-
Жумабаева Зульфия Алматовна
-
«Опорный жалпы білім беретін мектеп» КММ, бастауыш сынып мұғалімі
-
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Боранқұл ауылы
-
Тақырыбы: Біріккен сөздер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Опорный жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумабаева Зульфия Алматовна |
|||||
|
Күні: |
12.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№55 Біріккен сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.1 - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін тұжырымдайды. Біріккен сөздердің жазылуын меңгереді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс Бағалау Рефлексия |
Оқушылардың құралдарын тугелдеу. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. Сабаққа жақсы қатысқан оқушыға мотивация есебінде тәттілер беріледі. Сабақ соңында тәттілерді санап, сәттілік дөңгелегін айналдырып, бағалаймыз.
Жұп болып, бір-біріне қарап, көздерін жұмып, жақсы тілектерін айтады. Бүгінгі сабағымыз керемет өтсінші! Бүгін бәріміз жақсы баға алайық!
Сынып 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ Максим Зверев 2-топ Мұзафар Әлімбай 3-топ Жүсіпбек Аймауытов
Жазушы сөзін 3 тілде аударып жіберейікші. Жазушы-писатель- writer Оқушылар, біздер Мамандықтар бөлімін өтіп жатырмыз. Бүгінгі бөлімшенің тақырыбы Мен қалай жазушы болдым? -Ендеше, алдыңғы сабақтарды қайталап, еске түсірейік.
Baamboozle платформасы арқылы сұрақ-жауап алу.
-Оқушылар, енді сабағымыздың негізгі бөліміне ауысайық. IV. Негізгі бөлім
-Оқушылар, біздің бүгінгі тақырып Біріккен сөздер.
i.mektep.kz видео көрсету
1.Virbo ЖИ арқылы мәтінді тыңдау 2.Оқушылар қалған бөлігін оқиды. 3. Сөздік жұмысы Күпшегінен- Қоян-қолтық келгенім-
Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтінге сүйеніп жаз. *-------- *-------- *--------
Әр топ жауабы біріккен сөз шығатын ребус құрастыру.
Нейрогимнастикалық жаттығу (мұғалім нұсқау жасайды)
Әр жұп жұбымен бірлесе сыныптағы есімі біріккен сөз бола алатын оқушылардың есімдерін тауып, жазады. Нұриман Айзере Бекежан Айару Ерасыл Мейіржан Ғарипулла Абдусамат Жанайым Ердаулет Аймира Айкоркем Мына сөздердің ішінен біріккен сөздердің астын сыз. Алабота, тас, тасбақа, айна, ат, Ақтөбе.
Берілген біріккен сөзді пайдаланып, оқулықтың мұқабасына қарай отырып сөйлемдер құрап жазу керек. V.Кері байланыс wordwall.net/ru/ -Оқушылар бүгінгі сабаққа түсіндіңдер ме? -Ендеше, тексеріп көрейік. 1. «Мен қалай жазушы болдым» мәтінінің авторы(М.Зверев) 2.«Мен қалай жазушы болдым» мәтінінде ол қай жылы 8-де болды?(1903) 3.Мәтіндегі біріккен сөздер(жаздыгүні, көзілдірік) 4. «Ақбілек» шығармасының авторы(Ж.Аймауытов) 5.Жүсіпбек сөзі қандай сөз? (біріккен сөз) 6. Біріккен сөзді тап (қосаяқ) 7. Біріккен сөзді тап (Баянауыл) 8. .«Мен қалай жазушы болдым» мәтінін аударған кім? VI. Бағалау Сәттілік дөңгелегі
Жинаған тәттілерін санау арқылы сәттілік дөңгелегіне бағалайды. VII . Рефлексия КУБОК әдісі
1 кубок – Түсіндім 2 кубок-Сұрағым бар 3-кубок-Түсінбедім Қалаған кубокке медальдарды сала қойыңдар. Үй жұмысы: 39-ж
|
Құралдарын реттейді. Зейіндерін сабаққа аударады. Жұп болып, біріне-бірі қарап, тілектерін айтады. 3-топқа бөлініп отырады. 3 тілге аударады Платформадағы сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақ тақырыбын жазады. 3қадамын жазады Топ болып ребус құрастырады. Қайталап жаттығу жасайды Суретке қарап отырып, сөйлемдер құрайды. Кері байланыс жасайды Сабақта не түсінгенін айтады Сұрақтарға жауап береді . Тәттілерін санап, сәттілік дөңгелегіне өздерін бағалайды. Кубокка апарып медальдарын салады. Үй жұмысын алады. |
ҚБ: Тәттілер беріліп отырады. Жарайсыңдар! Жарайсыңдар! Жарайсыңдар Дескриптор: Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды-1 Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қояды-1 Мәтіннен біріккен сөзі бар сөйлемдерді тауып жазады-1 Дескриптор: Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтінге сүйеніп жазады-3 Дескриптор: Ребус құрастырады-1 Жарайсыңдар! Дескриптор: Біріккен сөз болатын есімдерді тауып, жазады-2 Дескриптор: Берілген біріккен сөзді пайдаланып, сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады-1 |
Слайд Максим Зверев Мұзафар Әлімбай Жүсіпбек Аймауытов суреттері Слайд https://www.baamboozle.com/game/2338602 Тақта кесте https://www.youtube.com/watch?v=G96J11vKGzo Virbo ЖИ Дәптер А3 Ж.Аймауытов «Ақбілек» шығармасы https://wordwall.net/ru/embed/3a1e523ea9db408f96b8cb7b8a9f8e2a?themeId=49&templateId=5&fontStackId=0 Сәттілік дөңгелегі Кубоктар медальдар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біріккен сөздер
Біріккен сөздер
-
Жумабаева Зульфия Алматовна
-
«Опорный жалпы білім беретін мектеп» КММ, бастауыш сынып мұғалімі
-
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Боранқұл ауылы
-
Тақырыбы: Біріккен сөздер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Опорный жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумабаева Зульфия Алматовна |
|||||
|
Күні: |
12.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№55 Біріккен сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.1 - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін тұжырымдайды. Біріккен сөздердің жазылуын меңгереді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс Бағалау Рефлексия |
Оқушылардың құралдарын тугелдеу. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. Сабаққа жақсы қатысқан оқушыға мотивация есебінде тәттілер беріледі. Сабақ соңында тәттілерді санап, сәттілік дөңгелегін айналдырып, бағалаймыз.
