18 моншақты әр қорапқа 6-дан салды. Қанша қорап қажет болды? Шебер 18 моншақты әр қорапқа 4-тен салды. Қанша қорап қажет болды?Қанша моншақ қалды? «Ой қозғау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар допты тосып алып,өткен сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді .
Өрнектердің мәнін есептеп, салыстырады
Берілген мәлімет бойынша қорап саны мен моншақ санын анықтайды
Сабақ мақсатын өздері болжап айтады,мұғалімнің көмегімен толықтырады |
Дескриптор: -өрнектің мәнін есептейді,салыстырады-2б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын |
доп |
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Суретін салып, есептерді шығар. 1-топ Жаңғақ – 10 Бала – 2 Әрқайсысына - ? ж Қалды -? Шешуі: 10 : 2 = 5 2-топ Жаңғақ – 10 Бала – 3 Әрқайсысына - ? ж Қалды -? Шешуі: 10 : 3 = 3 (1қ) 3-топ Жаңғақ – 10 Бала – 4 Әрқайсысына - ? ж Қалды -? Шешуі: 10 : 4 = 2 (2қ) Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады -шешу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады -өрнектің мәнін есептейді -есептің жауабын жазады
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Суретін салып, есептерді шығарады.
Топтар берілген тапсырманы топта талқылап нәтижесін айтады Топтар бір-бірін бағалайды
Берілген тапсырмадан не үйренгенін айтады
|
ҚБ Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1 8- бет Оқулық №2(а,ә,б) 8,9-бет Ламинат маркер |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Қалдықпен бөлуді орында және тексер 29 : 7 = 4(1к) 85: 9 = 9 (4к) 19: 2 = 9 (1к) 46 : 5 = 9 (1к) 88 : 9= 9 (7к) 4 : 3 = 1 (1к) 52 : 5 = 10 (2к) 7 : 6 = 1(1к) 8 : 7 = 1(1к) ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Қалдықпен бөлудің мәнін есептейді және тексереді
Берілген тапсырмадан не үйренгенін айтады |
Дескриптор: -екі таңбалы санды бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің мәнін есептейді және тексереді-4б -бір таңбалы санды бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің мәнін есептейді және тексереді -4б Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сұрақ-жауап» әдісі Бүгінгі сабақтан не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма №5, 9-бет
|
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлу. 3 сынып
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлу. 3 сынып
|
Білім беру ұйымы |
Ақтерек ОМ |
||||
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
13.01.25ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырбаева Ж .О |
||||
|
Сынып:3Ә |
Қатысқандар саны: 28 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.6 бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді үйренеді |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2минут) 3минут |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Өткен сабақты еске түсіру «Ұстап ал» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №3, 6-бет Салыстыр. 500 : 2 = 1000 : 4 900 : 2 > 700 : 50 70 : 5 > 300: 50 «Ой қозғау» әдісі Шебер 18 моншақты әр қорапқа 6-дан салды. Қанша қорап қажет болды? Шебер 18 моншақты әр қорапқа 4-тен салды. Қанша қорап қажет болды?Қанша моншақ қалды? «Ой қозғау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар допты тосып алып,өткен сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді .
Өрнектердің мәнін есептеп, салыстырады
Берілген мәлімет бойынша қорап саны мен моншақ санын анықтайды
Сабақ мақсатын өздері болжап айтады,мұғалімнің көмегімен толықтырады |
Дескриптор: -өрнектің мәнін есептейді,салыстырады-2б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын |
доп |
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Суретін салып, есептерді шығар. 1-топ Жаңғақ – 10 Бала – 2 Әрқайсысына - ? ж Қалды -? Шешуі: 10 : 2 = 5 2-топ Жаңғақ – 10 Бала – 3 Әрқайсысына - ? ж Қалды -? Шешуі: 10 : 3 = 3 (1қ) 3-топ Жаңғақ – 10 Бала – 4 Әрқайсысына - ? ж Қалды -? Шешуі: 10 : 4 = 2 (2қ) Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады -шешу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады -өрнектің мәнін есептейді -есептің жауабын жазады
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Суретін салып, есептерді шығарады.
Топтар берілген тапсырманы топта талқылап нәтижесін айтады Топтар бір-бірін бағалайды
Берілген тапсырмадан не үйренгенін айтады
|
ҚБ Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1 8- бет Оқулық №2(а,ә,б) 8,9-бет Ламинат маркер |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Қалдықпен бөлуді орында және тексер 29 : 7 = 4(1к) 85: 9 = 9 (4к) 19: 2 = 9 (1к) 46 : 5 = 9 (1к) 88 : 9= 9 (7к) 4 : 3 = 1 (1к) 52 : 5 = 10 (2к) 7 : 6 = 1(1к) 8 : 7 = 1(1к) ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Қалдықпен бөлудің мәнін есептейді және тексереді
Берілген тапсырмадан не үйренгенін айтады |
Дескриптор: -екі таңбалы санды бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің мәнін есептейді және тексереді-4б -бір таңбалы санды бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің мәнін есептейді және тексереді -4б Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сұрақ-жауап» әдісі Бүгінгі сабақтан не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма №5, 9-бет
|
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
|
шағым қалдыра аласыз













