Материалдар / "Біздің спортшыларымыз"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Біздің спортшыларымыз"

Материал туралы қысқаша түсінік
спортшылар туралы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Желтоқсан 2017
425
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар. Тексірілді____________________


Пәні: Ана тілі

71 ЖОМ

Күні: 31.01.2017

Мұғалім аты-жөні: Темирова М

Сабақтың тақырыбы:

Сифат суз туркуми

Сынып: 3-«Б»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаттары:


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: спорт туралы мағлұмат біледі, спорт түрлерін ажырата алады.

Оқушылардың басым бөлігі: спорт және спортшылар туралы айта алады.

Кейбір оқушылар: бір спорт түрімен екінші бір спорт түрін салыстыра отырып,сойлем ішінен сұрақ қойып талдай алады.

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар істей алады: Спорт тақырыбында түрлі сөйлемдер және мәтіндер құрастыра алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: спорт, спортшы, күрес, спорт түрлері, біздің спортшылар, еркін күрес.

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік біріктер:

- Оқушылар айтыңдаршы сендер спорт дегенде нені түсінесіңдер?

-Қандай спорт түрлерін білесіңдер?

- Қазақстандық жеңіске жеткен спортшыларды атаңыз?

-Саған қандай спорт түрі ұнайды?

Талқылауға арналған тармақтар: Сүйікті спортшың кім?.

Сіз неліктен ... бұл спортшыны таңдадың?

Жазылым бойынша ұсыныстар: Сөздерді көркем, қатесіз жазылуына көңіл бөлу.

Алдынғы білім:

Спорт туралы біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-шаралар.

Мұғалім іс-әрекеті. Оқушылар іс-әрекеті.

Оқыту ре-сурстары

Ұйымдастыру кезеңі 5 мин

Сәлемдесу.

Көңіл-күйді көтеру үшін «Шаттық шеңберін ұйымдастыру. Жақсы қасиеттерін айттыру. Топқа бөлу. Бағалау парақшасы туралы түсіндіру.

Оқушылар «Шаттық шеңберін» құрастырады.Жақсы тілектер айтады..

Топқа бөлінеді: «Көкпар», «Күрес».

Топқа бөлу үшін кеспелер

Алдынғы білімді еске түсіру 5 мин

Үй тапсырмасын тексеру: жазып келген мәтіндерін оқыту.

«Зымыран сұрақтар» әдісін пайдаланып сұрақ-жауап өткізу

Сергіту сәті.


Оқушылар үй тапсырмасын тексеріп, топтың шешімімен ең үздік мәтін тақтада оқытылады. Сұрақтарға жауап береді.

Топтар «Бас бармақ» әдісі арқылы бір-бірлерін бағалайды.


Сұрақтар, слайд,

Негізгі бөлім 25 мин

Тақырыпты ашу. Бейнебаян арқылы тақырыпқа шолу.Бүгінгі сабағымыз «Спорт түрлері. Біздің спортшыларымыз» .

Реттік сан есімнің жасалу жолы түсіндіріледі.

Оқулық бойынша жаттығу жұмыстарын орындату.

110-жаттығу.

Оқушыларға есеп беріледі,бірінші орындаған топқа 5ұпай беріледі.


Мұғалім әр топтың алған ұпайларын тақтадағы қағазға белгілеп барады.

1-тапсырма оқушылардың қалаулары бойынша үйге қосымша тапсырма ретінде беріледі.

2-тапсырма.

«Ой-Бәйге!» мақал-мәтел сайысы.

Жұмбақ жасыру.


111-жаттығу. Берілген есептік сан есімдерден реттік сан есім жасау.

Семантикалық карта толтыру.

Венн диаграммасы .Топтық жұмыс.

Бейнебаян көріп жаңа тақырыпты ашады.





Сабаққа мақсат қояды




1. Әр топ берілген сан есімдерді сұрақ қойып екіге ажыратып жазады,тақырыптың ережесін келтіріп шығарады.Есептік сан есім мен реттік сан есімдердің айырмашылығын тауып, жұрнақтарының астына сызады.


Топ бойынша оқушылар берілген есепті шығарады.Сан есімдерді тақтаға жазып, талдау жасайды.




Оқушылар қалаулары бойынша Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен жауынгерлерге хат жазып келеді.


Құрамында сан есім бар мақал-мәтел айту.



Есептік сан есімдерден реттік сан есім жасайды.

Слайд, А4, семантика-лық карта, Венн

диаграммасы

Сабақты қорыту 5 мин






Бағалау

Есептік, реттік сан есімді қорытын-дылау.

Есептік сан есім дегеніміз не?

Реттік сан есім дегеніміз не?

Реттік сан есімдер қалай жасалады?

Есептік реттік сан есімдер құрамына қарай нешеге бөлінеді?

Бағалау парақшасын жинау, бағалау

Қалыптастырушы бағалау.

Мұғалім топтардың жинаған ұпайларын есептеп жеңімпаз топты анықтайды.

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді,мысалдар келтіреді.






Бағалау парақшасын толтырады.


Үйге тапсырма беру:


Рефлексия 5мин

112-жаттығу.Реттік сан есімдерді қатыстырып, берілген сұрақтарға жауап жазу.

1-тапсырма.Қалаулары бойынша орындау.

Рефлексия жаздырту

Тапсырманы күнделікке жазып алады.

Сабақ мақсатына жеттіңіз бе?

Не қызық болды?

Не қиын болды?

Нені істей алмадыңыз?

стикер


Дифференциалды оқыту.

А-сан есімдерге талдау жасайды.

В-сөйлем ішінен сұрақ қойып табады.

С-негізгі,туынды сан есімге ажыратады.

Қолдау көрсету: сөйлем көшіріп жазу.

Қабілеті жоғары оқушыға: сан есімнің түрлерін қатыстырып шығарма жаза алады.

Бағалау:

Смайлик

«Бас бармақ»

Мадақтау сөз



Пәнаралық байланыс: әдебиет, математика, тарих,өзбек тілі.

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері: денсаулықты асырауға тәрбиелеу, спортпен айналысуға ынталандыру

АКТ: Слайд

Құндылықтар: ынтымақтастыққа, татулыққа тәрбиелеу


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!