|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тыныштықова Ж.Ә |
|
|
Күні: |
27.11.2025ж |
|
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Біздің денсаулығымыз өз қолымызда. Қауіпсіздік сабағы «Жедел қызметтерге қалай қоңырау шалуға болады?» (10 минут) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дұрыс тамақтану, уақытылы тамақтану туралы түсінік қалыптастыру; оқушылардың ой-өрісін дамыту, салауатты өмір салтын ұстануға дәріптеу. |
|
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Жауапкершілік-табыстың көзі» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Үш тілде амандасу Қайырлы күн, ұстазым! Қайырлы күн, достарым, Шеңберге тұрайық, Жылулық сыйлайық! Добрый день, учитель! Добрый день, друзья! Посмотрите друг на друга Пожелайте добра! Good afternoon, good afternoon, Good afternoon to you, Good afternoon, good afternoon, We are glad to see you! «Ғажайып қорап» әдісі Оқушыларға ішінде айна жасырылған қара жәшік көрсету. Ол жәшіктің ішіне сыныптың ең керемет, ең ақылды, ең тәртіпті оқушысын жасыру. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. «Құпия суреттер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын анықтату. Топ аттарын жариялау І топ А дәрумені ІІ топ В дәрумені ІІІ топ С дәрумені. |
Оқушылар хормен айтады. Әр бала қара жәшіктің ішіне қарай отырып, өз бейнесін көреді. Оқушылар конверттегі суреттерді пайдалы және зиянды деп бөліп қарастырады.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Мұғалімнің мадақтау сөзі Алма арқылы бағалау «Бәрекелді!», «Жарайсың!» «Тамаша!» «Керемет!» |
Презентация-1 Қорап, айна Презентация-2 |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 2 минут 7 минут 1 минут 5 минут 5 минут |
Мағынаны ашу. Дұрыс тамақтану жадынамасымен таныстыру. А,В,С дәрумендері туралы бейнежазба көрсету. КВЕСТ-ОЙЫН: “Супер Денсаулық Жолында!” Мақсаты: балалардың денсаулық туралы түсінігін кеңейту, қозғалыс, ойлау, топта жұмыс істеу қабілетін дамыту. Жасы: 1 сынып Ұзақтығы: 10–15 минут Кезең саны: 5 тапсырма + финал ⸻ ? Басталуы Мұғалім айтады: «Балалар! Денсаулық қалашығына хош келдіңдер! Бүгін Супер-Балаға көмектесіп, денсаулықтың 5 қазынасын табамыз. Әр қазына — бір тапсырма. Барлығын орындасақ, соңында “Денсаулық суперкапы” алып шығамыз!» ⸻ ? 1-ҚАЗЫНА: ДҰРЫС ТАМАҚТАНУ Тапсырма: Мұғалім пайдалы және зиянды тағамдардың суреттерін көрсетеді. Балалар не істейді? Пайдалы тағамды — жасыл шеңберге, зияндысын — қызыл шеңберге қояды. Суреттерге идеялар: ? алма ? сәбіз ? кәмпит ? фри ? ботқа ? газдалған сусын Құпия сөз: «Дұрыс тамақтанған дене – күшті дене!» ⸻ ? 2-ҚАЗЫНА: ТАЗАЛЫҚ ЕЛІ Тапсырма: Суреттер беріледі: ? қол жуу ? тіс тазалау ? кеш ұйықтау ? бөтелкені ауызбен ашу Балалар: дұрыс гигиена әрекеттерін таңдап, себебін айтады. Құпия сөз: «Тазалық – денсаулықтың бастауы!» ⸻ ? 3-ҚАЗЫНА: ҚОЗҒАЛЫС АЛАҢЫ Тапсырма: Қозғалыс квесті Мұғалім айтады: – 5 рет секір – 3 рет қол шапалақта – 1 айналып шық Бұл денені шынықтырудың ойын түрі. Құпия сөз: «Қозғалған бала – қуаты мол бала!» ⸻ ? 4-ҚАЗЫНА: ТАЗА АУА СЫРЫ Тапсырма: «Қайсысы дұрыс?» Суреттер: ? далада ойнап жүрген бала ? теледидар алдында ұзақ отырған бала ? телефонға көп қарап отырған бала ? велосипедпен жүрген бала Балалар таза ауада жасалатын пайдалы әрекеттерді таңдайды. Құпия сөз: «Таза ауа – таза ой!» ⸻ ? 