|
Мектеп: Малайсары ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Аубакирова Ж.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.1.1-әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Оқушылар істей алады:
Пәндік лексика мен терминология:
Сұқбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, бейнелеу өнері, тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылардың ақпарат, оларды сақтау, тарату және өңдеу тәсілдері жөнінде интуитивті білімдері бар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпқа ынтымақтастыру атмосферасын қалыптастыру. Ынтымақтастық ахуал туғызу; Оқушылар шеңбер құрады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар – қағазға жазылған адамгершілік қасиеттер.Мысалы:пысық, сүйкімді, жарқын жүзді, салмақты, батыр, әдемі, білімді, мықты, жылдам, өжет, ұяң, өнерлі. Жаттығу шарты: Қобдишадан әр оқушы кезекпен бір сыйлықты таңдап алып, ішінде жазылған сөзді лайықты деп санаған адамға сыйлайды. Сыйлықтар үлестірілгеннен кейін, шеңбер бойынша өзінің сыйлығын айтады Сонымен, қоршаған орта да осы қасиетке сізді лайық деп таныса, жеке-жеке қошемет көрсетейік. Сыйлықтарыңыз құтты болсын! Орындарымызға отырайық.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
1-тапсырма: Төмендегі суреттерге қарап, ақпараттарды ажыратыңдар. Қалай ойлайсындар, күнделікті өмірде осындай ақпараттарды пайдаланамыз ба? Мысалдар келтіріңдер.
2-тапсырма: «ЭКСПО-2017» тақырыбында постер түрінде жоба жасайды. (жұппен жұмыс) «Тілші» әдісі арқылы әр жұп жасаған жобасын қорғайды. Дескриптор: -Ақпаратты мәтіндік формада ұсынады; - Ақпаратты сандық формада ұсынады; - Ақпаратты графикалық формада ұсынады; -өз жобасын қорғайды.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«ҚҚҚ» әдісі арқылы өз ойларын жазып, «Блоб» ағашына стикерге атын жазып, өзінің сабақ барысында қай жерде тұрғанын айтып іледі.
Үйге тапсырма: Қорғаған жұмысқа байланысты эссе жазып келу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дарынды оқушыларға қосымша тапсырма дайындалады. Қабілеті төмен оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушының көмек көрсетуі ұсынылады. |
Өзін-өзі бағалау парағы арқылы.
Бағалау критериилері: 1 –тапсырма – 7 балл 2 –тапсырма «Жоба»– 7 балл Дескриптор 12-14 б-«Жарайсың!» 9-11 б - «Жақсы, бірақ ...» 6-8 б- «Қанағат, келесі ... көңіл аудар!» |
Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтау. Құндылықтарға баулу арқылы тәжірибелік жұмыста шығармашылық және жауап-кершілік арқылы жүзеге асырылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің айналамыздағы ақпарат
Біздің айналамыздағы ақпарат
|
Мектеп: Малайсары ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Аубакирова Ж.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.1.1-әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Оқушылар істей алады:
Пәндік лексика мен терминология:
Сұқбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, бейнелеу өнері, тарих |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылардың ақпарат, оларды сақтау, тарату және өңдеу тәсілдері жөнінде интуитивті білімдері бар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпқа ынтымақтастыру атмосферасын қалыптастыру. Ынтымақтастық ахуал туғызу; Оқушылар шеңбер құрады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар – қағазға жазылған адамгершілік қасиеттер.Мысалы:пысық, сүйкімді, жарқын жүзді, салмақты, батыр, әдемі, білімді, мықты, жылдам, өжет, ұяң, өнерлі. Жаттығу шарты: Қобдишадан әр оқушы кезекпен бір сыйлықты таңдап алып, ішінде жазылған сөзді лайықты деп санаған адамға сыйлайды. Сыйлықтар үлестірілгеннен кейін, шеңбер бойынша өзінің сыйлығын айтады Сонымен, қоршаған орта да осы қасиетке сізді лайық деп таныса, жеке-жеке қошемет көрсетейік. Сыйлықтарыңыз құтты болсын! Орындарымызға отырайық.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
1-тапсырма: Төмендегі суреттерге қарап, ақпараттарды ажыратыңдар. Қалай ойлайсындар, күнделікті өмірде осындай ақпараттарды пайдаланамыз ба? Мысалдар келтіріңдер.
2-тапсырма: «ЭКСПО-2017» тақырыбында постер түрінде жоба жасайды. (жұппен жұмыс) «Тілші» әдісі арқылы әр жұп жасаған жобасын қорғайды. Дескриптор: -Ақпаратты мәтіндік формада ұсынады; - Ақпаратты сандық формада ұсынады; - Ақпаратты графикалық формада ұсынады; -өз жобасын қорғайды.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«ҚҚҚ» әдісі арқылы өз ойларын жазып, «Блоб» ағашына стикерге атын жазып, өзінің сабақ барысында қай жерде тұрғанын айтып іледі.
Үйге тапсырма: Қорғаған жұмысқа байланысты эссе жазып келу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дарынды оқушыларға қосымша тапсырма дайындалады. Қабілеті төмен оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушының көмек көрсетуі ұсынылады. |
Өзін-өзі бағалау парағы арқылы.
Бағалау критериилері: 1 –тапсырма – 7 балл 2 –тапсырма «Жоба»– 7 балл Дескриптор 12-14 б-«Жарайсың!» 9-11 б - «Жақсы, бірақ ...» 6-8 б- «Қанағат, келесі ... көңіл аудар!» |
Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтау. Құндылықтарға баулу арқылы тәжірибелік жұмыста шығармашылық және жауап-кершілік арқылы жүзеге асырылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















