Бекітемін: Гиззатова Ж.И_________
Пән: Өзін – өзі тану
Мектебі: Федоровка ЖОББМ
Күні: 6.05.2021
Мұғалімі: Зайнуллина Г.Г.
Сыныбы: 2 а,б;
Тақырыбы: №29. Біз өмір сүріп жатқан ел
Құндылығы: Сүйіспеншілік
Қасиеттері: бәрін жақсы көру, бауырмалдық, татулық.
|
Мақсаты: Оқушыларға өмір сүріп жатқан елімізд сүюге баулы отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға айналадағы бәрін жақсы көру керектігін үйрету 2. Дамытушылық: Оқушылар бойындағы бауырмалдық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды татулыққа тәрбиелеу. |
Ресурстар: Кітап, дәптер |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды күйге келу. Нұрға бөлену. 2. Үйге тапсырманы тексеру 1. №28 – сабақ. «Табиғатты қорғайық» тақырыбында шығарма жазу. 2. Келесі сабақ. №29, Мұхтар Мағауиннің «Бір атаның балалары» үзіндіні оқып келу. 1. Ахмет ақсақал неліктен
неміс баласын таңдады? |
5 Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5. Татулық. |
||||||||||||
|
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға 1 рет айтқызып, дәптерге жаздырту) Ынтымақ түбі —
игілік. 1. Ынтымақ деген сөзді қалай түсінесіңдер? 2. Дәйексөзден қандай ой түйдіңдер? |
|
||||||||||||
|
4. Оқиға айту (Мұғалім сыйы). Бақ қайда барасың? Ынтымаққа барамын. Төле би бала кезінде Әнет бабаға барыпты. Жасы жүзге келіп қалған Әнет баба ел бірлігі жайында әңгіме айтып отырады. Төле:
Сонда Әнет баба әуелі жауап айтпас бұрын,бір бума солқылдақ шыбық алдырып:
Төле буылған шыбықты олай-бұлай иіп,сындыра алмайды.
Төле ортасынан буылған шыбықты шешіп,біртіндеп оп-оңай сындырып береді.Әнет баба:
- Түсіндім,баба,бұл мысалыңыздың мәнісі: ынтымағы, бірлігі мықтыелді жау да, дау да ала алмайды. «Саяқ жүрген таяқ жейді» демекші, «бірлігі,ынтымағы жоқты жау да,дау да оп-оңай алады»дегеніңіз ғой. - Бәрекелді, балам,дұрыс таптың.Ел билеу үшін алдымен елді ауыз бірлікке,ынтымаққа шақыра біл. «Бақ қайда барасың? Ынтымаққа барамын» дегеннің мәнісі осы,- депті Әнет баба. Сұрақтар: 1. Әнет бабаның тапсырмасында қандай мән жатыр? 2. «Бірлік», «ынтымақ» сөздерінің мәнін қалай түсінесіңдер? 3. Сендерге ата-аналарыңмақал-мәтел арқылы ақыл, кеңес бере ме? 4. Қандай мақал-мәтелдер естеріңде қалды? 5. Ынтымақ пен бірлікте болған іс-әрекеттерің туралы жағдаяттарды айтып беріңіздерші. |
|
||||||||||||
|
5. Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс. Тапсырма: Қазақ және орыс халқының мақал - мәтелдерінің ішінен мазмұны ұқсастықтарын табыңдар.
|
|
||||||||||||
|
6. Топпен ән айту. Отан |
|
||||||||||||
|
7. Үй тапсырмасы. 1. №29 – сабақ. Өзіңе таныс
бір ұлтты таңдап алып, «Түріміз басқа болса да, Отанымыз бір»
тақырыбында шағын зерттеу жүргізіңдер. Ол үшін сендерге
төмендегілерді табу керек. 2. Келесі сабақ. №30, «Біз бәріміз бірдейміз» мәтінін оқып келу. |
|
||||||||||||
|
8. Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біз өмір сүріп жатқан ел
Біз өмір сүріп жатқан ел
Бекітемін: Гиззатова Ж.И_________
Пән: Өзін – өзі тану
Мектебі: Федоровка ЖОББМ
Күні: 6.05.2021
Мұғалімі: Зайнуллина Г.Г.