5-ҚАЗЫНА: КӨҢІЛ-КҮЙ СТАНСАСЫ Тапсырма: Эмоция смайликтерін көрсетіңіз ???? Балалар жауап береді: – Денсаулыққа қайсысы жақсы? – Қалай көңілді боламыз? Құпия сөз: «Көңілді бала – дені сау бала!» ⸻ ? ФИНАЛ: “ДЕНСАУЛЫҚ СУПЕРКАПЫ” Балалар барлық құпия сөзді қосады: “Дұрыс тамақтан – таза бол – көп қозғалт – таза ауа жұт – көңілді жүр!” Мұғалім әр балаға жұлдызша, медаль немесе «Супер Денсаулық Батырлары!» деген сертификат бере алады. |
Бейнежазбаны тамашалайды, білгендерімен бөліседі. І топ газдалған сусынға, ІІ топ қытырлаққа, ІІІ топ бояғыштар қосылған тәттілерге тәжірибе жасайды А3 форматындағы көрсетілген жемістер мен көкөністердің қай дәруменге жататынын анықтайды. Постер қорғайды. Тақтадағы ұяшықтарды пайдалана отырып, мақал-мәтелдерді жалғастырады, жұмбақтар шешеді. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері
Мұғалімнің мадақтау сөздері
Бағалау стикерлері
Бағалау стикерлері |
https://www.youtube.com/watch?v=QCA0Ict2xJI Қытырлақтар, газды сусын, бояғыштар қосылған тәтті, сүт, жылы су, майлық қағаз https://www.youtube.com/watch?v=by8NcRAsRAE АЗ қағаз маркер WordWall бағдарламасы |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Plickers» тәсілі арқылы меңгерген материалдары бойынша 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмаларын орындайды. Қорытындысы тақта бетіне шығады. |
Әр бала қолындағы Qr-кодты тест сұрақтарына орай, тиісті нұсқаларын көтереді. |
Өз-өздерін бағалап, сабақтың өн бойында жинаған баллдарын айтады. |
Презентация-8 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің денсаулығымыз өз қолымызда
Біздің денсаулығымыз өз қолымызда
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тыныштықова Ж.Ә |
|
|
Күні: |
27.11.2025ж |
|
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Біздің денсаулығымыз өз қолымызда. Қауіпсіздік сабағы «Жедел қызметтерге қалай қоңырау шалуға болады?» (10 минут) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дұрыс тамақтану, уақытылы тамақтану туралы түсінік қалыптастыру; оқушылардың ой-өрісін дамыту, салауатты өмір салтын ұстануға дәріптеу. |
|
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Жауапкершілік-табыстың көзі» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Үш тілде амандасу Қайырлы күн, ұстазым! Қайырлы күн, достарым, Шеңберге тұрайық, Жылулық сыйлайық! Добрый день, учитель! Добрый день, друзья! Посмотрите друг на друга Пожелайте добра! Good afternoon, good afternoon, Good afternoon to you, Good afternoon, good afternoon, We are glad to see you! «Ғажайып қорап» әдісі Оқушыларға ішінде айна жасырылған қара жәшік көрсету. Ол жәшіктің ішіне сыныптың ең керемет, ең ақылды, ең тәртіпті оқушысын жасыру. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. «Құпия суреттер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын анықтату. Топ аттарын жариялау І топ А дәрумені ІІ топ В дәрумені ІІІ топ С дәрумені. |
Оқушылар хормен айтады. Әр бала қара жәшіктің ішіне қарай отырып, өз бейнесін көреді. Оқушылар конверттегі суреттерді пайдалы және зиянды деп бөліп қарастырады.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Мұғалімнің мадақтау сөзі Алма арқылы бағалау «Бәрекелді!», «Жарайсың!» «Тамаша!» «Керемет!» |
