Материалдар / Біздің планетамыз қалай пайда болды?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Біздің планетамыз қалай пайда болды?

Материал туралы қысқаша түсінік
Планета туралы мағлұмат алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қазан 2020
3406
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп: Қонаев атындағы орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Омир Наржан

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Жанды табиғат

4-сабақтың тақырыбы

Табиғат тағылымы

Осы сабақта қол

3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық

жеткізілетін оқу

ерекшеліктерін анықтау;

мақсаттары (оқу

3.2.6.1 – кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін

бағдарламасына

мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау;

сілтеме)

3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша


немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау.


Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: сұрақтарға дұрыс жауап береді.

Көптеген оқушылар: мысалдың басты белгілерін біледі, түсінеді, кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді.

Кейбір оқушылар: шығарманы сахналайды.

Құндылық

Еңбектену арқылы мақсатқа жетуге болады.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану. Жаратылыстану

АКТ-ны қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта, шығарылған суреттер

Алдыңғы білім

С. Бегалин. «Есеннің кірпісі»

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек.

  • Сәлем, достым!(амандасады)

  • Сәлем! (иығынанқағады)

  • Қайда болдың? (құлағынантартады)

  • Мен сені сағындым! (қолын жүрегіне қояды)

  • Сен келдің бе? (қолынжаяды)

  • Жақсы болды!(құшақтайды)

Үй жұмысын сұрау. Оқушылардың аттары жазылған таяқшаларды таңдау арқылы. Кімнің есімін суырса, соған өз сұрағын қояды немесе керісінше, соның сұрағына жауап береді. Ойқозғау. Жұмбақты шеш:

  1. Қатар-қатар қаранар, Аспанмененбара-бар.

Алды биік, арты жар. (Құмырсқа)

  1. Ат басты, Арқар мүйізді, Бөрі кеуделі, Бөкен санды, Қос қанатты, Құмырсқаізді,

Бота тірсекті. (Шегіртке)



Оқушылардың аттары жазылған таяқшалар

Сабақтың ортасы

Мағынаны ажырату.

Сонымен, бүгін не жайында білетін боламыз? Бағалау критерийімен таныстыру.

Бағалау критерийі.



Критерий

Тап-

сырма

Дескриптор

Балл


Сұрақтарға

жауап беру

1

Суретке қарап, сұрақтарға

жауап береді.

1

Кластер құрау

2

Мәліметті пайдаланады. Абай туралы кластер құрады, қозғайды.

Туындаған сұрақтарға жауап береді.

1

1


1

Постер салу

3

Мәліметті пайдаланады.

Абай туралы постер салады, қорғайды.

Туындаған сұрақтарға жауап

1

1


1

























































береді.


























Құмырсқа мен шегірткенің суреті














Интербелсенді тақта


Суреттер


Сөздержазылған қағаздар


Абай Құнанбаевтың портреті

Кейіпкердің іс-әрекетіне баға беру

4

Құмырсқа мен шегірткенің іс-әрекетіне баға береді.

Келісетін, келіспейтінін айтады.

Ойын дәлелдейді. Шегірткеге кеңес береді.

1


1


1

1

Мысалды

сахналау

5

Образға еніп, мысалды

сахналайды.

Дауыс ырғағын дұрыс келтіреді.

Кейіпкердің іс-әрекетін түсінеді.

1


1


1

Мысалды талдау

6

Авторын және атауын біледі. Басты кейіпкерлерін айтады. Бөлікке бөліп, талдайды.

Қорытынды ой шығарады.

1

1

1

1

Кейіпкерлер сөзін табу. Салыстыру. Сөйлемді толықтыру

7

Құмырсқаның сөзін табады.

Шегірткенің сөзін табады.

1

1

Кейіпкерлерді салыстырады.

1

Кейіпкерлер іс-әрекетіне

қарай ой қорытады.

1

Шегіртке мен құмырсқаның не екенін білесіңдер ме? Оларды қайдан кездестіруге болады?

Суретте қайсысы құмырсқа? Қайсысы шегіртке?



Сабақтың тақырыбын болжау.

Суретке қарап, сөздерді оқып, бүгінгі сабақтың тақырыбын болжап көр. Құмырсқаға, табиғатқа, жәндіктерге қарау, үйрену. Күтілетін нәтижен айтқызу.

Оқылымалды тапсырма. 1-тапсырма.

Сурет бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп, оқылатын мәтін не туралы екенін болжап көріңдер.


  • Суреттен нелерді көріптұрсың?

  • Жылдың қай мезгілібейнеленген?

  • Құмырсқаның киімі қандай? Шегірткеніңше?

  • Шегірткенің көңіл күйі қандай деп ойлайсың?Неліктен?


Оқылым. Шегіртке мен құмырсқа (мысал) Жанрлық ерекшелікке тоқталу.



























Автормен танысу айдары: Абай Құнанбаев.

Қабағын қайғы жабады – қатты көңілсізденеді, мұңға батады.

Сергіту сәті.

Шегірткенің іс-әрекетін айтқанда шегірткені іс-қимылмен көрсетеді.

Құмырсқаның іс-әрекетін айтқанда құмырсқаны іс-қимылмен көрсетеді.

Топқа бөлу: Сыныпты қатар бойынша 4 топқа бөлу (мұғалімге сыныбының ыңғайына қарай бөлуге болады).

Топтық жұмыс.

«Сиқырлы себет» әдісі. Себеттен алған сөздер бойынша топта тапсырмалар орындайды.

Кластер, Кейіпкер, Сахна, Талдау.

І топ.

Тапсырма: Оқулықтағы мәліметті пайдаланып, Абай туралы кластер құрау.

ІІ топ.

Тапсырма: Оқулықтағы 6-тапсырма. Кейіпкерлердің іс- әрекетіне баға береді.

ІІІ топ.

Тапсырма: Мысалды сахналау.

ІV топ.

Тапсырма: Оқулықтағы 8-тапсырмадағы кесте бойынша мысалды талдау.

Жұптық жұмыс.

Оқулықтағы 4, 5-тапсырмалар. Ойтолғау.

Жеке жұмыс.

ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма.


Шегірткесияқты


болмау.


Құмырсқасияқты

болу.





















Бағалау парағы Дәптер

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы. «Еңбек түбі – береке» тақырыбында мақал жаттау. Қосымша: хрестоматиядан «Түлкі мен қырғауыл» ертегісін оқу. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға беру.

Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік?

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия.

Күнделік





Сабақтағы жетістіктерім

Оның себептері

Сабақтағы жетістіктерім

Оның себептері


Стикер





Қосымша мағлұматтар

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не

істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп

отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты

меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең

маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!