|
Білім беру ұйымының атауы |
«№2 орта мектеп» МКМ |
|
|||||
|
Білім беру саласы |
Қатынас |
|
|||||
|
Бөлім |
Сауат ашу негіздері |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманжолова Лаура Онгарбаевна |
|
|||||
|
Күні: |
19.02.2025ж |
|
|||||
|
Сынып |
Мектепалды «Ә» |
Қатысқандар саны: |
|
||||
|
ҰОӘ тақырыбы: |
Біз нені үйрендік,нені білдік? |
|
|||||
|
ҰОІӘ түрі |
Кіріктірілеген сабақ. (бес дағды) |
|
|||||
|
Мақсаты |
Сөздерден сөйлем құрау,дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырата отырып 3-4 әріптен құралған сөздерге дыбыстық талдау жасату,буынға бөлу дағдыларын жетілдіру |
|
|||||
|
Міндеттері |
Сөйлем құрату арқылы зейіндері мен логикалық ойлауларын дамыту. .Қайырымды болуға тәрбиелеу. |
|
|||||
|
Керекті құралдар, әдіс тәсілдер |
Көрнекіліктер,көрсету,түсіндіру, ертегі кейіпкері ,слайд, әр түрлі суреттер платформалар,сұрақ-жауап,мадақтау,қортындылау |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Негізгі кезеңі 10 мин Сергіту сәтін жасайды 5 мин 5 мин Қорытынды 5 мин Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Шаттық шеңберін жасайды Амандасу Сыныпқа Мақта қыз кіріп келеді,оқушылардан жоғалған кітаптарын табуға көмектесу керектігін сұрайды,егер табуға көмектессеңіздер мен сіздерге тәттілер беремін деп айтады.Оның үшін мына тапсырмаларды орындасаңыздар кітаптарым табылады деп айтады 1.«Сұрақ-жауап» əдісі арқылы қайталау. 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріпті не істейміз? 3.. Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4. Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? 5. Буында неше дауысты дыбыс болады? 6. Сөйлем неден тұрады? 1.Кім тапқыр»? Дауысты және дауыссыз дыбыстардан басталатын дыбыстарды суреттерге қарап ажыратады
2. Жұмбақтар. Балаларға жұмбақтар жасырылады және табылған шешуін атап сөзді буынға бөледі.
3.Сөйлеуді дамытамыз. Сөздерден сөйлем құрау. Карточкамен жұмыстар жасау.
4. Дыбыстық талдау жасау https://wordwall.net/ru/resource/69235932 Жасымықтың астында жасырынған суреттегі сөзді тауып,сөздерге дыбыстық талдау жасайды Мақтақыз берілген тапсырмаларды толық орындағанын көріп балаларға тәттілерін тарқатады. Тәрбиеші ҰОҚ-ны қорытындылайды. Балаларды мақтап, оларға жетістікке жету үшін еңбектену керектігін айтады. Оқу қызметінің қызықты өткенін жəне ұнағандығын сұрап білу. – Егер сендерге бүгінгі тапсырмаларды орындау жеңіл жəне қызық болса, жасыл күлегешке, орташа болса сары күлегешке, ұнамаса қызыл күлегешке өз суреттеріңді жапсырасыңдар. |
Шаттық шеңбері: Бәріміз енді тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Жақсы,жақсы сөздерді Қонақтарға сыйлайық. Табиғат біздің анамыз, Табиғатқа баламыз, Иіліп сәлем береміз, Біз әдепті баламыз. Орнымызды табамыз. Иә, көметесеміз деп хормен айтады 1Дыбысты айтамыз,құлағымызбен есітеміз. 2.Әріпті көреміз және жазамыз 3.Дыбыстар 2 ге бөлінеді. 4.Дауыстылар 2ге бөлінеді,жуан және жіңішке. 5.Буында 1 дауысты дыбыс болады 6. Сөйлем сөздерден тұрады Топтық жұмыс Жеке жұмыс Суреттерді тиісті үйшіктерге жайғастырады. Балалар бірге жасайды Жұптық жұмыс Суретке қарап сөйлем құрайды Видео экраннан дыбыстық талдауды сәйкестендіреді Балалар тәттілерді алып қуанады Оқушылар өз суреттерін ұнаған күлегешке қыстыру арқылы кері байланыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Сергіту сәті
|
Ертегі кейіпкері Суреттер Көрнекіліктер Суреттер Видео эран Суреттер Платформа Дәндер,суреттер тәттілер
|
|||
Күтілетін нəтиже:
Жасайды: Сөйлем құрайды, сөздерге дыбыстық талдау жасайды.
Түсінеді: Сөйлемнің сөзден тұратынын түсінеді.
Қолданады: тақырыпқа байланысты сөздерді дұрыс қолданады.
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біз нені үйрендік ?Не ні білдік?
