|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
||||
|
Күні: |
23,12.2024 |
|||
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Таңғажайып жаңа жыл» |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға бірлік пен ынтымақ құндылықтарын түсіндіріп, оны тәжірибеде қолдану жолдарын көрсету. Шығармашылық тапсырмалар арқылы оқушылардың қиялын, коммуникативті дағдыларын дамыту. |
|||
|
Құндылықтар |
Оқушылар бірлік пен ынтымақтың қоғамдағы рөлін түсінеді. Топтық жұмыс барысында өзара сыйластық танытады. |
|||
|
4-апта дәйексөзі |
Ынтымақ – бұзылмайтын қорған |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Жасанды интеллект адамнан асып түсе ала ма, одан қорқу керек пе?» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе Топтық жұмыс Жеке жұмыс Бекіту |
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушыларды шеңбер құрып, жағымды ахуал орнату үшін комплимент айту. Позитивті атмосфера орнату мақсатында шеңберге жиналып, "Жаңа жылда тілегім..." деп, әр оқушы кезекпен жақсы тілек айтады. Мұғалімнің кіріспе сөзі: Сұрақ-жауап әдісі: Жаңа жыл мерекесінде қандай дәстүрлер бар? Бірлік пен ынтымақ бұл мерекеде қалай көрініс табады?
Миға шабуыл: «Егер бәріміз бірігіп, бірге жұмыс істесек, қандай нәтижеге қол жеткізе аламыз?» Тапсырма № 1: «Таңғажайып шырша» Оқушылар топтарға бөлініп, түрлі түсті қағаз, маркерлер, әшекейлер арқылы өздерінің ортақ шыршаларын безендіреді .Шыршаны безендіру кезінде әр оқушы өз үлесін қосып,ынтымақтастықтың маңыздылығын түсінеді. Тапсырма 2: «Жаңа жылдық тілектер» Оқушыларға «Бірлік» және «Ынтымақ» сөздері жазылған карточкалар таратылады. Тапсырма 3: «Достық көрінісі» Шағын топтар сахналық көрініс немесе қысқаша диалог дайындап, бірлік пен ынтымақтың маңыздылығын көрсетеді «Жасанды интеллект адамнан асып түсе ала ма, одан қорқу керек пе?» Технологияны этикалық қолдану
2. Деректердің құпиялығы мен қауіпсіздігін сақтау
3. Бақылау мен ашықтықты қамтамасыз ету
4. Қате шешімдерден қорғау
5. ЖИ-ды пайдалану шектерін анықтау
6. ЖИ мүмкіндіктерін асыра сілтеу және қате ақпараттан сақтану
7. Масштабталған ықпал мен жаһандық бақылау
Адамнан асып түсе ала ма? Қазіргі таңда ЖИ адам санасынан асып түсуге әлі жеткен жоқ, бірақ белгілі бір салаларда (есептеу жылдамдығы, деректерді талдау) аса жоғары нәтижелер көрсетуде. Болашақта ЖИ-дың дамуы бақылаудан шықпау үшін қауіпсіздік стандарттарын қатаң сақтау маңызды. ЖИ-дан қорқу қажеттілігінен гөрі, оны дұрыс бағытта дамытуға көңіл бөлу әлдеқайда тиімді. |
Оқушылар сәлемдеседі Мұғалімді тыңдайды, сабақтың мақсатын түсінеді. Берілген рөлді ойнап, мәселені шешу жолдарын ұсынады. Оқушылар қауіпті жағдайларда өзін қалай ұстау керектігін түсінеді. Қорғану әдістерін тыңдайды және еске сақтайды.
Оқушылар «Не істеу керек?» сұрағына жауап іздейді. |
Тақырыптық суреттер Презентациямен таныстыру
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
||||
|
Кері байланыс |
Менің бүгін білгенім... Менің бүгін үйренгенім... Менің байқағаным... Мен келесі мәселелер бойынша көбірек білгім келеді... |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Таңғажайып жаңа жыл»
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
||||
|
Күні: |
23,12.2024 |
|||
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Таңғажайып жаңа жыл» |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға бірлік пен ынтымақ құндылықтарын түсіндіріп, оны тәжірибеде қолдану жолдарын көрсету. Шығармашылық тапсырмалар арқылы оқушылардың қиялын, коммуникативті дағдыларын дамыту. |
|||
|
Құндылықтар |
Оқушылар бірлік пен ынтымақтың қоғамдағы рөлін түсінеді. Топтық жұмыс барысында өзара сыйластық танытады. |
|||
|
4-апта дәйексөзі |
Ынтымақ – бұзылмайтын қорған |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Жасанды интеллект адамнан асып түсе ала ма, одан қорқу керек пе?» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе Топтық жұмыс Жеке жұмыс Бекіту |
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушыларды шеңбер құрып, жағымды ахуал орнату үшін комплимент айту. Позитивті атмосфера орнату мақсатында шеңберге жиналып, "Жаңа жылда тілегім..." деп, әр оқушы кезекпен жақсы тілек айтады. Мұғалімнің кіріспе сөзі: Сұрақ-жауап әдісі: Жаңа жыл мерекесінде қандай дәстүрлер бар? Бірлік пен ынтымақ бұл мерекеде қалай көрініс табады?
Миға шабуыл: «Егер бәріміз бірігіп, бірге жұмыс істесек, қандай нәтижеге қол жеткізе аламыз?» Тапсырма № 1: «Таңғажайып шырша» Оқушылар топтарға бөлініп, түрлі түсті қағаз, маркерлер, әшекейлер арқылы өздерінің ортақ шыршаларын безендіреді .Шыршаны безендіру кезінде әр оқушы өз үлесін қосып,ынтымақтастықтың маңыздылығын түсінеді. Тапсырма 2: «Жаңа жылдық тілектер» Оқушыларға «Бірлік» және «Ынтымақ» сөздері жазылған карточкалар таратылады. Тапсырма 3: «Достық көрінісі» Шағын топтар сахналық көрініс немесе қысқаша диалог дайындап, бірлік пен ынтымақтың маңыздылығын көрсетеді «Жасанды интеллект адамнан асып түсе ала ма, одан қорқу керек пе?» Технологияны этикалық қолдану
2. Деректердің құпиялығы мен қауіпсіздігін сақтау
3. Бақылау мен ашықтықты қамтамасыз ету
4. Қате шешімдерден қорғау
5. ЖИ-ды пайдалану шектерін анықтау
6. ЖИ мүмкіндіктерін асыра сілтеу және қате ақпараттан сақтану
7. Масштабталған ықпал мен жаһандық бақылау
Адамнан асып түсе ала ма? Қазіргі таңда ЖИ адам санасынан асып түсуге әлі жеткен жоқ, бірақ белгілі бір салаларда (есептеу жылдамдығы, деректерді талдау) аса жоғары нәтижелер көрсетуде. Болашақта ЖИ-дың дамуы бақылаудан шықпау үшін қауіпсіздік стандарттарын қатаң сақтау маңызды. ЖИ-дан қорқу қажеттілігінен гөрі, оны дұрыс бағытта дамытуға көңіл бөлу әлдеқайда тиімді. |
Оқушылар сәлемдеседі Мұғалімді тыңдайды, сабақтың мақсатын түсінеді. Берілген рөлді ойнап, мәселені шешу жолдарын ұсынады. Оқушылар қауіпті жағдайларда өзін қалай ұстау керектігін түсінеді. Қорғану әдістерін тыңдайды және еске сақтайды.
Оқушылар «Не істеу керек?» сұрағына жауап іздейді. |
Тақырыптық суреттер Презентациямен таныстыру
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
||||
|
Кері байланыс |
Менің бүгін білгенім... Менің бүгін үйренгенім... Менің байқағаным... Мен келесі мәселелер бойынша көбірек білгім келеді... |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз








