|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің жобамыз Сын есімдерді ажырату |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дара және күрделі етістіктерді анықтау |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 95-бет «Таза тақта» әдісі Сын есім болатын сөздерді тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Сын есім болатын сөздерді табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Суреттегі заттар туралы жұмбақ құрастыр.
ЕББҚ Суреттегі заттарды сипатта Талқылау сұрақтары: 1.Сын есім қандай сұрақтарға жауап береді? |
1. суреттегі заттың біреуін таңдап, сипаттайды 2.таңдаған заты туралы жұмбақ құрастырады 3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -суреттегі заттың біреуін таңдап, сипаттайды(1б) -таңдаған заты туралы жұмбақ құрастырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -заттарды сипаттайды |
Оқулық 1-жаттығу 96-бет дәптер қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Ізден» әдісі Ішінде сын есімі бар жұмбақтар іздеп тап. Ондағы сын есімдірдің рөлін түсіндір. ЕББҚ Қандай жұмбақ білесің? Талқылау сұрақтары: 1.Сын есімнің ережесін айта аласың ба? |
1. сын есімі бар жұмбақты айтады 2.сын есімдердің рөлін түсіндіреді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -сын есімі бар жұмбақты айтады(1б) -сын есімдердің рөлін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 2-жаттығу 97-бет Ламинат маркер |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс Назым қандай оқушы екенін анықтайтын сөздерді торкөзге жаз |
1. сөздерді торкөзге жазады 2.тапсырма құрастырады 3.жұмысын қорғайды 4.қорытынды шығарады
|
Мадақтау Дескриптор: -сөздерді торкөзге жазады(1б)(3 сөзден кем емес) -ұқсас тапсырма құрастырады(1б) -жұмысын қорғайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма 3-жаттғу 97-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің жобамыз Сын есімдерді ажырату ҚМЖ 2-сынып
Біздің жобамыз Сын есімдерді ажырату ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің жобамыз Сын есімдерді ажырату |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дара және күрделі етістіктерді анықтау |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 95-бет «Таза тақта» әдісі Сын есім болатын сөздерді тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Сын есім болатын сөздерді табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Суреттегі заттар туралы жұмбақ құрастыр.
ЕББҚ Суреттегі заттарды сипатта Талқылау сұрақтары: 1.Сын есім қандай сұрақтарға жауап береді? |
1. суреттегі заттың біреуін таңдап, сипаттайды 2.таңдаған заты туралы жұмбақ құрастырады 3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -суреттегі заттың біреуін таңдап, сипаттайды(1б) -таңдаған заты туралы жұмбақ құрастырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -заттарды сипаттайды |
Оқулық 1-жаттығу 96-бет дәптер қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Ізден» әдісі Ішінде сын есімі бар жұмбақтар іздеп тап. Ондағы сын есімдірдің рөлін түсіндір. ЕББҚ Қандай жұмбақ білесің? Талқылау сұрақтары: 1.Сын есімнің ережесін айта аласың ба? |
1. сын есімі бар жұмбақты айтады 2.сын есімдердің рөлін түсіндіреді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -сын есімі бар жұмбақты айтады(1б) -сын есімдердің рөлін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 2-жаттығу 97-бет Ламинат маркер |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс Назым қандай оқушы екенін анықтайтын сөздерді торкөзге жаз |
1. сөздерді торкөзге жазады 2.тапсырма құрастырады 3.жұмысын қорғайды 4.қорытынды шығарады
|
Мадақтау Дескриптор: -сөздерді торкөзге жазады(1б)(3 сөзден кем емес) -ұқсас тапсырма құрастырады(1б) -жұмысын қорғайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма 3-жаттғу 97-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