Сыныбы: 2 а,б;
Тақырыбы: №29. Біз өмір сүріп жатқан ел
Құндылығы: Сүйіспеншілік
Қасиеттері: бәрін жақсы көру, бауырмалдық, татулық.
|
Мақсаты: Оқушыларға өмір сүріп жатқан елімізд сүюге баулы отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: 1. Білімділік: Оқушыларға айналадағы бәрін жақсы көру керектігін үйрету 2. Дамытушылық: Оқушылар бойындағы бауырмалдық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды татулыққа тәрбиелеу. |
Ресурстар: Кітап, дәптер |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды күйге келу. Нұрға бөлену. 2. Үйге тапсырманы тексеру 1. №28 – сабақ. «Табиғатты қорғайық» тақырыбында шығарма жазу. 2. Келесі сабақ. №29, Мұхтар Мағауиннің «Бір атаның балалары» үзіндіні оқып келу. 1. Ахмет ақсақал неліктен
неміс баласын таңдады? |
5 Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5. Татулық. |
||||||||||||
|
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға 1 рет айтқызып, дәптерге жаздырту) Ынтымақ түбі —
игілік. 1. Ынтымақ деген сөзді қалай түсінесіңдер? 2. Дәйексөзден қандай ой түйдіңдер? |
|
||||||||||||
|
4. Оқиға айту (Мұғалім сыйы). Бақ қайда барасың? Ынтымаққа барамын. Төле би бала кезінде Әнет бабаға барыпты. Жасы жүзге келіп қалған Әнет баба ел бірлігі жайында әңгіме айтып отырады. Төле:
Сонда Әнет баба әуелі жауап айтпас бұрын,бір бума солқылдақ шыбық алдырып:
Төле буылған шыбықты олай-бұлай иіп,сындыра алмайды.
Төле ортасынан буылған шыбықты шешіп,біртіндеп оп-оңай сындырып береді.Әнет баба:
- Түсіндім,баба,бұл мысалыңыздың мәнісі: ынтымағы, бірлігі мықтыелді жау да, дау да ала алмайды. «Саяқ жүрген таяқ жейді» демекші, «бірлігі,ынтымағы жоқты жау да,дау да оп-оңай алады»дегеніңіз ғой. - Бәрекелді, балам,дұрыс таптың.Ел билеу үшін алдымен елді ауыз бірлікке,ынтымаққа шақыра біл. «Бақ қайда барасың? Ынтымаққа барамын» дегеннің мәнісі осы,- депті Әнет баба. Сұрақтар: 1. Әнет бабаның тапсырмасында қандай мән жатыр? 2. «Бірлік», «ынтымақ» сөздерінің мәнін қалай түсінесіңдер? 3. Сендерге ата-аналарыңмақал-мәтел арқылы ақыл, кеңес бере ме? 4. Қандай мақал-мәтелдер естеріңде қалды? 5. Ынтымақ пен бірлікте болған іс-әрекеттерің туралы жағдаяттарды айтып беріңіздерші. |
|
||||||||||||
|
5. Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс. Тапсырма: Қазақ және орыс халқының мақал - мәтелдерінің ішінен мазмұны ұқсастықтарын табыңдар.
|
|
||||||||||||
|
6. Топпен ән айту. Отан |
|
||||||||||||
|
7. Үй тапсырмасы. 1. №29 – сабақ. Өзіңе таныс
бір ұлтты таңдап алып, «Түріміз басқа болса да, Отанымыз бір»
тақырыбында шағын зерттеу жүргізіңдер. Ол үшін сендерге
төмендегілерді табу керек. 2. Келесі сабақ. №30, «Біз бәріміз бірдейміз» мәтінін оқып келу. |
|
||||||||||||
|
8. Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
шағым қалдыра аласыз













