Білім беру салалары: таным, коммуникация.
Бөлімі: ҚМҰҚ.
Тақырыбы: Біреу – көп.
Мақсаты: балаларға заттар жиынынан бір затты бөле білуге үйрету.
Міндеттері: «біреу» және «көп» («бірнеше») терминдерін енгізу. Есте сақтау, сөйлеу, назар аудару дағдыларын дамыту. Шыдамдылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер:
біледі: «біреу», «көп», «бірнеше» терминдерін айтуды.
игереді: «біреу», «көп», «бірнеше» болатынын.
меңгереді: заттар жиынынан «бір-бірден» және «көп», («бірнеше») берілген заттарды ажырата алады.
Қажетті материалдар: №1 жұмыс дәптері, практикалық жұмысқа арналған заттар (қарындаштар, санау таяқшалары, қиылатын пішіндер және т.б.)
Сөздік жұмыс: біреу, көп, бірнеше.
ҰОҚ-нің барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
Педагог балаларға сұрақтар қояды:
Сендер ойыншықтар дүкеніне барғанды жақсы көресіңдер ме?
– Қандай ойыншықтарды ұнатасыңдар?
–Үйде қандай ойыншықтарың бар?
Балалар ойыншықтар туралы сұрақтарға жауап береді.
Одан кейін қарындаштармен (таяқшалармен, текшелермен және басқа да заттармен) практикалық жұмыс ұсынуға болады.
Әрбір үстелге көп қарындаштардан (таяқшалар және басқалары) қояды.
– Үстелдің үстінде қанша қарындаш бар? (Көп).
– «Біреу» сөзін қолданып жауап беруге болатындай сұрақ қойыңдар.
Жұмыс дәптерімен жұмыс жасайды.
1-тапсырма.
Суретте не бейнеленген, ата. Дүкенде неше ойыншық бар? Қандай ойыншықтар көп? Қандай ойыншықтар біреу? Қандай ойыншықтар бірнешеу?
2-тапсырманы орындауды ұсынады. Суретте неше ойыншық бар? (Көп).
- Қандай ойыншықтар туралы «біреу» деп айтуға болады? Осы ойыншықтарды қоршап сызыңдар.
Орындауды тексерген кезде педагог ойыншықтардың саны туралы сұрақтар қояды және сөйлеген кезде «бірнеше» немесе «көп», «біреу» сөздерін пайдаланып жауап бергені үшін балаларды мадақтайды.
Сергіту сәті.
Кәне қанат жазайық,
Қарлығашқа ұқсайық.
Ұшып-ұшып алайық,
Орнымызға қонайық,
Білімде алда болайық.
3) «Саусақтардың амандасуы» – саусақтарын түзу ұстап, алақандарын бір-біріне қарама-қарсы ұстайды.
Балалар «біреу», «көп», «бірнеше» сөздерін қолданады.
Саны бойынша салыстырады: ойыншық сарбаздар көп, кеме біреу және т.б.
Топтық жұмыс.
Бір-бірден берілген заттарды қоршап сызады.
Педагог балалардан сыйлық ретінде ойыншықтарды қаншалықты жиі алатындығы туралы сұрайды.
3-тапсырманы орындауды ұсынады: бір сыйлықты таңдаңдар. Онда не болуы мүмкін? Оны бояңдар.
3-тапсырманы орындайды – бір қорапты таңдап, оны бояйды.
3.Рефлексия
Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды. Топта қандай заттардың көп екенін (орындықтар, үстелдер, қарындаштар, кітаптар...) және қандай заттардың бір-біреуден (есік, монитор және басқалары) екенін айтуды ұсынады.
Тақырыпты қалай түсінгенін айтуды сұрайды. Балаларға тапсырманы жақсы орындағаны үшін алғыс айтады, ҰОҚ-дан кейін оқу құралдарын мұқият жинауға үйретеді. Қимылды ойын өткізеді.
Қорытынды жасап, ҰОҚ туралы өз пікірлерін айтады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біреу – көп. (Қарапайым математика негіздері) Мектепалды даярлық сынып 5+
Біреу – көп. (Қарапайым математика негіздері) Мектепалды даярлық сынып 5+
Білім беру салалары: таным, коммуникация.
