|
Тақырыбы: Біздің аудан (ауыл), қала |
Мектеп: Мұғалімнің есімі: СЫНЫП: |
|||
|
Күні: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Туған жердің тарихын білуге, өз Отанын сүюге тәрбиелеу. Ойын көркем әрі толық жеткізе білуге баулу. |
|||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||
|
Ресурстар |
Суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс. |
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтіңіс- Әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
10-минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Біздің аудан (ауыл), қала» атты тәрбие сағатымызға қош келдіңіздер! -Сұлу дала! Менің сүйген еркемсің, Жаным сенен жаратылған өлкемсің. Қандай жақсы, қазақ болып туғаным, О, туған жер! Тамашасың, көркемсің, -осы бір төрт шумақ өлең жолдарымен ашық тәрбие сағатымызды бастаймыз. Тәрбие сағатымыздың тақырыбы туған жер болғандықтан әр кім өз туған ауылының тарихын білуге міндетті. Олай болса экранға назар аударайық! «Ауылым-алтын бесігім» бейнебаян Топқа бөлу (сурет арқылы) І топ «Кесене-тарихи ескерткіш» ІІ топ « Мешіт-имандылық ұясы» ІІІ топ «Денсаулық-зор байлық» ІV топ « Мектеп- білім бұлағы» І тапсырма Топтық тапсырма: әр топ өздері таңдаған ғимараттары туралы ақпарат жинап, қағаз бетіне түсіріп, келесі топқа түсіндіреді.
Менің туған
ауылым, ІІ тапсырма Тақырыпты тереңірек ашу үшін әр топтан бір ер бала туған жер туралы төрт шумақ өлең оқып беру; |
Оқушылыр бүгінгі ашық тәрбие сағатына өздерінің дайын екендіктерін, тақырыпқа сәйкес белсенділіктерін көрсетеді;
Постер қорғау
Оқушылар жаңа тақырып туралы ойларымен бөліседі;
Белсенді оқушыны анықтау |
Өз ойын дұрыс білдіріп,талқылауға белсенділік пен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»
Жақсы айтқан оқушыға бағалы сыйлық беру; |
Слайд
Сурет |
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
ІІІ тапсырма «Табиғат бізге не береді?»
Оқушыларға стикер
таратылады. Керек емес сөзді себетке тастау. Дәйексөз.
«Туған жердей жер
болмас,
Жүректен –
жүрекке.
|
Оқушылар берілген тапсырманы стикер арқылы орындайды. Оқушылар бүгінгі тақырып туралы ойларын жеткізеді. |
Оқушыларды шапалақ арқылы қошеметтеу.
. |
Стикер
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің қала (ауыл), аудан
Біздің қала (ауыл), аудан
|
Тақырыбы: Біздің аудан (ауыл), қала |
Мектеп: Мұғалімнің есімі: СЫНЫП: |
|||
|
Күні: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Туған жердің тарихын білуге, өз Отанын сүюге тәрбиелеу. Ойын көркем әрі толық жеткізе білуге баулу. |
|||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||
|
Ресурстар |
Суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс. |
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтіңіс- Әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
10-минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Біздің аудан (ауыл), қала» атты тәрбие сағатымызға қош келдіңіздер! -Сұлу дала! Менің сүйген еркемсің, Жаным сенен жаратылған өлкемсің. Қандай жақсы, қазақ болып туғаным, О, туған жер! Тамашасың, көркемсің, -осы бір төрт шумақ өлең жолдарымен ашық тәрбие сағатымызды бастаймыз. Тәрбие сағатымыздың тақырыбы туған жер болғандықтан әр кім өз туған ауылының тарихын білуге міндетті. Олай болса экранға назар аударайық! «Ауылым-алтын бесігім» бейнебаян Топқа бөлу (сурет арқылы) І топ «Кесене-тарихи ескерткіш» ІІ топ « Мешіт-имандылық ұясы» ІІІ топ «Денсаулық-зор байлық» ІV топ « Мектеп- білім бұлағы» І тапсырма Топтық тапсырма: әр топ өздері таңдаған ғимараттары туралы ақпарат жинап, қағаз бетіне түсіріп, келесі топқа түсіндіреді.
Менің туған
ауылым, ІІ тапсырма Тақырыпты тереңірек ашу үшін әр топтан бір ер бала туған жер туралы төрт шумақ өлең оқып беру; |
Оқушылыр бүгінгі ашық тәрбие сағатына өздерінің дайын екендіктерін, тақырыпқа сәйкес белсенділіктерін көрсетеді;
Постер қорғау
Оқушылар жаңа тақырып туралы ойларымен бөліседі;
Белсенді оқушыны анықтау |
Өз ойын дұрыс білдіріп,талқылауға белсенділік пен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»
Жақсы айтқан оқушыға бағалы сыйлық беру; |
Слайд
Сурет |
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
ІІІ тапсырма «Табиғат бізге не береді?»
Оқушыларға стикер
таратылады. Керек емес сөзді себетке тастау. Дәйексөз.
«Туған жердей жер
болмас,
Жүректен –
жүрекке.
|
Оқушылар берілген тапсырманы стикер арқылы орындайды. Оқушылар бүгінгі тақырып туралы ойларын жеткізеді. |
Оқушыларды шапалақ арқылы қошеметтеу.
. |
Стикер
|
шағым қалдыра аласыз