Жұп болып, бір-біріне қарап, көздерін жұмып, жақсы тілектерін айтады. Бүгінгі сабағымыз керемет өтсінші! Бүгін бәріміз жақсы баға алайық!
Сынып 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ Максим Зверев 2-топ Мұзафар Әлімбай 3-топ Жүсіпбек Аймауытов
Жазушы сөзін 3 тілде аударып жіберейікші. Жазушы-писатель- writer Оқушылар, біздер Мамандықтар бөлімін өтіп жатырмыз. Бүгінгі бөлімшенің тақырыбы Мен қалай жазушы болдым? -Ендеше, алдыңғы сабақтарды қайталап, еске түсірейік.
Baamboozle платформасы арқылы сұрақ-жауап алу.
-Оқушылар, енді сабағымыздың негізгі бөліміне ауысайық. IV. Негізгі бөлім
-Оқушылар, біздің бүгінгі тақырып Біріккен сөздер.
i.mektep.kz видео көрсету
1.Virbo ЖИ арқылы мәтінді тыңдау 2.Оқушылар қалған бөлігін оқиды. 3. Сөздік жұмысы Күпшегінен- Қоян-қолтық келгенім-
Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтінге сүйеніп жаз. *-------- *-------- *--------
Әр топ жауабы біріккен сөз шығатын ребус құрастыру.
Нейрогимнастикалық жаттығу (мұғалім нұсқау жасайды)
Әр жұп жұбымен бірлесе сыныптағы есімі біріккен сөз бола алатын оқушылардың есімдерін тауып, жазады. Нұриман Айзере Бекежан Айару Ерасыл Мейіржан Ғарипулла Абдусамат Жанайым Ердаулет Аймира Айкоркем Мына сөздердің ішінен біріккен сөздердің астын сыз. Алабота, тас, тасбақа, айна, ат, Ақтөбе.
Берілген біріккен сөзді пайдаланып, оқулықтың мұқабасына қарай отырып сөйлемдер құрап жазу керек. V.Кері байланыс wordwall.net/ru/ -Оқушылар бүгінгі сабаққа түсіндіңдер ме? -Ендеше, тексеріп көрейік. 1. «Мен қалай жазушы болдым» мәтінінің авторы(М.Зверев) 2.«Мен қалай жазушы болдым» мәтінінде ол қай жылы 8-де болды?(1903) 3.Мәтіндегі біріккен сөздер(жаздыгүні, көзілдірік) 4. «Ақбілек» шығармасының авторы(Ж.Аймауытов) 5.Жүсіпбек сөзі қандай сөз? (біріккен сөз) 6. Біріккен сөзді тап (қосаяқ) 7. Біріккен сөзді тап (Баянауыл) 8. .«Мен қалай жазушы болдым» мәтінін аударған кім? VI. Бағалау Сәттілік дөңгелегі
Жинаған тәттілерін санау арқылы сәттілік дөңгелегіне бағалайды. VII . Рефлексия КУБОК әдісі
1 кубок – Түсіндім 2 кубок-Сұрағым бар 3-кубок-Түсінбедім Қалаған кубокке медальдарды сала қойыңдар. Үй жұмысы: 39-ж
|
Құралдарын реттейді. Зейіндерін сабаққа аударады. Жұп болып, біріне-бірі қарап, тілектерін айтады. 3-топқа бөлініп отырады. 3 тілге аударады Платформадағы сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақ тақырыбын жазады. 3қадамын жазады Топ болып ребус құрастырады. Қайталап жаттығу жасайды Суретке қарап отырып, сөйлемдер құрайды. Кері байланыс жасайды Сабақта не түсінгенін айтады Сұрақтарға жауап береді . Тәттілерін санап, сәттілік дөңгелегіне өздерін бағалайды. Кубокка апарып медальдарын салады. Үй жұмысын алады. |
ҚБ: Тәттілер беріліп отырады. Жарайсыңдар! Жарайсыңдар! Жарайсыңдар Дескриптор: Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды-1 Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қояды-1 Мәтіннен біріккен сөзі бар сөйлемдерді тауып жазады-1 Дескриптор: Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтінге сүйеніп жазады-3 Дескриптор: Ребус құрастырады-1 Жарайсыңдар! Дескриптор: Біріккен сөз болатын есімдерді тауып, жазады-2 Дескриптор: Берілген біріккен сөзді пайдаланып, сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады-1 |
Слайд Максим Зверев Мұзафар Әлімбай Жүсіпбек Аймауытов суреттері Слайд https://www.baamboozle.com/game/2338602 Тақта кесте https://www.youtube.com/watch?v=G96J11vKGzo Virbo ЖИ Дәптер А3 Ж.Аймауытов «Ақбілек» шығармасы https://wordwall.net/ru/embed/3a1e523ea9db408f96b8cb7b8a9f8e2a?themeId=49&templateId=5&fontStackId=0 Сәттілік дөңгелегі Кубоктар медальдар |
||
шағым қалдыра аласыз














