Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қазақстандағы ұлттар достастығы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джангазина Жадыра Умергалиевна |
|
Күні: |
7.04.2026 жыл |
|
Сыныбы:5Д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бірлігі жарасқан ел |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 5.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтай отырып мәтін бойынша түрлі тапсырмаларды орындай алады; -септік жалғауы тақырыбы бойынша ЖИ құралдары арқылы түрлі тапсырмаларды орындай алады; |
|
«Адал азамат» тәрбие бағдарламасы: |
«Отансүйгіштік » құндылығына баулу. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысын қалыптастырады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Психолгиялық ахуал А)«Алмаз» әдісі арқылы кез-келген Алмазды таңдау арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Ә)ЖИ көмегімен дайындалған «Абайдың батасын» тыңдау |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Ұлы ақын,дана Абайдың батасымен жаңа сабақты көңілді нотада бастау |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында өткен тақырыпта үйренген жаңа сөздерді «Аяқ іздері» әдісі арқылы бір пысықтап шығу. Мұғалім оқушыларды мақсатымен таныстырады. Сабақтың тақырыбын ашу «Квест» ойыны |
Сөздердің орысша-қазақша аудармасын тауып аяқ іздерімен жүру. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сөздерге жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.
-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтай отырып мәтін бойынша түрлі тапсырмаларды орындай алады; -септік жалғауы тақырыбы бойынша ЖИ құралдары арқылы түрлі тапсырмаларды орындай алады; |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Суреттер топтамасы |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Мәтінмен жұмыс «Ақсүйек» ойыны Мұғалім қосымша ақпарат береді, оқушылар жауап береді. |
Оқылым. Берілген мәтінді оқып,аударамыз ЖИ көмегімен жасалған «Ақсүйек» ойынын балалар эранның көмегімен ойнап,сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: Жалпы -1 балл -сұрақтарға жауап береді Мотивациялық жетон арқылы бағаланады |
Интерактивті тақта |
|
|
|
Топқа бөлу генераторы Топтық жұмыс
Оқушыларды ынтымақтастықта тапсырма орындауға баулиды. Түсінбеген тұстарына көмектеседі. 1-тапсырма
Топтық жұмыс Оқушылар алдарында берілген мәтіннен септік жалғауы бар сөздерді тауып «Септіктер палитрасы» әдісі арқылы әр сөзді белгілі бір септікке түстер арқылы орналастырады. |
https://ukonlinebilim.digital/7458 Тыңдалым Оқылым Оқушылар топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. «Достық» тобы: «Қазақстан» сөзін қолданып, мағынасы бар 10 сөз жасайды. «Татулық» тобы: Берілген анаграммадан осы тақырыпқа қатысты 8 сөзді табу
«Бірлік» тобы: Мәтін бойынша берілген сөздерді сәйкестендіреді
Жазылым Оқушылар жұптасып,топтасып стапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: Жалпы - 1 балл: -Сөздер құрастырады. -Топтастырады -Сәйкестендіреді Мотивациялық жетон арқылы бағаланады Мотивациялық жетон арқылы бағаланады Дескриптор 2 балл -Мәтіннен септік жалғауы жалғанған сөздерді табады -Оны қажетті түске бояйды Мотивациялық жетон арқылы бағаланады |
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері Слайдтар https://yandex.kz/video/preview/9707747193887371578 Интербелсенді тақта Кестелер |
|
|
|
Жеке жұмыс Gemini платформасы арқылы |
https://gemini.google.com/share/eb2081cd9b5d |
Дескриптор: 1 балл Платформа арқылы тест сұрақтарына жауап береді Мотивациялық жетон арқылы бағаланады
|
Интерактивті тақта ,телефон. |
|
|
|
2-тапсырма. Тотық жұмыс «Сиқырлы шар» әдісі 3-тапсырма Топтық жұмыс «Гексагон» әдісі Мұғалім бағыт-бағдар береді. Қателескен тұстарына көмек беріп, түзету жұмыстарын жасайды. 5-тапсырма «Көкпар» әдісі Оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс жасауға баулиды. |
Мәтін бойынша берілген септік жалғау бар сөздерді септіктердің реті бойынша орналастыр Әдісті дұрыс орындайды . Топтық жұмыс арқылы тақырыпты бекітеді
|
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. -тапсырманы мұқият,дұрыс орындайды -бірніш болып аяқтаған топ, 2 балл алады Дескриптор 1 балл -тапсырманы дұрыс орындайды Мотивациялық жетон арқылы бағаланады 1 балл -Сұрақтарға жауап береді |
Шар,үлестірмелі қағаздар карточка Интербелсенді тақта |
|
|
Сабақтың соңы Бағалау Рефлексия 7 мин.
