|
Бөлім |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің жобамыз |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
тірек сөздерді қатыстыра отырып санамақ құрау |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 5 –жаттығу 68 –бет «Сыңарын тап» ойыны Берілген сөздердің сыңарын сәйкестендір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Ауыз әдебиеті үлгілерінің қайсысы таныс Мысал келтір 1)«Қ» әрпі бар сөздерді көркем жаз.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ауыз әдебиетінің қандай түрлерімен таныссың? |
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздердің сыңарын сәйкестендіреді
Өзіне таныс ауыз әдебиетінің бір түріне мысал келтіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -жалпы есімдерді көшіріп жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -ауыз әдебиетінің бір түрін атайды-1б -мысал келтіреді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Сөздер жазылған А4 Оқулық 1–жаттығу 69 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Санамақ құрастыр Әрі қарай жалғастыр ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Санамақ құрастырады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -санамақтың бірінші жолын құрастырады-1б - санамақтың екінші жолын құрастырады-1б - санамақтың үшінші жолын құрастырады-1б - санамақтың жалғастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 2-жаттығу 69-бет Дәптер қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Із кесуші» әдісі Білім , еңбек, достық жайлы мақал –мәтелдер жаз. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1.сөйлемдерді аяқтап жазады
|
Дескриптор: -білім жайлы мақал-мәтел жазады-1б -еңбек жайлы мақал-мәтел жазады-1б -достық жайлы мақал-мәтел жазады-1б |
дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Ноутбук» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 Жарайсың! смайлигі ) Үй тапсырмасы 4-жаттығу 69-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған ноутбук суреті, смайликтер (Жарайсың!Жақсы!Талпын!) |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің жобамыз наурыз ҚМЖ 2 сынып
Біздің жобамыз наурыз ҚМЖ 2 сынып
|
Бөлім |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің жобамыз |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
тірек сөздерді қатыстыра отырып санамақ құрау |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 5 –жаттығу 68 –бет «Сыңарын тап» ойыны Берілген сөздердің сыңарын сәйкестендір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Ауыз әдебиеті үлгілерінің қайсысы таныс Мысал келтір 1)«Қ» әрпі бар сөздерді көркем жаз.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ауыз әдебиетінің қандай түрлерімен таныссың? |
Тапсырманы тексертеді
Берілген сөздердің сыңарын сәйкестендіреді
Өзіне таныс ауыз әдебиетінің бір түріне мысал келтіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -жалпы есімдерді көшіріп жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -ауыз әдебиетінің бір түрін атайды-1б -мысал келтіреді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Сөздер жазылған А4 Оқулық 1–жаттығу 69 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Санамақ құрастыр Әрі қарай жалғастыр ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Санамақ құрастырады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -санамақтың бірінші жолын құрастырады-1б - санамақтың екінші жолын құрастырады-1б - санамақтың үшінші жолын құрастырады-1б - санамақтың жалғастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 2-жаттығу 69-бет Дәптер қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Із кесуші» әдісі Білім , еңбек, достық жайлы мақал –мәтелдер жаз. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1.сөйлемдерді аяқтап жазады
|
Дескриптор: -білім жайлы мақал-мәтел жазады-1б -еңбек жайлы мақал-мәтел жазады-1б -достық жайлы мақал-мәтел жазады-1б |
дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Ноутбук» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 Жарайсың! смайлигі ) Үй тапсырмасы 4-жаттығу 69-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған ноутбук суреті, смайликтер (Жарайсың!Жақсы!Талпын!) |
|
шағым қалдыра аласыз













