Бірөлшемді массивтер. Практикалық жұмыс

Тақырып бойынша 13 материал табылды

Бірөлшемді массивтер. Практикалық жұмыс

Материал туралы қысқаша түсінік
Бірөлшемді массивтер. Практикалық жұмыс. Өте жоғары деңгейде өткен ашық сабақтың ҚМЖ-сы
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтың аты-жөні

Муслимова Замира Сейдахметовна

Күні

31.01.2025 жыл

Сынып 9

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Бірөлшемді массивтер. Практикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.4.4- программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында бір

өлшемді массивті қолдана отырып программаны құрастыру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Бірөлшемді массивтерді анықтау;

Көптеген оқушылар:

Бірөлшемді массивтерді есептің шешімін анықтауда қолдану;

Кейбір оқушылар:

Бірөлшемді массивтерді программалауда қолданудың

маңыздылығын тұжырымдау.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы













Сабақтың ортасы

1.Оқушылармен амандасу. «Қадам» әдісі арқылы оқушылардың көңіл күйлерін айту арқылы отырғызу.

2. «Қоңыз» әдісі арқылы топқа бөлу.




3. WordWool программасымен өткен білімді анаграмма арқылы пысықтау


4. Әріптер арқылы жаңа тақырыпты ашу.

5.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

6. Топтар постер арқылы жаңа тақырыпты талқылайды.



7. Жұптық жұмыс. Практикалық жұмыс.

1-практикалық жұмыс


Оқулық

1- практикалық тапсырма. Сандық тізбекті Компьютер

зерттеу (математика).

a1, a2, . . .,an-1, an сандар тізбегі берілген (n<103)

және (0<ai<103)) . Осы тізбекте төмендегі

зерттеулерді жүргіз:

а) Тізбектегі жұп сандардың санын анықтау

ә) Тізбектегі жай сандардың санын анықтау

б)Тізбектің орташа мәнінен кіші сандарды анықтап

Тізбектің орташа мәнінен кіші сандарды анықтау:

/n >ai шартын орындаған тізбек мүшелерін

экранға шығарамыз.

Тапсырманы орындау барысы: Математикалық

тізбекті бірөлшемді массивке оқытуда деректерді

[2..1000] арасындағы кездейсоқ сандар операторы

random көмегімен енгіземіз.

Тізбекті зерттеу барысында программада төмендегі

шарттарды орындауды қарастырамыз:

Тізбектегі жұп сандарды анықтау: ai% 2 = 0

шартын тексеру.

Тізбектегі жай сандарды анықтау: тізбек мүшесі ai –

дің 2 .. b

i

аралығындағы сандарға бөлу арқылы

бөлгіштерінің санын анықтау. Егер бөлгіштер саны

нөлге тең болса, онда бұл сан жай сан шартын

орындайды.

Оқулық

1- практикалық тапсырма. Сандық тізбекті Компьютер

зерттеу (математика).

a1, a2, . . .,an-1, an сандар тізбегі берілген (n<103)

және (0<ai<103)) . Осы тізбекте төмендегі

зерттеулерді жүргіз:

а) Тізбектегі жұп сандардың санын анықтау

ә) Тізбектегі жай сандардың санын анықтау

б)Тізбектің орташа мәнінен кіші сандарды анықтап

Тізбектің орташа мәнінен кіші сандарды анықтау:

/n >ai шартын орындаған тізбек мүшелерін

экранға шығарамыз.

8. Жеке жұмыс..







1.Мұғаліммен амандасады.


2.Қоңыз карточкаларын алып, ішінен топтарға бөлінген белгілер арқылы топқа отырады.

3.Экраннан көрсетілген анаграммаларға қол көтеріп жауап береді.

4.Тақтаға тақырыпты ілінеді.


5.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады


6.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Мұғалімді тыңдайды

7. Жұптасып, берілген тапсырмаларды компьютерде орындайды.

1-тапсырманы орындайды



























2-тапсырманы орындайды



































































8.Таратпа қағаздар арқылы сұрақтарға жауаптар жазады















Стикер

2 балл













Стикер

3 балл





Стикер

3 балл




Компьютер




Пульт топперлер












Таратпа карталар



























Электронды тақта









Оқулықтар






Сабақтың соңы

Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Оқушылар сабақта нені жақсы білгені қызыл түсті, онша түсінбегені сары түсті, мүлде түсінбегені жасыл түсті басады.

Экранда көрсетілген бағдаршамды басу арқылы кері байланыс жасайды.

Өзін-өзі бағалау.


Оқушының

жұмыс

дәптері

Үй тапсырмасы

Оқулықтағы 89 - беттегі тапсырмаларды орындап келу.








Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.03.2025
294
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі