Тақырып бойынша 11 материал табылды

«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Жаңа жылдық тарту» «Желідегі қауіпті хобби (треш-стрим)»

Материал туралы қысқаша түсінік
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Жаңа жылдық тарту» «Желідегі қауіпті хобби (треш-стрим)»
Материалдың қысқаша нұсқасы

Іс-шараның тақырыптары:

«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Жаңа жылдық тарту» «Желідегі қауіпті хобби (треш-стрим)»

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:

7 « »

Сабақтың мақсаттары:

  • Оқушыларға бірлік пен ынтымақтың мәнін түсіндіру.

  • Оқушыларға Жаңа жыл туралы ұғым беріп,жаңа жылды татулықпен,достықпен,бірлікпен өткізуге баулу.

  • желідегі қауіпті хоббилерді тануға және олардан аулақ болуға үйрету.

Құндылық :

«Бірлік және ынтымақ»

Апта дәйексөзі: «Ынтымақ-бұзылмайтын қорған»

Сабақтың барысы

Сынып сағатының кезеңі\ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

бағалау

ресурстар

Ұйымдастыру



































Сабақтың барысы: (шенберде тұру)

Барлық оқушылар шеңбер жасайды. Мұғалім оқушылардан бір-біріне жақсы тілек айтуды сұрайды. Мысалы: «Бүгінгі күніңіз береке мен шаттыққа толы болсын!»

Кіріспе сөз (мұғалім)

Бірлік және ынтымақ қазақ халқының айрықша қазынасы екенін тату-тәтті өмір сүретін сөздендіре отырып тұрмыстағы мағынасын ашып береді.

Негізгі бөлім:

Баяндама: Бірлік және ынтымақ туралы қазақ халқының мәтелдері, мысалдар және тарихи деректер беріледі.

Бірлік – ынтымағы мен берекесін тең ұстаған Қазақ елі үшін ең қастерлі ұғым, сан ғасырлардан мирас болып келе жатқан дана халқымыздың асыл қасиеті. Бабаларымыз ынтымақ пен татулықты, ортақ келісім мен ауызбірлікті, жарасымдылық пен сыйластықты мүдделі түрде еліміздің біртұтастығын сақтауда әрдайым биік мақсат етіп қойған. Халқымызда «Бірлігі бекем елдің берекесі мол болмақ” деп бекер айтылмаған. Өйткені татулықсыз, бірлік-берекесіз, ынтымақсыз ештеңенің де өнбесі анық. Еткен еңбектің де жемісі бекер болмақ. Ауызбірлігі жарасқан елді ешқандай қиындық қыспағына ала алмайды.  Кез келген елдің тілегі де, арманы да халқының бейбітшілігін сақтау. Татулықта ғұмыр кешіп, соғыс отын тұтатпай, бейбітшілік үшін күресу қазіргі уақыттың ең өзекті мәселесі болып табылады.


Ынтымақ түбі –игілік,
Тірлік, тірлік түбі – 
бірлік.


Теңге – тиыннан,
Ынтымақ – ұйымнан.


Ынтымақ түбі — игілік.


Ынтымақ жүрген жерде,
Ырыс бірге жүреді.


Ынтымақсыз елді —
Ұрысы билейді.
Ынтымақты елді —
Дұрысы билейді.


Күш — бірлікте.


Тірліктің күші — бірлікте.


Талқылау: Оқушылардан бірлік пен ынтымақтың өмірдегі маңызы туралы өз пікірлерін болісуді сұраныңыз.

Сабақты бекіту:

Барлық оқушыларға сұрақтар қойылады:

Бірлік неліктен маңызды?

Біз ынтымақты қалай нығайта аламыз?

Достықты қалай сақтаймыз?

Қорытынды сөз:

Мұғалім бірлік пен ынтымақтың маңызын тағы да белгілеп, оқушыларды осы құндылықты дамытуға шақырады.





Шаттық шеңберін құрады






Пікірлерімен бөліседі




Сұрақтарға жауап береді
























































«Асыға күткен жаңа жыл» атты кеш (5-8 сыныптар)


1 Жүргізуші:

Аппақ бүгін қыр, далам,
Ақ мақтаны жапқандай!
Бүкіл әлем – бір ғалам,
Қонақ күтіп жатқандай.

2 Жүргізуші:

Көңілде көп қуаныш,
Әр көңілде - әр қылық.
Кетер жылға мың алғыс,
Әкелген көп жақсылық.
1 Жүргізуші:
Құрметті оқушылар, ұстаздар, Жаңа жыл мерекесіне арналған «Асыға күткен жаңа жыл» атты кешімізді бастауға рұқсат етіңіздер
2 Жүргізуші:
Құрметті жамағат жүрекке жылылық ұялатар алғашқы жаңа жылдық құттықтау сөзді білім ұясының білікті басшысына береміз.Сөз кезегі Сейтбекова Ильмира Тұрлановнаға беріледі.
1 Жүргізуші:
Құтты болсын жаңа жыл, барша халық,
Қуанышқа, шаттыққа тамсанайық.
Бірімізге шынайы тілек тілеп,
Бар әлемге бақытпен жар салайық!
2 Жүргізуші:
Жаңа күнде ән қылып,
Тек жүрмеңіз сән құрып.
Көңілдердей қартаймай,
Шырша тұрар мәңгілік.
1 Жүргізуші:
Би билейік бұралып,
Қыздар тұр сұранып.
Мен де тұрмын құр қалып,
Шаттанайық қуанып.
- Ескі жылымыздың құрметіне сыныбының орындауында биі. Қарсы алыңыздар.
(Би биленеді)

2 Жүргізуші:

Біздің биылғы жаңа жылымыз жылдағыдан ерекше, себебі Айдаһар жылы еліміз талай белестерді бағындырды. Сонымен қатар алтын ұя мектебіміз де өз тарихындағы үлкен жетістіктерге қол жеткізді.


1 Жүргізуші:
Әнші де құс үні бар,
Кірсең кештің сәні бар.
Салайықшы шарықтап.
Жаңа жылдың әніне
Ал ағайын тұрмайық
Жаңа жылды жырлайық.
сынып оқушыларының орындауында ән. Қарсы алыңыздар.
(Ән айтылады)
2 Жүргізуші:
Келді жылым бақытым,
Кемелденді уақытым.
Сәлем саған аяз ата, жаңа жыл,
Жаңа бақыт, жаңа думан, жаңа жыр.
1 Жүргізуші:
Жаңа жыл жол болсын
Басқан қадам оң болсын
Төрлет, төрлет жаңа жыл
Бізге құтты жыл болсын.

Алдарыңызда сынып оқушыларының орындауында би қабыл алыңыздар.
2 Жүргізуші:
Жаңа жыл – жаңа қадам, жаңа бақыт,
Болашақ сыйлайтындай жаңа бақыт.
Жылан жылы кеп қалды ортамызға,
Жақсылықпен жалғасын жаңа уақыт.
1 Жүргізуші:
Дөңгеленіп тұрайық,
Ойын сауық құрайық.
Ән шашуы шашылсын,
Жаңа жылға ылайық!
Ортада сынып оқушысы орындауында ән.
2 Жүргізуші:Құрметті достар!
1 Жүргізуші: Қадірлі ұстаздар!
2 Жүргізуші: Жаңа жыл! Осы жыл барлық отбасыларымызға бақыт пен шаттық әкелсін.
2 Жүргізуші: Жаңа жыл құтты болсын! Келесі кездескенше сау – саламатта болыңдарыздар!


ҚС:10 мин

Сабақтың мақсаты: желідегі қауіпті хоббилерді тануға және олардан аулақ болуға үйрету.

Негізгі міндеттер:

  1. Треш ағындарының не екенін және олардың неге қауіпті екенін түсіндіріңіз.

  2. Треш ағындарына қатысудың салдарының нақты мысалдарын көрсетіңіз.

  3. Треш ағындарымен соқтығысқан кезде әрекет алгоритмін жасаңыз.

Материалдар мен ресурстар:

  • Қоқыс ағындарының мысалдары бар презентация.

  • Іс-қимыл алгоритмі бар үлестірме материалдар.

Сабақтың барысы

  1. Кіріспе (2 минутқа дейін)

Треш ағындары – бұл интернеттегі заңсыз әрекеттерді көрсету. Бұл мазмұнның төмен сапасымен, қақтығыс мазмұнымен ерекшеленетін онлайн трансляциялардың түрі. Дөрекі мінез-құлықпен аудиторияның назарын аудару. Қызықты әңгімелерге немесе ойын шеберлігіне баса назар аударатын дәстүрлі ағындардан айырмашылығы, треш ағындары көрермендердің күшті эмоцияларын шақыруға бағытталған. Ағындар құбылысы блогерлердің бейне ойындар таратуынан басталды. Көрермендер белгілі бір ойын үшін емес, сүйікті блогермен сөйлесу үшін келеді. Интернеттегі кез келген тікелей эфир ағындар деп аталады. Олар әртүрлі сайттарда өтеді: арнайы ағындық қызметтерде. Тікелей эфир опциясы бар үлкен бейне платформаларда: «Youtube», «VK бейнелері». Әлеуметтік желілерде және тікелей эфирде: «Одноклассники», «телеграмм»,

«Instagram» мүмкіндігі бар мессенджерлерде кездеседі.


  1. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін)

    • Треш ағындарын мысалдарымен және олардың салдарымен көрсету.

    • Оқушылармен бірге әрекет алгоритмін жасау.

    • Олардың ұсыныстарын бекітіңіз, сонымен қатар төмендегілерді қосыңыз:

      • треш ағындарына қатысудан және көруден аулақ болыңыз;

      • ересектерге немесе педагогтерге анықталған қоқыс ағындары туралы хабарлаңыз.

  2. Қорытынды (2 минутқа дейін)












































































































Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/CzNjRdhY65E?si=d3gFGIZMzS2jjbUq








Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2024
160
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12