Бөлімі: ҚМҰҚ.
Тақырыбы: Біреу – көп.
Мақсаты: балаларға заттар жиынынан бір затты бөле білуге үйрету.
Міндеттері: «біреу» және «көп» («бірнеше») терминдерін енгізу. Есте сақтау, сөйлеу, назар аудару дағдыларын дамыту. Шыдамдылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер:
біледі: «біреу», «көп», «бірнеше» терминдерін айтуды.
игереді: «біреу», «көп», «бірнеше» болатынын.
меңгереді: заттар жиынынан «бір-бірден» және «көп», («бірнеше») берілген заттарды ажырата алады.
Қажетті материалдар: №1 жұмыс дәптері, практикалық жұмысқа арналған заттар (қарындаштар, санау таяқшалары, қиылатын пішіндер және т.б.)
Сөздік жұмыс: біреу, көп, бірнеше.
ҰОҚ-нің барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
Педагог балаларға сұрақтар қояды:
Сендер ойыншықтар дүкеніне барғанды жақсы көресіңдер ме?
– Қандай ойыншықтарды ұнатасыңдар?
–Үйде қандай ойыншықтарың бар?
Балалар ойыншықтар туралы сұрақтарға жауап береді.
Одан кейін қарындаштармен (таяқшалармен, текшелермен және басқа да заттармен) практикалық жұмыс ұсынуға болады.
Әрбір үстелге көп қарындаштардан (таяқшалар және басқалары) қояды.
– Үстелдің үстінде қанша қарындаш бар? (Көп).
– «Біреу» сөзін қолданып жауап беруге болатындай сұрақ қойыңдар.
Жұмыс дәптерімен жұмыс жасайды.
1-тапсырма.
Суретте не бейнеленген, ата. Дүкенде неше ойыншық бар? Қандай ойыншықтар көп? Қандай ойыншықтар біреу? Қандай ойыншықтар бірнешеу?
2-тапсырманы орындауды ұсынады. Суретте неше ойыншық бар? (Көп).
- Қандай ойыншықтар туралы «біреу» деп айтуға болады? Осы ойыншықтарды қоршап сызыңдар.
Орындауды тексерген кезде педагог ойыншықтардың саны туралы сұрақтар қояды және сөйлеген кезде «бірнеше» немесе «көп», «біреу» сөздерін пайдаланып жауап бергені үшін балаларды мадақтайды.
Сергіту сәті.
Кәне қанат жазайық,
Қарлығашқа ұқсайық.
Ұшып-ұшып алайық,
Орнымызға қонайық,
Білімде алда болайық.
3) «Саусақтардың амандасуы» – саусақтарын түзу ұстап, алақандарын бір-біріне қарама-қарсы ұстайды.
Балалар «біреу», «көп», «бірнеше» сөздерін қолданады.
Саны бойынша салыстырады: ойыншық сарбаздар көп, кеме біреу және т.б.
Топтық жұмыс.
Бір-бірден берілген заттарды қоршап сызады.
Педагог балалардан сыйлық ретінде ойыншықтарды қаншалықты жиі алатындығы туралы сұрайды.
3-тапсырманы орындауды ұсынады: бір сыйлықты таңдаңдар. Онда не болуы мүмкін? Оны бояңдар.
3-тапсырманы орындайды – бір қорапты таңдап, оны бояйды.
3.Рефлексия
Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды. Топта қандай заттардың көп екенін (орындықтар, үстелдер, қарындаштар, кітаптар...) және қандай заттардың бір-біреуден (есік, монитор және басқалары) екенін айтуды ұсынады.
Тақырыпты қалай түсінгенін айтуды сұрайды. Балаларға тапсырманы жақсы орындағаны үшін алғыс айтады, ҰОҚ-дан кейін оқу құралдарын мұқият жинауға үйретеді. Қимылды ойын өткізеді.
Қорытынды жасап, ҰОҚ туралы өз пікірлерін айтады.
шағым қалдыра аласыз













