Тақырып бойынша 11 материал табылды

Біздің аула 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім: Бізді қоршаған әлем

Мектеп: Архипов орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:Қалиева Д.Н.

Сынып:1

Күні:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Біздің аула № 28. 2 тоқсан № 12

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім\ не туралы екенін түсіну.

1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен көптік\жіктік жалғауларын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: аулаға қатысты белсенді лексиканы еркін қолдана алады, аулада не бар екенін айта алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырып бойынша сұрақтар қоя алады, тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: ауладағы басқа заттарды да атай алады, сабақта үйренген материалды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсініп, сурет бойынша өз ойларын білдіре алады.

Пәнге тән лексика мен терминология: гүл, біздің, ағаш, нелер?, кімдер?

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Ишара: ым-ишара арқылы қимылдарды білдіру

Алдыңғы білім

« Жұмбақ сөз» әдісі. Сурет таратамын. Оқушы қолындағы аңды қимылмен сипаттайды. Қалған оқушылар оны табу қажет. Тапқан оқушы сұрақ қояды. Мысалы: Қоян. Қоян қандай?




Сабақ барысы


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

(2-5минут)


Сәлемдесу. Сабаққа қатысымын тексеру.

Шаттық шеңбері.

Мен саған гүл сыйлаймын, себебі............ әдемісің, жақсысың, 5-ке оқисың, досымсың, көршімсің

4-ші артықты тап. (әдісімен сабақ тақырыбын ашу)

Аудиотаспа



Сабақтың ортасы

(6-30минут)






























Сергіту сәті.

1-тапсырма. Аудиовизуалды тапсырмалардан материалдан мәтін тыңдау.

Мынау – аула. Аула үлкен. Аулада ағаштар, гүлдер бар. Тыңдайды, қайталайды. Мұғалім көмегімен аударма жасайды. Ағаштар, гүлдер сөздеріне тоқталу. Көптік жалғау.

Shape1

ЕСТЕ САҚТА!






Айдары бойынша мұғалім оқушыларды бала, ағаш, жұлдыз, гүл сөздерінің көпше түрімен таныстырады. Оқушылар сурет бойынша сөздерді көпше түрде қолдануға жаттығады: бала – балалар, ағаш – ағаштар, гүл – гүлдер, жұлдыз – жұлдыздар.












2-тапсырма. Оқушылар сурет арқылы толықтырып айту арқылы аула туралы мәтінді қайталайды. /Аулада ағаштар бар. Аулада гүлдер бар./


Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп –кішкентай ағаштар

Су құйғанда өседі


3 -тапсырма. Тыңда үлгі бойынша айт.

Мынау – біздің аула. Біздің аула үлкен. Аулада ағаштар гүлдер бар. Мен аулада ойнаймын.



Суреттер,

кестелер,

сергіту сәті











Сабақтың соңы

(35-40 минут)











Дәптермен жұмыс.






















Қорытынды

(ж.ж) Сурет беріледі, сурет бойынша жұбын табу.


Бала Балалар

Гүл Гүлдер

Велосипед Велосипедтер


4-тапсырмада, 55-бетте оқушылар мәтін бойынша қойылатын сұрақтарға жауап беруге жаттығады. Оқушылар мынадай дағдыларды игеруі тиіс: мұғалімнің сұрақтарына /Аула қандай? Аулада не бар? Сен аулада не істейсің? / жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу.


Оқушылар өз аулаларының суретін салады. Оны сипаттап айтады.


Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.


Белгіле.Сұраққа жауап бер. Аулада не бар? Сен аулада не істейсің?












Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылармен кері байланыс орнату. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

Үлестірме қағаз,

сурет, үнтаспа















1 жұмыс дәптері.


Қосымша ақпарат


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.

2.

























Бағалау критерийлері

Дескриптор

3 сөз айтса

4 сөз айтса

5 сөз айтса

1.Тыңдаған мәтінді түсінеді.


2.Тыңдаған материалдан үй жануарларын ажыратады.


Үй жануарларын видео, аудиодиск арқылы тыңдайды, көреді, айтады.

Суретіне қарап қорғау,диалог құру арқылы үй жануарларын ажырата алады.


1



1

2



2

3



3


12 ұпай – 5; 8 ұпай – 4; 5 ұпай – 3;


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.01.2019
654
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12