Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер
|
Бөлім: |
5.3A Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
12.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау Тапсырмалар орындау. Топпен жұмыс. №1. 2 т 400 кг шөп сиырларға 6 күнге, ал қойларға 12 күнге жетеді. Сиырлар мен қойлар 6 т шөпті қанша күнде жеп тауысады? 10 күн №2. Екі қаладан бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы автобус және жеңіл машина шықты. Автобус барлық жолды 12 сағатта, ал жеңіл машина 6 сағатта жүріп өтеді. Олар қанша уақыттан кейін кездеседі? №3. Ержан қозғалмай тұрған эскалатормен жоғарыға 3 минутта көтеріледі, ал қозғалып тұрған эскалатормен 1 минутта көтеріледі. Егер эскалатормен бірге Ержан да қозғалса, онда ол жоғарыға қанша уақытта көтеріледі? Жеке жұмыс 1. Әкесі мен үлкен баласы бақшадағы
картопты 6 сағатта, әкесі мен кіші
баласы 8 сағатта, ал үлкен баласы мен кіші
баласы 12 сағатта қазып бітіреді. Егер үшеуі жұмысты
бірлесіп істесе, бақшадағы барлық картоптың
2.
Хауызға екі құбыр
тартылған. Бірінші құбыр арқылы хауыз 12 сағатта толады,
екіншісі оған қарағанда 3. Ваннадағы су құбыр арқылы 3 сағатта толады, ал оның шүмегі арқылы су 5 сағатта ағып кетеді. Егер ваннаның шүмегін ашып қойса, ванна қанша уақытта суға толады? 4. Хауызға үш құбыр жүргізілген. Бірінші және екінші құбыр арқылы хауызға су құйылса, үшінші құбыр арқылы су ағызылады. Бірінші құбыр 6 сағатта, екінші құбыр 8 сағатта толтырады. Үшінші құбырмен хауыздағы су 4 сағатта ағып бітеді. Құбырлардың үшеуін де ашып қойса, 1 сағаттан соң хауыздың қандай бөлігі толады? |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалды жазады. Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер
|
Бөлім: |
5.3A Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
12.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау Тапсырмалар орындау. Топпен жұмыс. №1. 2 т 400 кг шөп сиырларға 6 күнге, ал қойларға 12 күнге жетеді. Сиырлар мен қойлар 6 т шөпті қанша күнде жеп тауысады? 10 күн №2. Екі қаладан бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы автобус және жеңіл машина шықты. Автобус барлық жолды 12 сағатта, ал жеңіл машина 6 сағатта жүріп өтеді. Олар қанша уақыттан кейін кездеседі? №3. Ержан қозғалмай тұрған эскалатормен жоғарыға 3 минутта көтеріледі, ал қозғалып тұрған эскалатормен 1 минутта көтеріледі. Егер эскалатормен бірге Ержан да қозғалса, онда ол жоғарыға қанша уақытта көтеріледі? Жеке жұмыс 1. Әкесі мен үлкен баласы бақшадағы
картопты 6 сағатта, әкесі мен кіші
баласы 8 сағатта, ал үлкен баласы мен кіші
баласы 12 сағатта қазып бітіреді. Егер үшеуі жұмысты
бірлесіп істесе, бақшадағы барлық картоптың
2.