|
«UNO » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларды бағалайды Рефлексия Үй тапсырмасы |
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... «Қазақстан –бірлігі жарасқан ел» тақырыбында шағын мәтін құрап,мәтіннен септік жалғауы бар сөздерді тап |
Мұғалім оқушыларды «UNO» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бірлігі жарасқан ел
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қазақстандағы ұлттар достастығы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джангазина Жадыра Умергалиевна |
|
Күні: |
7.04.2026 жыл |
|
Сыныбы:5Д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бірлігі жарасқан ел |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 5.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтай отырып мәтін бойынша түрлі тапсырмаларды орындай алады; -септік жалғауы тақырыбы бойынша ЖИ құралдары арқылы түрлі тапсырмаларды орындай алады; |
|
«Адал азамат» тәрбие бағдарламасы: |
«Отансүйгіштік » құндылығына баулу. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысын қалыптастырады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Психолгиялық ахуал А)«Алмаз» әдісі арқылы кез-келген Алмазды таңдау арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Ә)ЖИ көмегімен дайындалған «Абайдың батасын» тыңдау |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Ұлы ақын,дана Абайдың батасымен жаңа сабақты көңілді нотада бастау |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында өткен тақырыпта үйренген жаңа сөздерді «Аяқ іздері» әдісі арқылы бір пысықтап шығу. Мұғалім оқушыларды мақсатымен таныстырады. Сабақтың тақырыбын ашу «Квест» ойыны |
Сөздердің орысша-қазақша аудармасын тауып аяқ іздерімен жүру. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар сөздерге жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.
-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтай отырып мәтін бойынша түрлі тапсырмаларды орындай алады; -септік жалғауы тақырыбы бойынша ЖИ құралдары арқылы түрлі тапсырмаларды орындай алады; |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Суреттер топтамасы |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Мәтінмен жұмыс «Ақсүйек» ойыны Мұғалім қосымша ақпарат береді, оқушылар жауап береді. |
Оқылым. Берілген мәтінді оқып,аударамыз ЖИ көмегімен жасалған «Ақсүйек» ойынын балалар эранның көмегімен ойнап,сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: Жалпы -1 балл -сұрақтарға жауап береді Мотивациялық жетон арқылы бағаланады |
Интерактивті тақта |
|
|
|
Топқа бөлу генераторы Топтық жұмыс
Оқушыларды ынтымақтастықта тапсырма орындауға баулиды. Түсінбеген тұстарына көмектеседі. 1-тапсырма
Топтық жұмыс Оқушылар алдарында берілген мәтіннен септік жалғауы бар сөздерді тауып «Септіктер палитрасы» әдісі арқылы әр сөзді белгілі бір септікке түстер арқылы орналастырады. |
https://ukonlinebilim.digital/7458 Тыңдалым Оқылым Оқушылар топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. «Достық» тобы: «Қазақстан» сөзін қолданып, мағынасы бар 10 сөз жасайды. «Татулық» тобы: Берілген анаграммадан осы тақырыпқа қатысты 8 сөзді табу
«Бірлік» тобы: Мәтін бойынша берілген сөздерді сәйкестендіреді
Жазылым Оқушылар жұптасып,топтасып стапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: Жалпы - 1 балл: -Сөздер құрастырады. -Топтастырады -Сәйкестендіреді Мотивациялық жетон арқылы бағаланады Мотивациялық жетон арқылы бағаланады Дескриптор 2 балл -Мәтіннен септік жалғауы жалғанған сөздерді табады -Оны қажетті түске бояйды Мотивациялық жетон арқылы бағаланады |
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері Слайдтар https://yandex.kz/video/preview/9707747193887371578 Интербелсенді тақта Кестелер |
|
|
|
Жеке жұмыс Gemini платформасы арқылы |
https://gemini.google.com/share/eb2081cd9b5d |
Дескриптор: 1 балл Платформа арқылы тест сұрақтарына жауап береді Мотивациялық жетон арқылы бағаланады
|
Интерактивті тақта ,телефон. |
|
|
|
2-тапсырма. Тотық жұмыс «Сиқырлы шар» әдісі 3-тапсырма Топтық жұмыс «Гексагон» әдісі Мұғалім бағыт-бағдар береді. Қателескен тұстарына көмек беріп, түзету жұмыстарын жасайды. 5-тапсырма «Көкпар» әдісі Оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс жасауға баулиды. |
Мәтін бойынша берілген септік жалғау бар сөздерді септіктердің реті бойынша орналастыр Әдісті дұрыс орындайды . Топтық жұмыс арқылы тақырыпты бекітеді
|
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. -тапсырманы мұқият,дұрыс орындайды -бірніш болып аяқтаған топ, 2 балл алады Дескриптор 1 балл -тапсырманы дұрыс орындайды Мотивациялық жетон арқылы бағаланады 1 балл -Сұрақтарға жауап береді |
Шар,үлестірмелі қағаздар карточка Интербелсенді тақта |
|
|
Сабақтың соңы Бағалау Рефлексия 7 мин.
|
«UNO » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларды бағалайды Рефлексия Үй тапсырмасы |
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... «Қазақстан –бірлігі жарасқан ел» тақырыбында шағын мәтін құрап,мәтіннен септік жалғауы бар сөздерді тап |
Мұғалім оқушыларды «UNO» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