Презентация-1 Қорап, айна Презентация-2 |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 2 минут 7 минут 1 минут 5 минут 5 минут |
Мағынаны ашу. Дұрыс тамақтану жадынамасымен таныстыру. А,В,С дәрумендері туралы бейнежазба көрсету. КВЕСТ-ОЙЫН: “Супер Денсаулық Жолында!” Мақсаты: балалардың денсаулық туралы түсінігін кеңейту, қозғалыс, ойлау, топта жұмыс істеу қабілетін дамыту. Жасы: 1 сынып Ұзақтығы: 10–15 минут Кезең саны: 5 тапсырма + финал ⸻ ? Басталуы Мұғалім айтады: «Балалар! Денсаулық қалашығына хош келдіңдер! Бүгін Супер-Балаға көмектесіп, денсаулықтың 5 қазынасын табамыз. Әр қазына — бір тапсырма. Барлығын орындасақ, соңында “Денсаулық суперкапы” алып шығамыз!» ⸻ ? 1-ҚАЗЫНА: ДҰРЫС ТАМАҚТАНУ Тапсырма: Мұғалім пайдалы және зиянды тағамдардың суреттерін көрсетеді. Балалар не істейді? Пайдалы тағамды — жасыл шеңберге, зияндысын — қызыл шеңберге қояды. Суреттерге идеялар: ? алма ? сәбіз ? кәмпит ? фри ? ботқа ? газдалған сусын Құпия сөз: «Дұрыс тамақтанған дене – күшті дене!» ⸻ ? 2-ҚАЗЫНА: ТАЗАЛЫҚ ЕЛІ Тапсырма: Суреттер беріледі: ? қол жуу ? тіс тазалау ? кеш ұйықтау ? бөтелкені ауызбен ашу Балалар: дұрыс гигиена әрекеттерін таңдап, себебін айтады. Құпия сөз: «Тазалық – денсаулықтың бастауы!» ⸻ ? 3-ҚАЗЫНА: ҚОЗҒАЛЫС АЛАҢЫ Тапсырма: Қозғалыс квесті Мұғалім айтады: – 5 рет секір – 3 рет қол шапалақта – 1 айналып шық Бұл денені шынықтырудың ойын түрі. Құпия сөз: «Қозғалған бала – қуаты мол бала!» ⸻ ? 4-ҚАЗЫНА: ТАЗА АУА СЫРЫ Тапсырма: «Қайсысы дұрыс?» Суреттер: ? далада ойнап жүрген бала ? теледидар алдында ұзақ отырған бала ? телефонға көп қарап отырған бала ? велосипедпен жүрген бала Балалар таза ауада жасалатын пайдалы әрекеттерді таңдайды. Құпия сөз: «Таза ауа – таза ой!» ⸻ ? 5-ҚАЗЫНА: КӨҢІЛ-КҮЙ СТАНСАСЫ Тапсырма: Эмоция смайликтерін көрсетіңіз ???? Балалар жауап береді: – Денсаулыққа қайсысы жақсы? – Қалай көңілді боламыз? Құпия сөз: «Көңілді бала – дені сау бала!» ⸻ ? ФИНАЛ: “ДЕНСАУЛЫҚ СУПЕРКАПЫ” Балалар барлық құпия сөзді қосады: “Дұрыс тамақтан – таза бол – көп қозғалт – таза ауа жұт – көңілді жүр!” Мұғалім әр балаға жұлдызша, медаль немесе «Супер Денсаулық Батырлары!» деген сертификат бере алады. |
Бейнежазбаны тамашалайды, білгендерімен бөліседі. І топ газдалған сусынға, ІІ топ қытырлаққа, ІІІ топ бояғыштар қосылған тәттілерге тәжірибе жасайды А3 форматындағы көрсетілген жемістер мен көкөністердің қай дәруменге жататынын анықтайды. Постер қорғайды. Тақтадағы ұяшықтарды пайдалана отырып, мақал-мәтелдерді жалғастырады, жұмбақтар шешеді. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері
Мұғалімнің мадақтау сөздері
Бағалау стикерлері
Бағалау стикерлері |
https://www.youtube.com/watch?v=QCA0Ict2xJI Қытырлақтар, газды сусын, бояғыштар қосылған тәтті, сүт, жылы су, майлық қағаз https://www.youtube.com/watch?v=by8NcRAsRAE АЗ қағаз маркер WordWall бағдарламасы |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Plickers» тәсілі арқылы меңгерген материалдары бойынша 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмаларын орындайды. Қорытындысы тақта бетіне шығады. |
Әр бала қолындағы Qr-кодты тест сұрақтарына орай, тиісті нұсқаларын көтереді. |
Өз-өздерін бағалап, сабақтың өн бойында жинаған баллдарын айтады. |
Презентация-8 |
шағым қалдыра аласыз













