|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің айналымыздағы ақпарат. Қауіпсіздік техникасы. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.2- әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету 3.1.3.1 цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Ақпарат» ұғымы туралы анықтама береді, қабылдауына қарай ақпарат түрлерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
суреттерге қарап ақпарат алу жолдарын көрсетеді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Қауіпсіздік техникасын сақтау ережелерінің дұрыс және бұрыс жақтарын ажыратады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Презентацияда 2-6 слайдтарда суреттер көрсетілген. -Суреттерді көрейік. -Суреттерге қарап, ақпарат көздерін ата. -Бұлар неліктен ақпарат көздері болып саналады? -Біз суреттерден не көрдік, не білдік? -Бұл суреттер бізге ақпарат береді. ҚБ: жұлдыз /1 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарға жауап береді. |
Жұлдыз 1 балл |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Презентация. Ақпарат-қоршаған ортада болып жатқан құбылыстар мен хабарлар туралы мәліметтер, ал қоршаған орта-ақпарат көзі. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Үштік» әдісі -Қалай ойлайсың, ақпаратты тек адам ғана пайдалана ма? Жануарлар мен өсімдіктер ше? Мысалдар келтір. Дескриптор: -жануарлар ақпаратты қалай қолданатыны туралы мысалдар келтіреді; -өсімдіктер ақпаратты қалай қолданатыны туралы мысалдар келтіреді. ҚБ: жұлдыз /4 балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Жұмыс дәптері, 6-7 бет. Дескриптор: -суреттерге қарап ақпарат алу жолдарын көрсетеді; -өзі пайдаланатын ақпарат көздерін жасыл түспен бояйды; -қалғандарын қызыл түспен бояйды. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ Жеке жұмыс.3-тапсырма. Жұмыс дәптері, 9 бет. Дескриптор: -суретке қарап дұрыс әрекеттерді жасыл түспен белгілейді; -бұрыс әрекеттерді қызыл түспен белгілейді. ҚБ: жұлдыз / 3 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Презентациямен танысады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Жұлдыз Жұлдыз Жұлдыз |
Презентация Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Жасыл түс- Мен бұл тақырыпты толық түсіндім Сары түс – Мен жартылай түсіндім Қызыл түс- Мен мүлдем түсінбедім |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 1, жұмыс дәптері 8-бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің айналымыздағы ақпарат. Қауіпсіздік техникасы.
Біздің айналымыздағы ақпарат. Қауіпсіздік техникасы.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің айналымыздағы ақпарат. Қауіпсіздік техникасы. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.2- әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету 3.1.3.1 цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Ақпарат» ұғымы туралы анықтама береді, қабылдауына қарай ақпарат түрлерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
суреттерге қарап ақпарат алу жолдарын көрсетеді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Қауіпсіздік техникасын сақтау ережелерінің дұрыс және бұрыс жақтарын ажыратады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Презентацияда 2-6 слайдтарда суреттер көрсетілген. -Суреттерді көрейік. -Суреттерге қарап, ақпарат көздерін ата. -Бұлар неліктен ақпарат көздері болып саналады? -Біз суреттерден не көрдік, не білдік? -Бұл суреттер бізге ақпарат береді. ҚБ: жұлдыз /1 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарға жауап береді. |
Жұлдыз 1 балл |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Презентация. Ақпарат-қоршаған ортада болып жатқан құбылыстар мен хабарлар туралы мәліметтер, ал қоршаған орта-ақпарат көзі. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Үштік» әдісі -Қалай ойлайсың, ақпаратты тек адам ғана пайдалана ма? Жануарлар мен өсімдіктер ше? Мысалдар келтір. Дескриптор: -жануарлар ақпаратты қалай қолданатыны туралы мысалдар келтіреді; -өсімдіктер ақпаратты қалай қолданатыны туралы мысалдар келтіреді. ҚБ: жұлдыз /4 балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Жұмыс дәптері, 6-7 бет. Дескриптор: -суреттерге қарап ақпарат алу жолдарын көрсетеді; -өзі пайдаланатын ақпарат көздерін жасыл түспен бояйды; -қалғандарын қызыл түспен бояйды. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ Жеке жұмыс.3-тапсырма. Жұмыс дәптері, 9 бет. Дескриптор: -суретке қарап дұрыс әрекеттерді жасыл түспен белгілейді; -бұрыс әрекеттерді қызыл түспен белгілейді. ҚБ: жұлдыз / 3 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Презентациямен танысады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Жұлдыз Жұлдыз Жұлдыз |
Презентация Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Жасыл түс- Мен бұл тақырыпты толық түсіндім Сары түс – Мен жартылай түсіндім Қызыл түс- Мен мүлдем түсінбедім |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 1, жұмыс дәптері 8-бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














