Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
І бөлім. Ақпаратты ұсыну |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жунисова Эльвира Файзуллаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.1.1 әртүрлі ақпараттың мысалдарын келтіру және ақпаратты әртүрлі нысандарда ұсыну; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпарат ұғымын. Ақпараттың қабылдау түріне қарай жіктелуін, ұсыну түріне қарай жіктелуін түсіндіру. |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде) |
(Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушы) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3 мин 5 мин Сабақтың ортасы 14 мин 5 мин 5 мин |
Сәлемдесу. Түгендеу. ЕБҚО (Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі ескеріліп, зейінде және мінез-құлқында қиындығы жоқ оқушымен бірге отырғызылады және мұғалімге жақын отырады. «Жұбыңды тап» әдісі арқылы оқушыларды бір-бірімен жұптастыру. Нұсқау: Ақпрат -Мәтін |
|
|
|
||||
|
«Миға шабуыл» әдісі -Ақпарат сөзін қалай түсінесің? -Адам ақпаратты қайдан алады? -Адам қабылдаған ақпаратын қалай ұсыныу мүмкін? - адамның ақпаратты қабылдауының қандай түрлері бейнеленген? -Адам, жануар мен өсімдік қоршаған ортадан ақпаратты қалай қабылдайды? Жаңа сабақты слайдпен түсіндіремін Шағын дәріс. Ақпараттың қабылдау түріне қарай жіктелуі Ақпарат көру, есту, дәм сезу, иіс сезу және сипап сезу арқылы(тактильді) қабылданады. Адам бұл ақпаратты сезім мүшелері арқылы қабылдайды жұптық жұмыс: 1-тапсырма: Тақырыпқа байланысты тірек сөздерді табу Тапсырма: «Еркін пікір жеке оқушылар(тақтада оқушылар ақпраттың жіктелуін түрлерін бөліп көрсетеді) |
Оқушылар айтады QR кодты сканерлеу QR кодты сканерлеу |
Дискриптор:
ҚБ: бонус карточка 5 балл Дикриптор: Ақпаратты қабылдау түріне қарай жіктелуін табады(5) Ақпараттың ұсыну түріне қарай жіктелуіyін табады (5) ҚБ: бонус карточка 2 балл |
слайд Слайд
|
|||||
|
10 мин |
Функцияналдық тапсырмалар: Суреттегі кейіпкерлер қоршаған ортадан қандай ақпарат алады? Ол үшін ақпаратты қабылдаудың қандай түрлерін қолданады? 2-тапсырма. Слайдтағы сурет бойынша кез келген заттың атауын төмендегі кестеге жаз. Суреттегі кейіпкерлер ол затты қалай қабылдайтынын кестеде көрсетіп, тиісті орынға «+» таңбасын қой |
ЕБҚО Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі ескеріліп, арнайы жіңішке сұрақ қойылып, мұғалім сүйемелдейді. Оқушының қажеттілігі ескеріліп, қосымша уақыт беріледі. |
Дискриптор: Көру Сипап сезу 2 балл 1 балл |
Слайд |
||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Рефлексия: «Инсерт» Берілген мәтінді «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, танысып шығу.
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің айналамыздағы ақпарат
Біздің айналамыздағы ақпарат
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
І бөлім. Ақпаратты ұсыну |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жунисова Эльвира Файзуллаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.1.1 әртүрлі ақпараттың мысалдарын келтіру және ақпаратты әртүрлі нысандарда ұсыну; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпарат ұғымын. Ақпараттың қабылдау түріне қарай жіктелуін, ұсыну түріне қарай жіктелуін түсіндіру. |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде) |
(Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушы) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3 мин 5 мин Сабақтың ортасы 14 мин 5 мин 5 мин |
Сәлемдесу. Түгендеу. ЕБҚО (Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі ескеріліп, зейінде және мінез-құлқында қиындығы жоқ оқушымен бірге отырғызылады және мұғалімге жақын отырады. «Жұбыңды тап» әдісі арқылы оқушыларды бір-бірімен жұптастыру. Нұсқау: Ақпрат -Мәтін |
|
|
|
||||
|
«Миға шабуыл» әдісі -Ақпарат сөзін қалай түсінесің? -Адам ақпаратты қайдан алады? -Адам қабылдаған ақпаратын қалай ұсыныу мүмкін? - адамның ақпаратты қабылдауының қандай түрлері бейнеленген? -Адам, жануар мен өсімдік қоршаған ортадан ақпаратты қалай қабылдайды? Жаңа сабақты слайдпен түсіндіремін Шағын дәріс. Ақпараттың қабылдау түріне қарай жіктелуі Ақпарат көру, есту, дәм сезу, иіс сезу және сипап сезу арқылы(тактильді) қабылданады. Адам бұл ақпаратты сезім мүшелері арқылы қабылдайды жұптық жұмыс: 1-тапсырма: Тақырыпқа байланысты тірек сөздерді табу Тапсырма: «Еркін пікір жеке оқушылар(тақтада оқушылар ақпраттың жіктелуін түрлерін бөліп көрсетеді) |
Оқушылар айтады QR кодты сканерлеу QR кодты сканерлеу |
Дискриптор:
ҚБ: бонус карточка 5 балл Дикриптор: Ақпаратты қабылдау түріне қарай жіктелуін табады(5) Ақпараттың ұсыну түріне қарай жіктелуіyін табады (5) ҚБ: бонус карточка 2 балл |
слайд Слайд
|
|||||
|
10 мин |
Функцияналдық тапсырмалар: Суреттегі кейіпкерлер қоршаған ортадан қандай ақпарат алады? Ол үшін ақпаратты қабылдаудың қандай түрлерін қолданады? 2-тапсырма. Слайдтағы сурет бойынша кез келген заттың атауын төмендегі кестеге жаз. Суреттегі кейіпкерлер ол затты қалай қабылдайтынын кестеде көрсетіп, тиісті орынға «+» таңбасын қой |
ЕБҚО Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі ескеріліп, арнайы жіңішке сұрақ қойылып, мұғалім сүйемелдейді. Оқушының қажеттілігі ескеріліп, қосымша уақыт беріледі. |
Дискриптор: Көру Сипап сезу 2 балл 1 балл |
Слайд |
||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Рефлексия: «Инсерт» Берілген мәтінді «Түртіп алу» әдісін пайдаланып, танысып шығу.
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















