___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Біздің айналамыздағы ақпарат
|
Бөлім: |
Компьютерлер мен бағдарламалық қамтамасыз ету (ортақ тақырыбы: "Менің өмірім жайында") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 Қабылдау тәсілдерін қолданып ақпарат түрлерін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Цифрлық құрылғылармен және Интернет желісінде қауіпсіз жұмыс істеу қағидаларын қайталау; сандық құрылғылармен жұмыс істеу кезінде дене шынықтыру жаттығулары мен көзге арналған жаттығулар кешенін қайталауға; алған білімін бекіту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
Ұймдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Өткен тақырыпты қайталау.
|
Сабақтың оң көзқарасына бейімделеді. Тапсырмалар орындалуда Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
«Қол шапалақтау»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны https://wordwall.net/play/77751/449/804
|
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Жаңа материалды меңгеру
- Ақпарат деп нені атауға болады? - Музыка тыңдасаң, жаңалық естісең, кітап оқысаң, теледидар көрсең, яғни сен ақпарат аласың.
Ақпаратты тыңдауға, ұстауға, көруге, байқап көруге, иіскеуге және заттың қасиеттерін анықтауға болады. Бұл ақпаратты қабылдау тәсілдері деп аталады.
Сергіту сәтті Бекіту
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Сұрақтарға жауап береді Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Сергіту сәтті орындау Дескриптор: - сөздерді жазады - ақпаратты қабылдау тәсілдерін анықтайды - интерактивті тапсырмаларды орындайды |
Мақтау «Қол шапалақтау»
Дұрыс тапсырмалар
Тапсырманы орындау қиынға соқты
Мақтау «Қол шапалақтау» |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/watch?v=pjty23e1c24 https://learningapps.org/watch?v=pi0p79rec24 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақ қорытындысы. Рефлексия. 1. Ақпарат дегеніміз не? 2. Ақпаратты қабылдаудың қандай тәсілдері бар?
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің айналамыздағы ақпарат
Біздің айналамыздағы ақпарат
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Біздің айналамыздағы ақпарат
|
Бөлім: |
Компьютерлер мен бағдарламалық қамтамасыз ету (ортақ тақырыбы: "Менің өмірім жайында") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 Қабылдау тәсілдерін қолданып ақпарат түрлерін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Цифрлық құрылғылармен және Интернет желісінде қауіпсіз жұмыс істеу қағидаларын қайталау; сандық құрылғылармен жұмыс істеу кезінде дене шынықтыру жаттығулары мен көзге арналған жаттығулар кешенін қайталауға; алған білімін бекіту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
Ұймдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Өткен тақырыпты қайталау.
|
Сабақтың оң көзқарасына бейімделеді. Тапсырмалар орындалуда Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
«Қол шапалақтау»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны https://wordwall.net/play/77751/449/804
|
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Жаңа материалды меңгеру
- Ақпарат деп нені атауға болады? - Музыка тыңдасаң, жаңалық естісең, кітап оқысаң, теледидар көрсең, яғни сен ақпарат аласың.
Ақпаратты тыңдауға, ұстауға, көруге, байқап көруге, иіскеуге және заттың қасиеттерін анықтауға болады. Бұл ақпаратты қабылдау тәсілдері деп аталады.
Сергіту сәтті Бекіту
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Сұрақтарға жауап береді Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Сергіту сәтті орындау Дескриптор: - сөздерді жазады - ақпаратты қабылдау тәсілдерін анықтайды - интерактивті тапсырмаларды орындайды |
Мақтау «Қол шапалақтау»
Дұрыс тапсырмалар
Тапсырманы орындау қиынға соқты
Мақтау «Қол шапалақтау» |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/watch?v=pjty23e1c24 https://learningapps.org/watch?v=pi0p79rec24 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақ қорытындысы. Рефлексия. 1. Ақпарат дегеніміз не? 2. Ақпаратты қабылдаудың қандай тәсілдері бар?
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз

























