Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|
Педагогтің аты-жөні |
Тасбулатова М.С. |
|
Күні |
24.11.2025 |
|
Сынып 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
«Біз буллингке қарсымыз» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 12-САБАҚ 8 –сыныптар: «Саяхат кезіндегі төтенше жағдайлар (өрт, жер сілкінісі, су тасқыны) |
|
Сабақтың мақсаты |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбиелеу. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік. Іс-әрекетті жоспарлау және ұйымдастыру дағдыларының болуы. |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Ұйымдастыру кезеңі: – Амандасу; – Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру. |
|
|
|
Сабақ басы (5мин) |
Құндылық – Қараша – әділдік және жауапкершілік айы 4-апта дәйексөзі: Жұрт әділ болмай, жұрт ісі оңға баспайды. Әлихан Бөкейханов
|
Айдың құндылығы мен аптаның дәйексөзімен танысады. |
|
|
Ортасы (25 минут) (оқу |
https://youtu.be/RCA_wFW-mSo?si=FyFKs-NBm8KpcCUT
|
Тақырыппен танысады.
|
|
Презента-ция |
|
||||
Соңы (10 мин) |
Кіріспе Балаларға саяхат кезінде адам қандай табиғи құбылыстармен бетпе-бет келуі мүмкін екенін талқылауды ұсыну. Негізгі бөлім Апаттар кезінде не істеу керек: Әдетте табиғи апаттың жақындағаны туралы сирена белгісімен хабарлайды, содан кейін оларға дайындалуы үшін алдын ала хабарлайды. Егер сіз үйде сирена сигналын естіген болсаңыз, радио немесе теледидарды қосыңыз, жаңалықтарды тыңдаңыз, содан кейін терезелер мен есіктерді жабыңыз; газ бен электрді өшіріңіз; заттарды, құжаттарды, электр шамын және батареялары бар радиоқабылдағышты дайындаңыз. Ересектермен бірге құйын кезінде жертөлеге кіріңіз. Терезеге жақындамай, қабырғаға жақын тұрған жөн. Егер күшті жел (дауыл, құйын) сізді далада немесе орманда басып қалса, кең жыраға, жол бойындағы жыраға жабылып, жерге қарай қысылыңыз. Құйын жақындаған кезде машинадан, автобустан шығып, жақын жердегі жертөледе, жырада, жол кюветінде жасырыну қажет. Егер жаңбыр, бұршақ, найзағай болатын дауыл болса - электр беру желілері тіректерінің астында жасырынба. Бұтаның астына тығыл. Барлық төтенше апаттар кезінде көпірлерде, жанармай бекеттерінің, мұнай және газ құбырларының, электр беру желілерінің жанында болу өте қауіпті. Өрт кезінде адам өзіне қалай зиян келтіруі мүмкүн? Өрт - материалдық құндылықтарды жоюмен қатар, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін бақыланбайтын өрт апаты. Өрттің негізгі зиян келтіруші факторлары:
Төтенше жағдайдағы қағидалар Төтенше жағдайда тез, мұқият әрекет ету, сақ болу керек. Хабар берген кезде келесіні жаса:
Педагогтің нұсқауымен балалар орындарын ауыстырып, орындарына оралады. Қорытынды Сабақты қорытындылау. ТЖ жағдайына арналған іс-қимыл жоспары бар жадынамаларды тарату.
|
Қауіпсіздік сабағы |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біз буллингке қарсымыз!
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|
Педагогтің аты-жөні |
Тасбулатова М.С. |
|
Күні |
24.11.2025 |
|
Сынып 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
«Біз буллингке қарсымыз» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 12-САБАҚ 8 –сыныптар: «Саяхат кезіндегі төтенше жағдайлар (өрт, жер сілкінісі, су тасқыны) |
|
Сабақтың мақсаты |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбиелеу. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік. Іс-әрекетті жоспарлау және ұйымдастыру дағдыларының болуы. |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Ұйымдастыру кезеңі: – Амандасу; – Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру. |
|
|
|
Сабақ басы (5мин) |
Құндылық – Қараша – әділдік және жауапкершілік айы 4-апта дәйексөзі: Жұрт әділ болмай, жұрт ісі оңға баспайды. Әлихан Бөкейханов
|
Айдың құндылығы мен аптаның дәйексөзімен танысады. |
|
|
Ортасы (25 минут) (оқу |
https://youtu.be/RCA_wFW-mSo?si=FyFKs-NBm8KpcCUT
|
Тақырыппен танысады.
|
|
Презента-ция |
|
||||
Соңы (10 мин) |
Кіріспе Балаларға саяхат кезінде адам қандай табиғи құбылыстармен бетпе-бет келуі мүмкін екенін талқылауды ұсыну. Негізгі бөлім Апаттар кезінде не істеу керек: Әдетте табиғи апаттың жақындағаны туралы сирена белгісімен хабарлайды, содан кейін оларға дайындалуы үшін алдын ала хабарлайды. Егер сіз үйде сирена сигналын естіген болсаңыз, радио немесе теледидарды қосыңыз, жаңалықтарды тыңдаңыз, содан кейін терезелер мен есіктерді жабыңыз; газ бен электрді өшіріңіз; заттарды, құжаттарды, электр шамын және батареялары бар радиоқабылдағышты дайындаңыз. Ересектермен бірге құйын кезінде жертөлеге кіріңіз. Терезеге жақындамай, қабырғаға жақын тұрған жөн. Егер күшті жел (дауыл, құйын) сізді далада немесе орманда басып қалса, кең жыраға, жол бойындағы жыраға жабылып, жерге қарай қысылыңыз. Құйын жақындаған кезде машинадан, автобустан шығып, жақын жердегі жертөледе, жырада, жол кюветінде жасырыну қажет. Егер жаңбыр, бұршақ, найзағай болатын дауыл болса - электр беру желілері тіректерінің астында жасырынба. Бұтаның астына тығыл. Барлық төтенше апаттар кезінде көпірлерде, жанармай бекеттерінің, мұнай және газ құбырларының, электр беру желілерінің жанында болу өте қауіпті. Өрт кезінде адам өзіне қалай зиян келтіруі мүмкүн? Өрт - материалдық құндылықтарды жоюмен қатар, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін бақыланбайтын өрт апаты. Өрттің негізгі зиян келтіруші факторлары:
Төтенше жағдайдағы қағидалар Төтенше жағдайда тез, мұқият әрекет ету, сақ болу керек. Хабар берген кезде келесіні жаса:
Педагогтің нұсқауымен балалар орындарын ауыстырып, орындарына оралады. Қорытынды Сабақты қорытындылау. ТЖ жағдайына арналған іс-қимыл жоспары бар жадынамаларды тарату.
|
Қауіпсіздік сабағы |
|
|
шағым қалдыра аласыз