Біз нені үйрендік ?Не ні білдік?
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№2 орта мектеп» МКМ |
|
|||||
|
Білім беру саласы |
Қатынас |
|
|||||
|
Бөлім |
Сауат ашу негіздері |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманжолова Лаура Онгарбаевна |
|
|||||
|
Күні: |
19.02.2025ж |
|
|||||
|
Сынып |
Мектепалды «Ә» |
Қатысқандар саны: |
|
||||
|
ҰОӘ тақырыбы: |
Біз нені үйрендік,нені білдік? |
|
|||||
|
ҰОІӘ түрі |
Кіріктірілеген сабақ. (бес дағды) |
|
|||||
|
Мақсаты |
Сөздерден сөйлем құрау,дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырата отырып 3-4 әріптен құралған сөздерге дыбыстық талдау жасату,буынға бөлу дағдыларын жетілдіру |
|
|||||
|
Міндеттері |
Сөйлем құрату арқылы зейіндері мен логикалық ойлауларын дамыту. .Қайырымды болуға тәрбиелеу. |
|
|||||
|
Керекті құралдар, әдіс тәсілдер |
Көрнекіліктер,көрсету,түсіндіру, ертегі кейіпкері ,слайд, әр түрлі суреттер платформалар,сұрақ-жауап,мадақтау,қортындылау |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Негізгі кезеңі 10 мин Сергіту сәтін жасайды 5 мин 5 мин Қорытынды 5 мин Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Шаттық шеңберін жасайды Амандасу Сыныпқа Мақта қыз кіріп келеді,оқушылардан жоғалған кітаптарын табуға көмектесу керектігін сұрайды,егер табуға көмектессеңіздер мен сіздерге тәттілер беремін деп айтады.Оның үшін мына тапсырмаларды орындасаңыздар кітаптарым табылады деп айтады 1.«Сұрақ-жауап» əдісі арқылы қайталау. 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріпті не істейміз? 3.. Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4. Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? 5. Буында неше дауысты дыбыс болады? 6. Сөйлем неден тұрады? 1.Кім тапқыр»? Дауысты және дауыссыз дыбыстардан басталатын дыбыстарды суреттерге қарап ажыратады
2. Жұмбақтар. Балаларға жұмбақтар жасырылады және табылған шешуін атап сөзді буынға бөледі.
3.Сөйлеуді дамытамыз. Сөздерден сөйлем құрау. Карточкамен жұмыстар жасау.
4. Дыбыстық талдау жасау https://wordwall.net/ru/resource/69235932 Жасымықтың астында жасырынған суреттегі сөзді тауып,сөздерге дыбыстық талдау жасайды Мақтақыз берілген тапсырмаларды толық орындағанын көріп балаларға тәттілерін тарқатады. Тәрбиеші ҰОҚ-ны қорытындылайды. Балаларды мақтап, оларға жетістікке жету үшін еңбектену керектігін айтады. Оқу қызметінің қызықты өткенін жəне ұнағандығын сұрап білу. – Егер сендерге бүгінгі тапсырмаларды орындау жеңіл жəне қызық болса, жасыл күлегешке, орташа болса сары күлегешке, ұнамаса қызыл күлегешке өз суреттеріңді жапсырасыңдар. |
Шаттық шеңбері: Бәріміз енді тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Жақсы,жақсы сөздерді Қонақтарға сыйлайық. Табиғат біздің анамыз, Табиғатқа баламыз, Иіліп сәлем береміз, Біз әдепті баламыз. Орнымызды табамыз. Иә, көметесеміз деп хормен айтады 1Дыбысты айтамыз,құлағымызбен есітеміз. 2.Әріпті көреміз және жазамыз 3.Дыбыстар 2 ге бөлінеді. 4.Дауыстылар 2ге бөлінеді,жуан және жіңішке. 5.Буында 1 дауысты дыбыс болады 6. Сөйлем сөздерден тұрады Топтық жұмыс Жеке жұмыс Суреттерді тиісті үйшіктерге жайғастырады. Балалар бірге жасайды Жұптық жұмыс Суретке қарап сөйлем құрайды Видео экраннан дыбыстық талдауды сәйкестендіреді Балалар тәттілерді алып қуанады Оқушылар өз суреттерін ұнаған күлегешке қыстыру арқылы кері байланыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Сергіту сәті
|
Ертегі кейіпкері Суреттер Көрнекіліктер Суреттер Видео эран Суреттер Платформа Дәндер,суреттер тәттілер
|
|||
Күтілетін нəтиже:
Жасайды: Сөйлем құрайды, сөздерге дыбыстық талдау жасайды.
Түсінеді: Сөйлемнің сөзден тұратынын түсінеді.
Қолданады: тақырыпқа байланысты сөздерді дұрыс қолданады.
![]()
шағым қалдыра аласыз




















