|
Бөлім: |
Ақпаратты ұсыну |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.1 әртүрлі ақпарат түрлерінің мысалдарын келтіру және ақпаратты әртүрлі нысандарда ұсыну; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі ақпаратқа мысалдар келтіреді және ақпараттың компьютерде берілуін түсінеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Топқа бөлу «Ойтүрткі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 20 минут |
Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. «Кинометафора» ӘДІСІ. Жаңа тақырып бойынша бейнежазба арқылы оқушыларға ой тастаймын. Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі №1 тапсырма. арқылы талдау жүргіземін. (Теориалық білімді практикамен ұштастыра отырып түсіндіру) ЕББҚ бар оқушылар топ мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №2 тапсырма. Кесте толтыру
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
|
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді.
Оқушылар компьютерде тапсырма орындайды.
|
Топтар бір –біріне комментарий айту арқылы бағалайды
Дескриптор:
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз
Компьютер, үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия - не білдім, нені үйрендім - не түсініксіз болды - немен жұмыс істеу қажет Үйге тапсырма: §1 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің айналамыздағы ақпарат 5 -сынып
Біздің айналамыздағы ақпарат 5 -сынып
|
Бөлім: |
Ақпаратты ұсыну |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.1 әртүрлі ақпарат түрлерінің мысалдарын келтіру және ақпаратты әртүрлі нысандарда ұсыну; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі ақпаратқа мысалдар келтіреді және ақпараттың компьютерде берілуін түсінеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Топқа бөлу «Ойтүрткі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 20 минут |
Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. «Кинометафора» ӘДІСІ. Жаңа тақырып бойынша бейнежазба арқылы оқушыларға ой тастаймын. Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі №1 тапсырма. арқылы талдау жүргіземін. (Теориалық білімді практикамен ұштастыра отырып түсіндіру) ЕББҚ бар оқушылар топ мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №2 тапсырма. Кесте толтыру
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
|
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді.
Оқушылар компьютерде тапсырма орындайды.
|
Топтар бір –біріне комментарий айту арқылы бағалайды
Дескриптор:
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз
Компьютер, үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия - не білдім, нені үйрендім - не түсініксіз болды - немен жұмыс істеу қажет Үйге тапсырма: §1 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
шағым қалдыра аласыз













