Материалдар / «Бізді қоршаған орта» Мен және табиғат. Кк дыбысы мен әрпі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

«Бізді қоршаған орта» Мен және табиғат. Кк дыбысы мен әрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
-Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. -Сөздерді түсініп, мағынасын ажыратады, мысал келтіреді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Желтоқсан 2021
827
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні: Сауат ашу

Күні: 16.04.2021ж
Сынып: 1 «А»

Мектеп: Шоғы Мұңалұлы атындағы № 5 жалпы білім беру орта мектебі


Мұғалімнің аты: Исенбаева Нағима

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

ОТ «Бізді қоршаған орта» Мен және табиғат. Кк дыбысы мен әрпі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестенді-ру.

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесе-тін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер/

мәтін құрастыру және жазу.

1.3.10.1 Заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алу және оларды қолдана білу.

1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

-Кк дыбысын таниды сөздерді оқи алады..
-
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сұрақ қоя біледі.
-
Өз бетінше оқиды, сөздерден сөйлем құрай алады,ойын еркін жеткізе алады.

Көптеген оқушылардың орындай алады:

- Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
-Сөздерді түсініп, мағынасын ажыратады, мысал келтіреді.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Алған білімді өмірде қолдана алады.

Бағалау критерийлері:

1. Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді.

3. Ой ұшқырлығын илюстрация арқылы болжам жасайды.

4. Сызба және сөздермен мәтін құрастырады.

5. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір – бірімен дұрыс байланыстырады және оларды гигиеналық талаптарға сай жазады.

6. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды.


Тілдік мақсат:

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Дыбыс –звук әріп-буква


Талқылауға арналған сұрақтар:
1. Дыбыстар нешеге бөлінеді?
2. К дыбысы қандай дыбыс?

3. К дыбысын сөздің қай жерінен кездестіреміз?

4. К дыбысынан келетін сөздерді ата.


Ишара

Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
қызыл– көмек қажет түсінбедім.


Алдынғы оқу

Мен және табиғат. Кк дыбысы мен әрпі

ЖоСПАР


Сабақтың басы

Жоспарланған жаттығу түрлері:

Ресурстар:

Топқа бөлу

Балалар житондар арқылы үш топқа бөлінеді.

Суретпен жұмыс: Ұж

Шаттық шеңбері





Сары, қызыл, жасыл, житондар








Сабақтың ортасы:












Picture 1

Дескриптор:
1. Кестедегі түсіп қалған әріптерді табады, сөзді оқиды.

2.Кк әрпінен келетін сөздерді айтады
3.Сөзден сөйлем құрайды.
4.Суретке қарап мәтін құрастырады.

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

1-тапсырма: ӨЖ

Оқы.
Picture 3

Дескриптор:
1. Сөзді буындап оқиды.

2. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады.
3. К дыбысы сөздің қай жерінен тұрғанын табады.

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

2-тапсырма:ТЖ
«Кім жылдам» ойыны

Жаңылтпашты жатқа айт.

Шеше,шеше

Неше кесе

Сынды кеше?

Осы жаңылтпашқа өз нұсқаңды ойлап тап.

Дескриптор:
1. Жаңылтпашты оқиды, жаттайды.

2. Жаңылтпашты қайталап айтады.

Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

Сергіту сәті «Көңілді күн»

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс.

Суреттер
















Оқылым











Айтылым






іс-қимылмен көрсетеді.


























Сабақтың соңы:

3-тапсырма:ЖЖ
Кім?
Сұрағына жауап беретін сөздерді тап.

Picture 4

Дескриптор:

1.Сұрақ жауабына сәйкес сөздерді айтады.

2. Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты\ дауыссыз, жуан және жіңішкедауыстылар) анықтайды.

3.Сөздерді дұрыс оқиды.


Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
Ойын: «Өз орнын тап» ТЖ

Жазылым. Ө.Ж.
Дәптермен жұмыс
Кк әрпін жазып үйренейік, балалар қаламды қолға алып,

к әрпін ауада жазайық. Енді дәптерге жазыңдар.
Дескриптор:

1. Әріп элеметтерін дұрыс салады.
2.
Жазу жолын сақтайды.
3. Сөзді сауатты көркем жазады.
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»











































Жазылым


Жазу үлгісі

Дәптерлер


Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті Оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау парағы,
«Жұлдызшалар» арқылы жеке және жұптық жұмыста бағалаймын.


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) дүниетану Ауызбіршілікке, достыққа, ұқыптылыққа дұрыс тамақтануға, денсаулықты күтуге, бір-бірінің пікірін құрметтеуге тәрбиелеу.

Барлық оқушылар орындай алады:

Берілген сурет бойынша мәтін құрастыра алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды, талқылайды.

Рефлексия

Кері байланыс:

«Білім ағашы» балалар стикер арқылы алған білім деңгейлерін көрсетеді.

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.






























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!