Біздің өміріміздегі алгоритм
|
Бөлім: |
Біздің өміріміздегі алгоритм (ортақ тақырыптар: "Тағам және сусындар", "Дені саудың – жаны сау") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Үмбетова Аяулым Талғатқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің өміріміздегі алгоритм |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.1.1 Алгоритм, әрекет және команда ұғымдарын түсіндіру. 1.3.1.2 Орындаушы және оның командалар жүйесін анықтап алгоритм құру 1.3.1.3 Алгоритм түрлерін өмірмен байланыстырып мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Алгоритм, әрекет, команда ұғымдарын түсіндіруді үйрену; өмірде алгоритмдердің әр түрлі түрлерін қолдану мысалдарын келтіреді; Сызықтық алгоритмдерді құруды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
Ұймдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақсаттық атмосферасын қалыптастыру. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы |
1. Жаңа тақырыпқа кіріспе. Ой қозғау. Балалар ,сіздер әр түрлі ойындар ойнағанды ұнататын шығарсыздар. Берілген суреттерге қарап, ойынды айт. Бұл ойын қалай аталады?
Егер біз 3-суреттегі әрекетті 1-суретпен орын ауыстырсақ не болады? Мұндай әрекеттен қандай нәтиже шығады? Арманды жеңу үшін оған белгілі бір іс- қимыл тәртібін орындау керек. Бұл тәртіптің қалай аталатынын білу үшін сендерге берілген ребусты шешу қажет С Оқулықтан 22-бетті ашып, анықтамаларды түсініп оқимыз: Алгоритм - мақсатқа жету үшін орындалатын командалар тізбегі. Команда - бұл әрекеттерді орындау туралы бұйрық. Сергіту сәтті Бекіту
|
Балалар мұғалімді тыңдайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді Оқушылар өз нұсқаларын ұсынады Оқушылар оқулықтағы ережелерді оқиды Сабақтың тақырыбы мен мақсатын тұжырымдайды Сергіту сәтті орындау Балалар жұмыс парағы бойынша жұмыс істейді |
Мақтау «Қол шапалақтау»
Дұрыс тапсырмалар
Тапсырманы орындау қиынға соқты
|
Оқулық Оқулық Оқулық https://youtu.be/2V_Coh-PamE?si=qKdqiUlAX3BAEeUD Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы |
Сабақтың қорытындысы. Рефлексия. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді: - Сабақта не қызықты болды? - Сіздің есіңізде не көп болды? - Тағы не білгің келеді?
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің өміріміздегі алгоритм
Біздің өміріміздегі алгоритм
Біздің өміріміздегі алгоритм
|
Бөлім: |
Біздің өміріміздегі алгоритм (ортақ тақырыптар: "Тағам және сусындар", "Дені саудың – жаны сау") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Үмбетова Аяулым Талғатқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің өміріміздегі алгоритм |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.3.1.1 Алгоритм, әрекет және команда ұғымдарын түсіндіру. 1.3.1.2 Орындаушы және оның командалар жүйесін анықтап алгоритм құру 1.3.1.3 Алгоритм түрлерін өмірмен байланыстырып мысалдар келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Алгоритм, әрекет, команда ұғымдарын түсіндіруді үйрену; өмірде алгоритмдердің әр түрлі түрлерін қолдану мысалдарын келтіреді; Сызықтық алгоритмдерді құруды үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
Ұймдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақсаттық атмосферасын қалыптастыру. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы |
1. Жаңа тақырыпқа кіріспе. Ой қозғау. Балалар ,сіздер әр түрлі ойындар ойнағанды ұнататын шығарсыздар. Берілген суреттерге қарап, ойынды айт. Бұл ойын қалай аталады?
Егер біз 3-суреттегі әрекетті 1-суретпен орын ауыстырсақ не болады? Мұндай әрекеттен қандай нәтиже шығады? Арманды жеңу үшін оған белгілі бір іс- қимыл тәртібін орындау керек. Бұл тәртіптің қалай аталатынын білу үшін сендерге берілген ребусты шешу қажет С Оқулықтан 22-бетті ашып, анықтамаларды түсініп оқимыз: Алгоритм - мақсатқа жету үшін орындалатын командалар тізбегі. Команда - бұл әрекеттерді орындау туралы бұйрық. Сергіту сәтті Бекіту
|
Балалар мұғалімді тыңдайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді Оқушылар өз нұсқаларын ұсынады Оқушылар оқулықтағы ережелерді оқиды Сабақтың тақырыбы мен мақсатын тұжырымдайды Сергіту сәтті орындау Балалар жұмыс парағы бойынша жұмыс істейді |
Мақтау «Қол шапалақтау»
Дұрыс тапсырмалар
Тапсырманы орындау қиынға соқты
|
Оқулық Оқулық Оқулық https://youtu.be/2V_Coh-PamE?si=qKdqiUlAX3BAEeUD Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы |
Сабақтың қорытындысы. Рефлексия. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді: - Сабақта не қызықты болды? - Сіздің есіңізде не көп болды? - Тағы не білгің келеді?
|
Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз

абақтың
тақырыбы мен мақсаты анықталады.
















