Сабақтың тақырыбы: Біздің өміріміздегі дизайн
|
Бөлім: |
Дизайн теориясы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Барлыбаева Г.К. |
|||||
|
Күні: |
04.11.24 |
|||||
|
Сынып:10-А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің өміріміздегі дизайн |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 "Дизайн", "қолдану" ұғымдардың түсіндіру 10.2.1.2 түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: «Дизайн» ұғымын анықтайды Web-беттің дизайны қандай болатынын біледі Web-беттің дизайн принциптерін біледі |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Әділдікке, табандылыққа, ынтымақтастыққа |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
1. Оқушыларды ұйымдастыру, сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. 2. "Дизайн" дегеніміз не? деген сұрақ қою арқылы сабақты бастау. |
Оқушылар жауап береді, өз ойларын ортаға салады. |
Қолпаштау арқылы |
Интерактивті тақта, слайдтар |
||
|
Сабақтың ортасы
30 мин |
1. Дизайнның түрлері туралы қысқаша теориялық ақпарат беру (графикалық дизайн, интерьер дизайны, web-дизайн). 2. Web-бет дизайнының негізгі принциптерін түсіндіру (үйлесім, қарапайымдылық, қолжетімділік, эстетика). 3. Визуалдық материалдар көрсету арқылы дизайн принциптерін түсіндіру. |
1. Дизайн түрлерін талқылайды. 2. Презентациядан мысалдарды көреді, талдайды. 3. Жаңа ақпаратты дәптерлеріне жазады. |
Ауызша мадақтау, кері байланыс |
Презентация, мысал суреттер, маркер |
||
|
|
Web-дизайн – бұл ақпараттық дизайн. Оның негізгі мақсаты тұтынушыларға ақпаратты түсінікті және қызықты ұсыну. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Әр түрлі жастағы аудиторияға арналған сайттың дизайнын жасаған кезде неге кеөңіл бөлу керек? Желіден ресурстарды қарап, өдеріңе үнаған жұмыстардың бірін таңдаңдар, оны талдап және сұрақтарға жауап беріңдер: -Бұл ресурс кімге бағытталған? -Сайттың қандай элементтері оның белгілі бір жасқа немесе кәсіпке бағытталғанын білдіреді? 2-тапсырма. Web-беттің макетін салыңдар, оған мәтін мен фон қосыңдар, олардың арасында қандай контраст болу керек екенін анықтап, қорытынды жасаңдар. 3-тапсырма. Интернеттегі қорларды пайдаланып, сайттағы объектілердің өзара әркеттесуінің түрлі жолдарын қарастырыңдар. |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Графикалық редакторды біледі
Дескриптор: Web-бет жасай алады; Түстер үйлесімін анықтай алады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік жауап»
|
Ақпараттық мәтін
|
||
|
Практикалық жұмыс |
1. Оқушыларға өздері қалаған Web-беттің дизайнын құру тапсырмасы беріледі. 2. Топтық жұмыс: оқушылар өз ойларымен бөлісіп, ұсыныстар жасайды. |
Топтық талқылау арқылы өз идеяларын ұсынады, шағын дизайн эскизін жасайды. |
Жұмыстың аяқталуына қарай бағалау |
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин. |
1.Web-парақшаға қандай ақпаратты орналастыруға болады? 2.Интернет сайттың алдына қандай мақсаттар қойылады? |
Оқушылар сабақта нені меңгерді, нені меңгермеді? Өздерін бағалау парақшасы арқылы анықтау. |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің өмірімдегі дизайн
Біздің өмірімдегі дизайн
Сабақтың тақырыбы: Біздің өміріміздегі дизайн
|
Бөлім: |
Дизайн теориясы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Барлыбаева Г.К. |
|||||
|
Күні: |
04.11.24 |
|||||
|
Сынып:10-А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің өміріміздегі дизайн |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 "Дизайн", "қолдану" ұғымдардың түсіндіру 10.2.1.2 түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: «Дизайн» ұғымын анықтайды Web-беттің дизайны қандай болатынын біледі Web-беттің дизайн принциптерін біледі |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Әділдікке, табандылыққа, ынтымақтастыққа |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
1. Оқушыларды ұйымдастыру, сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. 2. "Дизайн" дегеніміз не? деген сұрақ қою арқылы сабақты бастау. |
Оқушылар жауап береді, өз ойларын ортаға салады. |
Қолпаштау арқылы |
Интерактивті тақта, слайдтар |
||
|
Сабақтың ортасы
30 мин |
1. Дизайнның түрлері туралы қысқаша теориялық ақпарат беру (графикалық дизайн, интерьер дизайны, web-дизайн). 2. Web-бет дизайнының негізгі принциптерін түсіндіру (үйлесім, қарапайымдылық, қолжетімділік, эстетика). 3. Визуалдық материалдар көрсету арқылы дизайн принциптерін түсіндіру. |
1. Дизайн түрлерін талқылайды. 2. Презентациядан мысалдарды көреді, талдайды. 3. Жаңа ақпаратты дәптерлеріне жазады. |
Ауызша мадақтау, кері байланыс |
Презентация, мысал суреттер, маркер |
||
|
|
Web-дизайн – бұл ақпараттық дизайн. Оның негізгі мақсаты тұтынушыларға ақпаратты түсінікті және қызықты ұсыну. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Әр түрлі жастағы аудиторияға арналған сайттың дизайнын жасаған кезде неге кеөңіл бөлу керек? Желіден ресурстарды қарап, өдеріңе үнаған жұмыстардың бірін таңдаңдар, оны талдап және сұрақтарға жауап беріңдер: -Бұл ресурс кімге бағытталған? -Сайттың қандай элементтері оның белгілі бір жасқа немесе кәсіпке бағытталғанын білдіреді? 2-тапсырма. Web-беттің макетін салыңдар, оған мәтін мен фон қосыңдар, олардың арасында қандай контраст болу керек екенін анықтап, қорытынды жасаңдар. 3-тапсырма. Интернеттегі қорларды пайдаланып, сайттағы объектілердің өзара әркеттесуінің түрлі жолдарын қарастырыңдар. |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Графикалық редакторды біледі
Дескриптор: Web-бет жасай алады; Түстер үйлесімін анықтай алады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік жауап»
|
Ақпараттық мәтін
|
||
|
Практикалық жұмыс |
1. Оқушыларға өздері қалаған Web-беттің дизайнын құру тапсырмасы беріледі. 2. Топтық жұмыс: оқушылар өз ойларымен бөлісіп, ұсыныстар жасайды. |
Топтық талқылау арқылы өз идеяларын ұсынады, шағын дизайн эскизін жасайды. |
Жұмыстың аяқталуына қарай бағалау |
|||
|
Сабақтың соңы 7 мин. |
1.Web-парақшаға қандай ақпаратты орналастыруға болады? 2.Интернет сайттың алдына қандай мақсаттар қойылады? |
Оқушылар сабақта нені меңгерді, нені меңгермеді? Өздерін бағалау парақшасы арқылы анықтау. |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||
шағым қалдыра аласыз













