Тақырыбы
1
|
Кіріспе .
Бірінші дүниежүзілік соғыс 9
сын Дүние жүзі тарихы
|
Мақсаты
|
Тақырыпты түсініп оқу арқылы,дүние жүзі
тарихы жайлы тереңірек мағлұмат алады.Құрастыру, іздену, ойлау
дағдылары дамиды
|
Жалпы
мақсат
|
Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік
қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
|
Күтілетін
нәтиже
|
Бірінші дүниежүзілік соғыс туралы толық
малғұмат алады,танысады, тарихи деректерді жинақтауға
дағдыланады.
|
7 модульдің
қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Суреттер сөйлейді, Семантикалық
карта,Кім біледі,Ойлан бірік
бөліс
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
|
Жаңа тақырыпқа байланысты сыныпты сурет
арқылы 3 топқа бөлу
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер
арқылы өз жұптарын тауып, топ болып
құралу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
Суреттер сөйлейді
Суреттер арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақ-
жауап
|
Тақтаға ілінген суреттер бойынша әр
топқа тапсырма беріледі, олар сурет арқылы не білетіндерін не
үйренгендерін ортаға салып бөліседі
|
Оқушы берген тапсырманы
орындау
Әр топ суреттермен жұмыс
істейді, өткен тақырыптан не білгендерін
айтады
|
Түсіну
|
«Ойлан бірік. бөліс
» арқылы тақырыпты
талдау
|
Тақырыптың мағанасы мен идеясын талдау үшін әр
топқа тапсырма беріледі, әр топ өз тапсырмасын орындаған соң екінші
топқа ұсынады
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап беру керек.Тапсырмаларын бір –біріне көрсету
арқылы ой бөліседі, тақырыптың мағанасын аша отырып өзара топпен
талалдайды
|
Қолдану
|
Постер
Өткен тақырыптарға арналған тапсырмалар
төңірегінде
|
Әр топқа тапсырма тартау арқылы
тараудан не біліп не үйренгендерін қағаз бетіне түсіреді, постер
арқылы қорғайды
|
Барлық топ өз ойларын тапсырма
бойынша қағазға салып, ойларын постерге салады, не білгендерін
постер арқылы көрсетеді
|
Сергіту сәті
|
«Балапандар биі» атты жаттығу
жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей жаттығулар
жасайды.
|
Талдау
|
«Кім білімді»
Топтар жарысы
|
Топтарға тапсырма мен сұрақтар беріледі, әр топқа
уақыт беріледі, қай топ бітсе, сол топ ортаға шығып жауаптарын
көрсетеді
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау,
сұрақтарға нақты жауап беру керек.Қай топтың тапсырмасы мен
сұрақтары дұрыс болса сол топ жеңімпаз болады
|
Жинақтау
|
Семантикалық картаны
толтыру арқылы сабақты жинақтайды
|
Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін
әр топқа семантикалық картаны толтыру тапсырылады
|
Әр топ өзара тақырыпқа қатысты
семантикалық кртаны толтырып жауабын тақаға шығып қорғайды, тарауды
жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау
парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі топпн
бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді
толтыру
|