Хауызға екі құбыр
тартылған. Бірінші құбыр арқылы хауыз 12 сағатта толады,
екіншісі оған қарағанда 3. Ваннадағы су құбыр арқылы 3 сағатта толады, ал оның шүмегі арқылы су 5 сағатта ағып кетеді. Егер ваннаның шүмегін ашып қойса, ванна қанша уақытта суға толады? 4. Хауызға үш құбыр жүргізілген. Бірінші және екінші құбыр арқылы хауызға су құйылса, үшінші құбыр арқылы су ағызылады. Бірінші құбыр 6 сағатта, екінші құбыр 8 сағатта толтырады. Үшінші құбырмен хауыздағы су 4 сағатта ағып бітеді. Құбырлардың үшеуін де ашып қойса, 1 сағаттан соң хауыздың қандай бөлігі толады? ЕБҚ оқушыға тапсырма Егістік алқабындағы бірінші комбайн машинаға бидайды 20 минутта, ал екінші комбайн 30 минутта толтырды. Екі комбайн бірлесіп жұмыс жасаса, машинаны қанша минутта бидаймен толтыратынын тап. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалды жазады. Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.3A Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
12.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау Тапсырмалар орындау. Топпен жұмыс. №1. 2 т 400 кг шөп сиырларға 6 күнге, ал қойларға 12 күнге жетеді. Сиырлар мен қойлар 6 т шөпті қанша күнде жеп тауысады? 10 күн №2. Екі қаладан бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы автобус және жеңіл машина шықты. Автобус барлық жолды 12 сағатта, ал жеңіл машина 6 сағатта жүріп өтеді. Олар қанша уақыттан кейін кездеседі? №3. Ержан қозғалмай тұрған эскалатормен жоғарыға 3 минутта көтеріледі, ал қозғалып тұрған эскалатормен 1 минутта көтеріледі. Егер эскалатормен бірге Ержан да қозғалса, онда ол жоғарыға қанша уақытта көтеріледі? Жеке жұмыс 1. Әкесі мен үлкен баласы бақшадағы
картопты 6 сағатта, әкесі мен кіші
баласы 8 сағатта, ал үлкен баласы мен кіші
баласы 12 сағатта қазып бітіреді. Егер үшеуі жұмысты
бірлесіп істесе, бақшадағы барлық картоптың
2.
Хауызға екі құбыр
тартылған. Бірінші құбыр арқылы хауыз 12 сағатта толады,
екіншісі оған қарағанда 3. Ваннадағы су құбыр арқылы 3 сағатта толады, ал оның шүмегі арқылы су 5 сағатта ағып кетеді. Егер ваннаның шүмегін ашып қойса, ванна қанша уақытта суға толады? 4. Хауызға үш құбыр жүргізілген. Бірінші және екінші құбыр арқылы хауызға су құйылса, үшінші құбыр арқылы су ағызылады. Бірінші құбыр 6 сағатта, екінші құбыр 8 сағатта толтырады. Үшінші құбырмен хауыздағы су 4 сағатта ағып бітеді. Құбырлардың үшеуін де ашып қойса, 1 сағаттан соң хауыздың қандай бөлігі толады? |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалды жазады. Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер
|
Бөлім: |
5.3A Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
12.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау Тапсырмалар орындау. Топпен жұмыс. №1. 2 т 400 кг шөп сиырларға 6 күнге, ал қойларға 12 күнге жетеді. Сиырлар мен қойлар 6 т шөпті қанша күнде жеп тауысады? 10 күн №2. Екі қаладан бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы автобус және жеңіл машина шықты. Автобус барлық жолды 12 сағатта, ал жеңіл машина 6 сағатта жүріп өтеді. Олар қанша уақыттан кейін кездеседі? №3. Ержан қозғалмай тұрған эскалатормен жоғарыға 3 минутта көтеріледі, ал қозғалып тұрған эскалатормен 1 минутта көтеріледі. Егер эскалатормен бірге Ержан да қозғалса, онда ол жоғарыға қанша уақытта көтеріледі? Жеке жұмыс 1. Әкесі мен үлкен баласы бақшадағы
картопты 6 сағатта, әкесі мен кіші
баласы 8 сағатта, ал үлкен баласы мен кіші
баласы 12 сағатта қазып бітіреді. Егер үшеуі жұмысты
бірлесіп істесе, бақшадағы барлық картоптың
2.
Хауызға екі құбыр
тартылған. Бірінші құбыр арқылы хауыз 12 сағатта толады,
екіншісі оған қарағанда 3. Ваннадағы су құбыр арқылы 3 сағатта толады, ал оның шүмегі арқылы су 5 сағатта ағып кетеді. Егер ваннаның шүмегін ашып қойса, ванна қанша уақытта суға толады? 4. Хауызға үш құбыр жүргізілген. Бірінші және екінші құбыр арқылы хауызға су құйылса, үшінші құбыр арқылы су ағызылады. Бірінші құбыр 6 сағатта, екінші құбыр 8 сағатта толтырады. Үшінші құбырмен хауыздағы су 4 сағатта ағып бітеді. Құбырлардың үшеуін де ашып қойса, 1 сағаттан соң хауыздың қандай бөлігі толады? ЕБҚ оқушыға тапсырма Егістік алқабындағы бірінші комбайн машинаға бидайды 20 минутта, ал екінші комбайн 30 минутта толтырды. Екі комбайн бірлесіп жұмыс жасаса, машинаны қанша минутта бидаймен толтыратынын тап. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалды жазады. Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |













