|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
||||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Таңғажайып жаңа жыл» |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға бірлік пен ынтымақ құндылықтарын түсіндіріп, оны тәжірибеде қолдану жолдарын көрсету. Шығармашылық тапсырмалар арқылы оқушылардың қиялын, коммуникативті дағдыларын дамыту. |
|||
|
Құндылықтар |
Оқушылар бірлік пен ынтымақтың қоғамдағы рөлін түсінеді. Топтық жұмыс барысында өзара сыйластық танытады. |
|||
|
4-апта дәйексөзі |
Ынтымақ – бұзылмайтын қорған |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Төтенше жағдайларда әрекет ете білу» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың арасындағы достықты, өзара қолдауды нығайту.Бірлік пен ынтымақтастықтың өмірдегі, қоғамдағы маңызын түсіндіру.
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе Топтық жұмыс Жеке жұмыс Бекіту |
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушыларды шеңбер құрып, жағымды ахуал орнату үшін комплимент айту. Позитивті атмосфера орнату мақсатында шеңберге жиналып, "Жаңа жылда тілегім..." деп, әр оқушы кезекпен жақсы тілек айтады. Мұғалімнің кіріспе сөзі: Сұрақ-жауап әдісі: Жаңа жыл мерекесінде қандай дәстүрлер бар? Бірлік пен ынтымақ бұл мерекеде қалай көрініс табады?
Миға шабуыл: «Егер бәріміз бірігіп, бірге жұмыс істесек, қандай нәтижеге қол жеткізе аламыз?» Тапсырма № 1: «Таңғажайып шырша» Оқушылар топтарға бөлініп, түрлі түсті қағаз, маркерлер, әшекейлер арқылы өздерінің ортақ шыршаларын безендіреді .Шыршаны безендіру кезінде әр оқушы өз үлесін қосып,ынтымақтастықтың маңыздылығын түсінеді. Тапсырма 2: «Жаңа жылдық тілектер» Оқушыларға «Бірлік» және «Ынтымақ» сөздері жазылған карточкалар таратылады. Тапсырма 3: «Достық көрінісі» Шағын топтар сахналық көрініс немесе қысқаша диалог дайындап, бірлік пен ынтымақтың маңыздылығын көрсетеді Төтенше жағдайлардың түрлерін түсіндіру (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі, ауа-райының күрт өзгеруі, т.б.). Төтенше жағдайларда ең бастысы – өзіңнің және айналадағы адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Бұл үшін келесі негізгі ережелерді сақтау қажет: Сабырлы болу
Тапсырма 1: Ситуациялық тапсырмалар. Әр топқа төтенше жағдай сценарийі беріледі (өрт, жер сілкінісі, т.б.). «Не істеу керек?» сұрағына жауап іздейді. Көмек шақыру
112 (құтқару қызметі) нөміріне хабарласып, жағдай туралы нақты ақпарат беріңіз (орын, жағдайдың сипаты, зардап шеккендер саны).
|
Оқушылар сәлемдеседі Мұғалімді тыңдайды, сабақтың мақсатын түсінеді. Берілген рөлді ойнап, мәселені шешу жолдарын ұсынады. Оқушылар қауіпті жағдайларда өзін қалай ұстау керектігін түсінеді. Қорғану әдістерін тыңдайды және еске сақтайды.
Оқушылар «Не істеу керек?» сұрағына жауап іздейді. |
Тақырыптық суреттер Презентациямен таныстыру
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
||||
|
Кері байланыс |
Менің бүгін білгенім... Менің бүгін үйренгенім... Менің байқағаным... Мен келесі мәселелер бойынша көбірек білгім келеді... |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Таңғажайып жаңа жыл» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
||||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы «Таңғажайып жаңа жыл» |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға бірлік пен ынтымақ құндылықтарын түсіндіріп, оны тәжірибеде қолдану жолдарын көрсету. Шығармашылық тапсырмалар арқылы оқушылардың қиялын, коммуникативті дағдыларын дамыту. |
|||
|
Құндылықтар |
Оқушылар бірлік пен ынтымақтың қоғамдағы рөлін түсінеді. Топтық жұмыс барысында өзара сыйластық танытады. |
|||
|
4-апта дәйексөзі |
Ынтымақ – бұзылмайтын қорған |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Төтенше жағдайларда әрекет ете білу» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың арасындағы достықты, өзара қолдауды нығайту.Бірлік пен ынтымақтастықтың өмірдегі, қоғамдағы маңызын түсіндіру.
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе Топтық жұмыс Жеке жұмыс Бекіту |
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушыларды шеңбер құрып, жағымды ахуал орнату үшін комплимент айту. Позитивті атмосфера орнату мақсатында шеңберге жиналып, "Жаңа жылда тілегім..." деп, әр оқушы кезекпен жақсы тілек айтады. Мұғалімнің кіріспе сөзі: Сұрақ-жауап әдісі: Жаңа жыл мерекесінде қандай дәстүрлер бар? Бірлік пен ынтымақ бұл мерекеде қалай көрініс табады?
Миға шабуыл: «Егер бәріміз бірігіп, бірге жұмыс істесек, қандай нәтижеге қол жеткізе аламыз?» Тапсырма № 1: «Таңғажайып шырша» Оқушылар топтарға бөлініп, түрлі түсті қағаз, маркерлер, әшекейлер арқылы өздерінің ортақ шыршаларын безендіреді .Шыршаны безендіру кезінде әр оқушы өз үлесін қосып,ынтымақтастықтың маңыздылығын түсінеді. Тапсырма 2: «Жаңа жылдық тілектер» Оқушыларға «Бірлік» және «Ынтымақ» сөздері жазылған карточкалар таратылады. Тапсырма 3: «Достық көрінісі» Шағын топтар сахналық көрініс немесе қысқаша диалог дайындап, бірлік пен ынтымақтың маңыздылығын көрсетеді Төтенше жағдайлардың түрлерін түсіндіру (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі, ауа-райының күрт өзгеруі, т.б.). Төтенше жағдайларда ең бастысы – өзіңнің және айналадағы адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Бұл үшін келесі негізгі ережелерді сақтау қажет: Сабырлы болу
Тапсырма 1: Ситуациялық тапсырмалар. Әр топқа төтенше жағдай сценарийі беріледі (өрт, жер сілкінісі, т.б.). «Не істеу керек?» сұрағына жауап іздейді. Көмек шақыру
112 (құтқару қызметі) нөміріне хабарласып, жағдай туралы нақты ақпарат беріңіз (орын, жағдайдың сипаты, зардап шеккендер саны).
|
Оқушылар сәлемдеседі Мұғалімді тыңдайды, сабақтың мақсатын түсінеді. Берілген рөлді ойнап, мәселені шешу жолдарын ұсынады. Оқушылар қауіпті жағдайларда өзін қалай ұстау керектігін түсінеді. Қорғану әдістерін тыңдайды және еске сақтайды.
Оқушылар «Не істеу керек?» сұрағына жауап іздейді. |
Тақырыптық суреттер Презентациямен таныстыру
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
||||
|
Кері байланыс |
Менің бүгін білгенім... Менің бүгін үйренгенім... Менің байқағаным... Мен келесі мәселелер бойынша көбірек білгім келеді... |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз








